Jump to content

Recommended Posts

Уникална руска добавка за масла,продавана невероятно добре на пазара, заради високото си качество и несъмнено доброто влияние на добавката варху двигателя.Създава противоизносващо покритие, с много нисък коефициент на триене върху частите на двигателя, подложен на интензивно триене. Благодарение намаляване силата на триенето, разходът на гориво се намалява.

Мощността на двигателя се увеличава .Освен за двигатели с вътрешно горене, с УМ се препоръчва да се третират и други възли и детайли на автомобила, подложени на интензивно триене, като: скоростна кутия, диференциали.

Това прави приложениято на УМ действително УНИВЕРСАЛНО.

ДИРЕКТНО ОТ ЗАВОДА В МОСКВА

Редактирано от Sofrost AutoLux
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една снимка на етикета с техническата информация на добавката би била много по-полезна от всичките рекламни лафове.

Все пак не забравяйте, моля, че рекламирате в автомобилен форум...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fory, благодаря.

Определено имам повече доверие на руските продукти в тази област,

отколкото на разните лики, моли, сополи и други алъш-вериж простотии.

Для применения УМа надо заменить отработанное масло и масляный фильтр, после чего залить в двигатель содержимое флакона, предварительно взболтав его до состояния эмульсии. Запустить двигатель и дать ему поработать менее 30 минут для равномерного распределения препарата по всем узлам трения. Упаковка рассчитана на 5 литров моторного или на 2,5 л трансмиссионного масла.

Однократной обработки достаточно на 50 тыс. км пробега автомобиля.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия добавки са разработени за военните машини. Когато някоя мина отпори картера на МПС-то, да може да изкара още някой километър докато се прибере. Съдържат нещо подобно на течен тефлон.

Аз лично я сипвам в моята кола (124 Мерцедес ) за 5 години съм дала само 1000 лева за тая кола добавката е невероятно предимството че ние я внасяме директно от Руссия а не от дилъри които я разреждат и бутилират тука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като и ти я ползваш, драсни моля, една снимка на опаковката.

Интересува ме етикетчето с описанието за начина на употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година сипвах този модификатор в мотора но честно казано не съм очарован толкова много а наистина рекламата му е все едно да съживиш едва ли не мъртвец.единствено на студено време по лесно върти мотора нищо друго .това е лично мое мнение пари дадени на вятъра мисля че бяха 60лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ще е гаранцията , че ще е директно от Москва ?

етикета е показател че е произведено в русия а не е бутилирано тука

няма надписи на български мога да ти покажа и фактура от москва ако искаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

етикета е показател че е произведено в русия а не е бутилирано тука

няма надписи на български мога да ти покажа и фактура от москва ако искаш

и на моя всичко беше на руски още пазя кутията и шишето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние слагахме на нашия 123-ка - и след известно време двигателя напълно грохна.

От 0,5л разход масло на 1000км качи на 1,5л на 1000км разход. :lol:

И после му направихме основен ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за по-старите машини УМ е незаменим :respekt: Ако карате със пълна синтетика е почти безмислен. Има много информация по руските форуми, но дори производителите признават, че когато се сипе в качествено синтетично масло ефекта е почти незабележим. Иначе ако сипете една опаковка в минерално масло ще останете потресени от ефекта. На ладичката ми е must have на аудито не виждам смисъл да го слагам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В средата на 90-те години на пазара се предложи такива нещо.Само,ч тогава името му беше АМ(аспект модификатор).Описанието му беше следното:АМ е разработка на руски инжинери за военната промишленост.Драстично намаляване на разхода на гориво,създаване на микрофилм между всички триещи се части на двигателя,което води до намаляване в голяма степен на износването и забележете:при изтичане на маслото от картера,автомобила може да измине пробег до 50км. без сериозни последствия благодарение на създаденото от АМ тефлоново покритие в коляно-мотовилковата група.Тази добавка се сипваше при загрят мотор в маслото и трябваше да се кара около 30км. за да се получи качествено свързване на АМ с двигателното масло.Така.И аз като добър стопанин на автомобила си и както всеки от нас иска колата му да бъде в добра техническа форма реших и го купих.мисля,че беше около 30-40 лв.Налях го и покарах както беше написано в инструкцията му.А седмица преди това бях сменил маслото на колата.На другата сутрин не знам защо реших да вдигна щеката,за да си проверя маслото.И о ужас.Маслото беше станало на боза.Точно на боза.От там нататък последва източване на старото масло(боза),промивка на мотора и наливане на ново масло,съответно и маслен филтър.Ей в такъв филм участвах с този модификатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците от край време правят чудеса. :)

Слагах преди години на Б4-ката от това революционно откритие и ефектът не беше нулев - клонеше към 2%-ов. :D

Купих добавката директно от тогавашните вносители и рекламите бяха умопомрачителни. едва ли не колата спира да харчи всякви течности, та даже да произвежда и спира да изкарва всякви шумове. Е, не беше точно така. :)

Но чак да скапва мотора не вярвам де. По-скоро успокоява съвестта ни, че сме направили нещо за подмладяване на старицата. :respekt:

Но и при положение, че не е цяла торба кинти, защо пък не? Щом носи успокоение...

