Jump to content

Вода в купето?


larss

Recommended Posts

При дъжд или мокра настилка ми се събира вода под шоф.място,под мокета и не мога да разбера откъде идва,изчистих дупките за оттичане на вода под акумолатора,тапите отдолу са в ред,някъде отгоре може би идва..,дайте съвет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене има същия проблем. При продължителните порои последните дни колата беше стала като малко езерце. Най - интересното е обаче че на шофьорското място беше почти сухо, на предната дясна седалка нямаше и капка вода, а отзад беше просто трагично. Отворих капака и наистина имаше боклуци под акумулатура, изчистих ги, отпуших канала под акумулатура, подсуших и вътре в купето с прахусмокачка и тръгнах да направа едно кръкче да видя дали пак няма да потече. Какво се указа? Вода пак потече, и то от въздоховодите под предните седалки (за климатика). Възможно ли е да е спукана някоя тръба и от там да натича или има друго обяснение. Помагайте колеги!!!! Колата е А4 1.9TDi 98г.

Редактирано от Mohera
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворите в моторното отделение са два! Под акумулатора и под сервото на хидравликата (симетрични са).

Без махане на акумулатора не става, а това позволява достъп и до вторият отвор.

Проверявайте ги от време на време, аз се парих вече, знам ги, и преди 3-4 дни пак се намокрих :)

Блока на компютъра е отпред и е малко опасно, ако водата е повече,

иначе мокета изсъхва за 2-3 дни, особено ако му се помогне на автомивка, или с гъбичка и парцали.

Водата се стича под жабката, ако е повече, пълни и въздоховодите под предните седалки. Там не може да се направи нищо, ще се плиска, докато се изпари. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като се замисля и аз имам саштиа проблем.мокри се там кадето си дажи краката шофиора само като вали или я мия аз.карам а3 97г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш климатик си провери маркучите, които влизат в купето от компресора. те са под пластмасовата кора над дясната чистачка. на мен оттам ми влизаше вода в купето като я миех обилно с маркуча. има гумени тампони, които обхващат маркучите и с времето се късат, аз ги запълних с монтажна пяна и вече не тече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И аз имах подобен проблем.При мен беше заминало уплатнението на прозореца и като я миех или при дъжд се палнеше с вода.Просто го погледни то се вижда с просто око дали ти е заминало.Има влага на проблемното място.Слагаш му силиконче и забравяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем. Оказа се че предното ми стъкло, на места се беше разхерметизирало. Ходих да го махнат и да го сложат наново и проблема изчезна.

Поздрави :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От филтъра на купето няма как да влезе вода освен ако нямаш нещо счупено.

Пишете на кирилица!!!

Няма да споря, но при мен беше точно така. Миналата година жената карала колата на ремонт, и забравили да и сложат филтъра за купето. След каране в дъжд под дясната седалка беше подгизнало. Когато проверих и сложих филтъра, проблема не се е появявал повече, а в доста големи дъждове съм я карал колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

При мен случая е следния:

При дъжд, на място(колата не е в движение) се събираше вода в краката на пътника зад шофьора.

Отидох при майстора и той ми каза за аналогичен случай, но в краката на пътника на задната седалка в дясно.

Причината: запушени дренажни отвори в отделението на акомулатора - единия отвор под самия акомулатор, а другия под казанчето за спирачната течност.

И наистина: излях на предното стъкло 3 бутилки (х 2 литра) вода и долу не капна нищо - всичко се събра при акомулатора.

И явно по някакви пътища(греди от конструкцията на купето) водата отива чак до задния леген за краката.

Отпушиха се отворите и проблема вече го няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги и при мен тече на предното дясно место и ми омръзна вече. От Пловдив съм, има ли колега от форума който е ходил някъде на някой майстор. Като сменях акумулатор изчистих там верно че беше се запушило ама не помогна нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин да не е помогнало.И при мен течеше,но спря сигурно си чистл на грешното место.

Не казвам че разбирам много ама то има 1 дупка за оттичане под акумулатора и беше запушена наистина. Почистих я но не стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...