Jump to content

Нормални ли са за тези пари?


Recommended Posts

Първо да се похваля - от днес съм горд собственик на Ауди А3 1.6 99г.! Престои ми пълна профилактика. Искат ми 470лв. за следните части: ангренажен ремък, двете ролки, водна помпа, другия ремък на електромотора и климатика+ролките за него, маслен филтър, въздушен филтър, горивен филтър, масло 4л. + 80лв. за работата. Нормални ли са цените, защото не ми ги казаха поотделно, а общо? Само водната помпа ми казаха, че била 107лв., защото била от хубавите. Имало и по-евтини, но не ми ги препоръчват! Какво ще ме посъветвате? Да ги сменям ли или да си ги поръчам аз? Кажете ми кои марки са добри и кои фирми ги предлагат! Благодаря ви!

Редактирано от gogo68
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах мамаму... 470 лв+ 80 лв за труд..колега.. ти стадо агнета ли купуваш бе..?

По добре търси алтернативи.... ама не си давай парите на онез кожодери.....Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как нормална бе колега.. това са си 550 лв.

Колко струват тез ремъци и филтри бе... баааааааа.... ти скъпотията бааа..ти кожудерщината.....

Те и на мен ми искаха 345 лв за смяна на тампони на Б4/ката.... тия майстори от тез сервизи...Парите за нищо ги нямат... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами искай си разбивка на цените-кое, колко!?

После попитай някой тук във форума, дали не може да ти съдейства за някаква отстъпка!

Накрая си намери читав сервиз и смени всичко там!

Успех! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако частите са качествени и има гаранция, за мене цената е разумна, нз как е при 1.6 на А3, ама като карах А4 1.8 за такова обслужване се сваляше предна броня, фарове и други глупусти и в тоя ред на мисли ако е същото 80лв за труд ми се вижда дори малко. Все пак това е сервиз, човека който я прави трябва да си изкара надника и да изкара поне още толкова на шефа си :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е без грешка, като за пълно обслужване :zustimm: Трябва само за качеството да се притесняваш за толкова пари. Кое е много не знам??? Аз работя в сервиз, дава се гаранция на труда. Евентуална рекламация от нас се поема 100% за наша сметка, но 80лв за ангренаж няма как да дадеме. Поне 130-140лв с масло, филтри, чек на интервали :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно, за един са нормални, за друг-не, ама то за всичко е така, има сто начина да си подържаш колата. Ако зададеш въпрос за най-простото нещо, например хапване в KFC и там някой ше изреве - кожодери, друг ше каже, че е доволен.

Ако си сигурен, че частите (а и работата) са качествени - действай.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега я пиши на колегата KOKO100C4,той се занимава с такива работи и съм сигурен,че ще ти даде хубави цени за частите! :zustimm: Няма да съжаляваш ако си ги вземеш от него!

Според мене са високи цените! Аз на моята където обслужването е доста по скъпо се вмъквам в тоя бюджет с хубави марки като Ина и тн..

Редактирано от Alex88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом питаш значи е скъпо. Не ги сменяй тези неща. Няма смисъл. Карай си така 50-199 х.км. Тия са много здрави. Пък ако нещо се счупи не си имал късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормални са цените. Частите които се сменят за обслужването на твоя двигател не са ефтини. Сигурно си имал преди по-ефтина кола и сега ти се вижда скъпо но ще свикнеш. Все пак караш Audi 99г. Не може консумативите да са на цена като на Б3 или еквивалент. Аз например на моята баба Яга дадох 700лв. за подобна процедура и то без да сменям водна помпа. Така че споко :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената, по принцип си е нормална.

Но и аз те съветвам, да се свържеш с Коко

и да видиш, какво ще ти предложи (като марки за частите).

Обикновено има по 3-4 алтернативи на даден компонент.

Ако си с климатроник, ще е по-скъпо.

За ангренажния ремък и хидравличният обтегач (особено!),

както и за ролките, не те съветвам да правиш компромиси с качеството.

За да не правиш цялата процедура отново.

Сменяй и водна помпа задължително.

( Не питай, откъде знам :zustimm: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но 80лв за ангренаж няма как да дадеме. Поне 130-140лв с масло, филтри, чек на интервали :zustimm:

След като имат още 100-150лв в частите, защо да не дадат 80лв?

@gogo68

Провери колко струва водна помпа в Порше с връщане на старата.

Нормална цена за хубава неоригинална е 70-80лв.

Масло 4л е много разтегливо - може да се купи Репсол 10W40 VW 502.00, което не е лошо за под 50лв, може да купиш и Мобил1 за 100+лв.

Обтегача на пистовия ремък едва ли е за смяна, а е доста скъп - 80-90лв без отстъпка.

Кой точно е мотора? Мисля, че 1.6/8v е с една обтяжна ролка на ангренажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега я пиши на колегата KOKO100C4,той се занимава с такива работи и съм сигурен,че ще ти даде хубави цени за частите! :respekt: Няма да съжаляваш ако си ги вземеш от него!

Според мене са високи цените! Аз на моята където обслужването е доста по скъпо се вмъквам в тоя бюджет с хубави марки като Ина и тн..

Как да се свържа с KOKO100C4? С търсачката нищо не ми дава! И другото което ме притеснява, а то е много важно - ако са мои частите и утре стане беля, никой няма да поеме отговорност, а ако са си ги поръчали от сервиза - поемат гаранция, ако стане нещо! Все пак дайте ми координати да се свържа с Коко.

