Jump to content

Recommended Posts

Някои сменял ли си е обикновенните фарове на А4 със Xenon , и ако да

правят ли се някакви промени по ел инсталацията (подсилване на кабели,смяна на релета,комутатора за вкл. въобще всякакви подробностти) 10X предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че няма да ти се налага.... даже можеш малко да ги отслабиш кабелите, понеже ксенона е 35вата доколкото си спомням.

Но говорим за Ксенон, не за ултра супер хипер сини крушки:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се наложи да се добавят релета за пускане. Моите не можаха да се възпламенят без релета, пусковия ток е по-голям. Ако може да се приказва за пусков ток при лампите... :oops:

Схемата е елементарна, ако ти искат повече от 10-15 лева за релетата с монтажа, те товарят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ефекта струва ли си? Тоест подобрява ли се светенето чувствително много? То аз и в момента не знам с какви ламБи съм ама да питам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ефекта струва ли си? Тоест подобрява ли се светенето чувствително много? То аз и в момента не знам с какви ламБи съм ама да питам :lol:

Нищо общо няма със старите фарове, все едно е друга кола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ефекта струва ли си? Тоест подобрява ли се светенето чувствително много? То аз и в момента не знам с какви ламБи съм ама да питам :lol:

Нищо общо няма със старите фарове' date=' все едно е друга кола![/quote']

Колко пари ти излезе всичко... до включването на фаровете:lol: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

704.80 лева' date=' ама сам си ги монтирах.[/quote']

На следващата среща ще си ги премериме :lol: че аз много държа на хубавите и силни фарове (без да преча на останалите участници в движението разбира се) :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

704.80 лева' date=' ама сам си ги монтирах.[/quote']

На следващата среща ще си ги премериме :lol: че аз много държа на хубавите и силни фарове (без да преча на останалите участници в движението разбира се) :cry:

Но проблемо. Само ще се избаням и готово :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенона не изисква ли допълнителен захранващ блок? някъде четох по темите как се прави и не ми се стори много проста работата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но проблемо. Само ще се избаням и готово :)

А, махай го по-често това миренье, бе колега, и я мий тая вожа, че от Лъвов мост вече ходят с кърпи на устите момите... :lol: :unknown: :lol:

Бъзик, бе, no offence! :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксеноновите фарове се запалват само от мощност от сорта на 27000 волта и подържат след това някакви по-нормално напрежение. За това са нужни въпросните трансформатори.

Ксеноновите крушки си имат срок на годност, който не е кратък, но ако ви се наложи да сменяте крушка ви чакат 200лв - в случай, че някого го интересува де :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ви се наложи да сменяте крушка ви чакат 200лв - в случай' date=' че някого го интересува де :cry:[/quote']

:lol: Тука си адски прав :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истинския ксенон си е направо блаженство при шофиране през нощта ,а на мене доста често ми се налага да пътувам именно тогава. Преди се бях яко запалил да си метна един комплект , но тогава цените удряха безмилостно 1500лв. Сега доста смъкнаха цените , но пак ми се вижда скъпо на фона на това което се предлага в щтатите. Ония ден си направих една сметка и пак ме заболя сърцето и сигрно скоро няма да се разделя със конвенционалните кружки.

- 2бр крушки на Philips за рефлекторен фар 6000К -по 220лв

- 2бр стартери пак на Philips по 300лв.

- кабели 50лв

и най интересното ми беше че в готовите им коплекти не включваха система за автоматично регулиране :lol: , а доколкото знам не е нещо кой знае какво като цена , а разлика за тея които карат срещу тебе е доооооооооста осезаема :lol::lol::lol:

Ето и тука за сверка на часовниците който иска

http://www.cns.bg/bg/products/prod_hid.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги не ги забравяйте тия системи за регулиране. В Европата са задължителни за ксенон... и е уеко неприятно за насрещните, хеле тука по наще бабуни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама това ми е пределно ясно въпроса защо вносителя на ксенон Philips не предлага в комплекта си такова регулиране :lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi V6 щте споделиш ли от къде си си взел комплекта и каква марка е. Ааа и също ме интересува каква цветова температура са. То не че сега съм се засилил да си взимам ама нещо почва да ме гложди мисълта лятото с ксенон да хода на моренце :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един колега във форума, energy5 май му беше ника. Той ми ги домъкна от Германия за 350 евро. Крушките са филипс, а за трафа не помня. Цветова температура 4 хиляди и нещо си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един колега във форума' date=' energy5 май му беше ника. Той ми ги домъкна от Германия за 350 евро. Крушките са филипс, а за трафа не помня. Цветова температура 4 хиляди и нещо си.[/quote']

А твойте имат ли система за автоматично регулиране? И да питам - при мене като са отделни тела за къси/дълги, 4 крушки ли трябва да си купувам ако искам всичко да е ксеон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един колега във форума' date=' energy5 май му беше ника. Той ми ги домъкна от Германия за 350 евро. Крушките са филипс' date=' а за трафа не помня. Цветова температура 4 хиляди и нещо си.[/quote'']

А твойте имат ли система за автоматично регулиране? И да питам - при мене като са отделни тела за къси/дълги, 4 крушки ли трябва да си купувам ако искам всичко да е ксеон?

туй е биксенон

не бисексуален а биксенон

:twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един колега във форума' date=' energy5 май му беше ника. Той ми ги домъкна от Германия за 350 евро. Крушките са филипс' date=' а за трафа не помня. Цветова температура 4 хиляди и нещо си.[/quote'']

А твойте имат ли система за автоматично регулиране? И да питам - при мене като са отделни тела за къси/дълги' date=' 4 крушки ли трябва да си купувам ако искам всичко да е ксеон?[/quote']

туй е биксенон

не бисексуален а биксенон

:lol:

А гейксенон има ли?... А лесбиксенон или содоксенон?... :twisted::lol::lol: 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А твойте имат ли система за автоматично регулиране? И да питам - при мене като са отделни тела за къси/дълги, 4 крушки ли трябва да си купувам ако искам всичко да е ксеон?

Значи попринцип на ксенона му трябва време да запали затова крушките за дългите доколкото знам си остават . Имаш ксенон при който се сменя само крушката за късите (ако е двойна както при мене става единична), при биксенона се сменя пак едната крушка , но тя вече е двойна и за дългите светлини , но пак мисля остава крушката за дългите за да можеш с нея да примигваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...