Jump to content

Хубава работа ама Българска-FOBOS


Recommended Posts

:hilezh: Здравейте,реших да споделя моя ПЕЧАЛЕН опит с FOBOS-Горни Богоров :)

Направих грешката да поставя Г.И. при тях за 1100лв. :)

Още от първия ден се почнаха мъките.След тръгване от сервиза и плащане на 10лв. за проба газ? Много странно как ли са заредили?

Не успях да напълня и 3 литра Газ на първата бензиностанция ....??? Хайде обратно-Имало прегъната тръбичка....!!!

Но с това не се свърши :)

Непрекъснато започна да се изключва така ,, прехваления" Г.И-FOBOS.

Колата ми е Audi B4 - 1.6- ADA мотор.При работа на Бензин нямам никакви проблеми.

При първото ходене при тях за ,,настройки" започнаха да ме мотаят,след висене 3 часа ми казаха че проблема е в маса на клемата на акумулатора.Смених я почистих всичко,но мъките продължиха.И така без край..........

Вече ходя ЧЕТИРИ ПЪТИ ЗА ЕДИН МЕСЕЦ от монтажа!!!!!!

Поисках някакво разумно обяснение но такова не получих.

За тях е важно да ти вземат парите.

Утре пак сам там за ПЕТИ ПЪТ!!! :hilezh:

Или хубава работа ама Българска - FOBOS -

Или както бяха казали......

ЗА БОГА БРАТЯ НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ - FOBUS - !!!!!!!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо...Приятел...лошо...

Хората са казали доакто има телета ще има и кланници.

Ако беше се поразровил малко в форума и беше сондирал мнения.Щеше да разбереш че на този мотор не му е нужен ГИ. http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=109793

Има няма преди 2-3 дни се дискутра темата точно за ГИ на 1.6 ADA.

Декември ще станат 5 години от както съм със обикновенна уредба на същия мотор. Без абсолютно никакви ядове.

Даже от мненията които съм събрал , разхода ми е по нисък от този на колеги с ГИ.

То колите ни струват по 1000-1500 лв ти си набил 1100++ лв и ходене по мъките и нерви до N-та степен.

Гони ги до край да си оправят баките докато е още в гаранция... сега е момента. А ако продължават да те моткат и мрънкат сваляш го пред сервиза и със кабелажа ги бесиш 1 по 1.

Редактирано от HCOHCO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не хваля и не препоръчвам нищо, но факт е, че вече 4 години съм със ГИ Фобос на АБК и ходя само за смяна на филтри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове така е като не четете! Не е виновна уредбата а СЕРВИЗА :) Това е най-скапания сервиз за газови уредби!!! Защо при монтаж на друго място хората нямат никакви проблеми! Жалкото е, че това е уж официалния им сервиз в София и въреки това е пълна скръб :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пак си остава най важно кадърен майстор да ти монтира газовата.

А в Горни Богров маи няма такива

:hilezh:

Не хваля и не препоръчвам нищо, но факт е, че вече 4 години съм със ГИ Фобос на АБК и ходя само за смяна на филтри.

Колега можеби си късметлия или не си ползвал услугите на ,, сервиза FOBOS Горни Богоров" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалкото е, че това е уж официалния им сервиз в София и въреки това е пълна скръб :)

Как са си избрали тоя некадърен сервиз за официален? Това е все едно ауди да оторизират някоя тараба на женския пазар и да нямат вина за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пак си остава най важно кадърен майстор да ти монтира газовата.

А в Горни Богров маи няма такива

Колега можеби си късметлия или не си ползвал услугите на ,, сервиза FOBOS Горни Богоров" :)

Естествено, че не съм. Тогава го нямаше сервиза в Горни Богров и ходих в Плевен. Човека който ми я прави си разбираше от работата и имаше поне 20 години стаж като такъв.

В Богров са "майстори" като 90% от майсторите в София - некадърни и с претенции. Иначе собственика е много разбран човек и даже мога да кажа, че е педант. Но като гледам как се сменят хората които му работят в сервиза направо ми се реве. А наистинва човека им е осигурил хубава среда за работа и предполагам хубави условия - просто контингента е такъв.

Аз сега от Богров си купувам само филтри и си ги сменям сам.

Там не давам да ми пипнат нищо.

Иначе наистина съм много доволен от въпросният ГИ.