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СДЕЛАНО В РОССИИ, Уникална руска добавка директно от производителя

Уникална, уникална, пък има стотици заместители. Че и колеги я ползвали преди 3-4-5-6 години. Е, какво й е уникалното ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, я стига с глупостите (не искам да обидя никой)!! На руснака мога да му се доверя ако карам ракета носител и ми каже, че този или онзи продукт е добър, но там те са ненадминати. Що се отнася до автомобилостроенето, всички знаем какви са постиженията на руснаците. По тази причина ще продължавам да си купувам масла и добавки на доказани фирми като например Лики Моли или Кастрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ми е било интересно тефлона и другите знайни и незнайни съставки в тия добавки не остават ли в масления филтър на колата????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм купувал от тези добавки и на Фоксвагена и на Аудито. Честно да си кажа не съм усетил някакакво подобрение, но не съм имал и съсипано масло като на колегата. Може би наистина са били пари на вятъра, но както казва баща ми: "Имал си - дал си".

Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя "Универсальный модификатор" не беше ли широко рекламиран преди 5-6 години? Тогава и аз го пробвах на Б-тройката с двигател NE. Не усетих никакъв ефект - нито се намали разходът на бензин, нито се подобри по някъв начин работата на двигателя от гледна точка на ускорение или намален шум и вибрации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само руснаците имат такава добавка, американците също не остават по назад. Тяхната се казва ПОЛИТРОН, като им гледаш рекламите направо ще ахнеш. Говорих с няколко автомобилни състезатели и в интерес на истината всички ми казаха, че използват, или тази добавка, или руската в зависимост какво карат. След четене, лутане, мислене реших и аз да си взема една добавка ПОЛИТРОН. Купих я тук в Пловдив и каква реклама ми направиха само не беше истина. "Ако ти тропа по двигателя нещо, веднага спира. Намалява разхода на гориво и масло, увеличава мощността и още какви ли не чудесии. Всички от автосалоните купуват такива и за това колите- втора ръка, работели като нови"... брей, брей. :rolleyes::flipoff::blackey: Абе голяма надлъгванка стана, но взех да пробвам, тъкмо бях сменил маслото и я изсипах в двигателя. Вече карам колата над една година и още си чакам намаляването на разхода на масло и гориво, да не говорим за мощността. Тя се усети като я ремапнах и сега се родих. Странични проблеми нямам от добавката, освен че ми протече (малко след като я поставих) гарнитурата на капака на клапаните. За щастие маслото и на мен не ми се промени, което е добър знак имайки в предвид, че е внос от Италия. Мисля като сменям маслото да сваля и картера да видя дали това по рекламите е истина и тогава ще взема решение дали да продължа да я използвам. Единствения начин да си намаля разхода на гориво бе с една добавка, с която карам и сега. Много съм доволен. В заключение можеби Универсалният модификатор има полза само за минерално масло, а може и за пълната синтетика, но ще е нищожна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИЛИ АЗ ЛОШО СЕ МОЛИХ ИЛИ ВИЕ ЛОШО МЕ РАЗБРАХТЕ

ТОВА ЙКОЕТО СЕ ПРОДАВА НА БЪЛГАРСКИЯ ПАЗАР Е ДОКАРАНО С ВАРЕЛИ ТУКА

РАЗРЕЖДАТ ГО И ГО БУТИЛИРАТ ЕСТЕСТВЕНО НЯМА ДА ИМА ТАКЪВ ЕФЕКТ

АЗ ВИ ГОВОРЯ ЧЕ ДОБАВКАТА ДИРЕКТНО ОТ РУСИЯ НЕ Е БЪЛГАРСКО МЕНТЕ

ОСВЕН МЕН НЯМА КОЙ ДРУГ ДА Я ПРЕДЛАГА В БЪЛГАРИЯ ДИРЕКТНО ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, спокойно, разбрахме Ви още първия път.

Коментара на колегите е свързан с това дали принципно тази и подобните и добавки постигат рекламираните си ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, спокойно, разбрахме Ви още първия път.

Коментара на колегите е свързан с това дали принципно тази и подобните и добавки постигат рекламираните си ефекти.

И АЗ ТОВА ОБСНЯВАМ ЧЕ НЯМА КАК ДА ИМА ЕФЕКТ ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ НЕ Я КУПУВАТ ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ А ОТ ДИЛЪРИ И ТО В БЪЛГАРИЯ

Хахахаах как пък все вие ги имате уникалните и единствени работи...

То не беше масло от Австрил, то не са добавки от русия :nixweiss:

ЗАЩОТО ИМАМЕ 16 МАГАЗИНА В СТРАНАТА И МОЖЕ ДА СИ ГО ПОЗВОЛИМ ДА ПОРЪЧВАМЕ ДИРЕКТНО ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак Ви призовавам към известно спокойствие. Темата си е ваша. Но тя не е търговска, а дускусионна. Честно казано и 500 магазина да имате .. добро име и доверие нямате ли - затваряйте ги и ги правете на тотопунктове. Между другото познавам коректи и предпочитани търговци и само с един магазин.

Този продукт явно съществува на пазара повече от 15 години. До колкото четох в руските форуми, рекламираните му възможности лееко се разминават с резултатите. Или поне не се случва това, което се рекламира. /естествено това е напълно нормално - и от бисквитите "катеричка" не изкача катеричка/.

Нали не искате да ни убедите, че всеки, който е дал мнение за този продукт е бил "прекаран" с разредена добавка?

Вземете се вслушайте в това, което пишат колегите. И не забравяйте, че е въпрос на секунди, линка към тази дискусия тук, да прескочи по още поне 10 автофорума. Не Ви плаша, просто Ви давам още една гледна точка.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...