След като имат още 100-150лв в частите, защо да не дадат 80лв?

@gogo68

Провери колко струва водна помпа в Порше с връщане на старата.

Нормална цена за хубава неоригинална е 70-80лв.

Масло 4л е много разтегливо - може да се купи Репсол 10W40 VW 502.00, което не е лошо за под 50лв, може да купиш и Мобил1 за 100+лв.

Обтегача на пистовия ремък едва ли е за смяна, а е доста скъп - 80-90лв без отстъпка.

Кой точно е мотора? Мисля, че 1.6/8v е с една обтяжна ролка на ангренажа.

И аз се учудих, защо е с една ролка, но по номера на рамата и двигателя така излиза! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен 470лв ми се виждат малко в сравнение с тези които аз дадох за А4 1.8 АДР - по груби сметки 800лв. Не, че са малко като цяло и те де:respekt: не ме разбирайте погрешно. Но предполагам, че при А3 е по-евтино, знам ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари ако частите са качествени си е добра цената. Но не вярвам. Ще ти сложат масови ментета, които изкарват до две години максимум. Отделно печелят и от отстъпката на същите части. А тя варира от 20 до 50 %. Потърси колегата Коко. Ето ти линк към профила муhttp://audibg.com/forum/index.php?showuser=520

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ robobug - Как да дам цена 80лв за ангренаж, пистов, масло, всички филтри, и една обзорна диагностика с чек на интервалите?

-Колко време ще отнеме подобна процедура? Колко хора ще трябват за интервал от 5 часа?

-Поемането на сервизна гаранция за смяна ангренаж понякога завършва с безплатен основен в полза на клиент!!! А честно да си призная има случай в който не е проблема в сервиза, примери няма да давам. Тука кантара за вина е: Вие я пипахте последно :D

-Отстъпката на частите си е печалба изцяло на частното лице на което е фирмата. Защо трябва да се споменава дори? Като идем в магазина никой от нас не се пазари за кило сирене без ддс нали? :lol: Все пак за доставка на части има човек на заплата, кола да ги достави, и ХХХ на брой телефонни разговори за откриване на даден детайл. Спазването на краен срок понякога не е безобидно спомената подробност ВЯРВАЙТЕ МИ :lol:

-Колкото и да внимава човек опечени пластмаси се чупят, букси се скапват, резби се повличат и превъртат. Смяна на семеринг не винаги е ефикасна от първи път. При задълбочен проблем ремонта се повтаря "безплатно" най-често.

Мога да кажа още много неща, но ще досадя :) Крайна цена за труд на тази процедура под 130лв без смяна да семеринги няма да се захвана даже на частно в къщи(само заради отговорността). На колегата дето се е навил за 80лв. ще му кажа евала, ръцете са си твой, спокойствието също :respekt: За всичко което съм се изказал аз говоря за качествено свършена работа спокойно. Бързото претупване не е вариант за мен :zustimm: Ремонта без предварителен оглед също е несериозен. Често в процес на разглобяване се виждат проблеми който на приказки не са уточнени. Представете си как се обаждаш на клиент и му казваш че демферната шайба трябва да се подмени а той трябва да отскочи с 200лв при фиксирана преди това цена. При мен не е проблем примерно едно сваляне на пистов ремък при оглед, няма да натежи на никой, а по някога е решаващо за добрите отношения :lol:

Поздрави колеги мнението ми не е целенасочено към никой. Просто искам да изясня на колегата защо му се взимат парички. Също така какво да очаква в замяна, и близко или не чак толкова близко бъдеще :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ставаше въпрос за смяна на консумативи, а не за ремонт! И парите за труда никой не ги е коментирал - просто съм споменал, че ми искат 80лв. за работата! Дали частите струват толкова - това е въпроса! И другото - ако не са от тях поръчани и стане после беля, няма да поемат отговорност! Какво ще ме посъветвате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да направиш един списък със всичко, което ти е нужно и да попиташ тук във форума, хората продаващи чаркове!

Ще ги намериш във Продава/Купува!

:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък като стане бела ще кажат "Дошло му е времето" и пак няма гаранция. Ти са какво искаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ти кажа какво. Ще ти дадат гаранция 1 година, после няма да мине и втората година, и чаркалаците ще са се скапали. Върви си търси правата после. Абсурд. Даже повечето сервизи дават гаранция 6 месеца. А за качествена част, консуматив и т.н би трябвало да ти дадат по дълга гаранция. Качествената част издържа много. Над 5-6 години и повече. Ама никой няма файда да ти сложи такива части. Много по скъпи са, но си сигурен че всичко ще е шест. Косер и евро-то ги остави. Напоследък и те почнаха да предлагат добри алтернативи, но са далеч от истината все още. Един съвет ще ти дам. Искай частта със сертификат за качество. Ако има такъв, ще ти го дадат без никакъв проблем. Е, ще платиш повечко, и ще си сигурен поне! Като вземат да се сополивят и да мрънкат, работата е ясна. Бегай надалечеmad.gif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм видял някой магазин за авточасти да дава сертификат за качество.Дори и да има пак ще те измислят с неправилен монтаж или експоатация примерно,ако стане нещо.

За това във фирмените сервизи частите и труда са доста по-скъпи от тези в магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...