В Плевен майстора се казваше ИЛИЯ и съм много доволен от него - даже после звънях на управителя за да го похваля, защото наистина си свърши с желание работата. Но от тогава минаха 4 години и не знам дали още е на работа

Собственика на ФОБОС - Ивайло Вендов - започвам да го съжалявам, защото виждам колко много пара е хвърлил за да направи това в Горни Богров и знам как разсъждава и как държи всичко да е перфектно и наистина го прави - НО качеството на хората които е принуден да избира за да му вършат работата е направо нулево. Затова той почти винаги е там и не сме е да ги остави а в Плевен работят май сами.

Редактирано от Simeonov_B
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА БОГА БРАТЯ НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ - FOBUS - !!!!!!! :)

Е какво е виновна уредбата, че сервиза е кенеф ? По -скоро трябва да е , не си монтирайте уредба в Долни Богров !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво е виновна уредбата, че сервиза е кенеф ? По -скоро трябва да е , не си монтирайте уредба в Долни Богров !

Мда....... :) може да си прав

И най добрата уредба да имаш ако е монтирана калпаво за нищо не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой друг е виновен за обучението и работата на персонала ако не собственника?Какво му е виновен клиента че собственика не си е подбрал персонал,не го е обучил или не успява да задържи кадърен персонал?Това е лудост пет пъти да ходиш в рамките на един месец и да не ти се реши проблема.Хора сме всеки може да сгреши,никой не е застрахован от грешки но това размотаване!!!Най добре е да се обърнеш към Комисията за защита на потребителите както те е посъветвал колегата по горе.Що се отнася за сервизите доста сервизи,дори и основни се отказаха да работят с тази марка и минаха на други.Информация имам достатъчно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление сервиза в Богоров наистина има проблеми с персонала, това по никакъв начин неможе да промени качеството и възможностите на Фобос като система, напротив всички останали сервизи които монтираме Фобос се стараеме максимално за да докажеме че марката е добра, монтирали сме толкова много Фобоси и всички работят наистина перфектно, ако е имало и най-малка забележка в работата на която и дя е кола, тя е била корегирана на момента.

За София има още два официално оторизирани от Фобос сервизи справка с сайта на Фобос, които не са собственост на марката, EUROGAS в Горна Баня, и ПАН Сервиз на околовръстното шосе, в тези два сервиза персонала не е сменян от много години, и качеството е на нужното ниво за един отличен монтаж и правилна настройка, на нашите клиенти не се налага да пишат във форума. :respekt:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 години сложих Фобос за 1100лв.Минал съм 80000км, смених филтъра 2-3 пъти и почистих дюзите.За това време и километри съм нямал почти никакви ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на думи ще те омагьоса човека в пан сервиз, сигурно е и много добър в монтажа и настройката на фобос, НО да не ти завият и двата болта на казанчето на спирачките..., не мога да кажа че са перфектни, недоглеждането и немърливата работа са навсякъде в България, където и да се отиде трябва след като се вземе колата да се гледа и внимава (не, че това е наша работа). Иначе цените и парите са си като за голям сервиз с репутация, бележка, разделено кое колко струва, ддс...

За ГИ само едно повтарям, без значение какъв е, този дето го монтира трябва да ти е познат/приятел или много бързо да ти стане! В Долни Богоров където през 2008г. си поставих и моята са изключително не компетентни и текучеството е голямо. Не е мой проблем, така или иначе не ходя там.

Редактирано от raiders
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ФОБОС-а виновен колега, а "майсторите"....Настройките не могат да ти направят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако по някакъв начин придумаш Ивайло Вендов да ти направи настройки на ГИ,по добро от това здраве му кажи :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не може да го придумаш, доста често съм го виждал да настройва коли, пусни си една тема в домашния им форум ето тук. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не може да го придумаш, доста често съм го виждал да настройва коли, пусни си една тема в домашния им форум ето тук. :zustimm:

И аз го придумах.Установи,че има нещо.Прати ме при тия дето сътвориха нещото.И пак нищо/да не повтарям горните постове/.След това ходих в Суходол за сваляне на всмукателния колектор поради специфичните изисквания на двигателя за монтаж на ижекторите.Самия монтаж/корекциите/и последващите настройки ги правиха в квартал съседен на Суходол ...ха познай къде и при кого.На мен Вендов ми прилича на двуликия Янус.От една страна са сътворили добра газова система,а от друга отвратителния сервиз в Богров.Така,че да си носи отговорноста за сервиза.В края на краищата хората плащат с парите си газовите уредби,а не ги получават даром за да се поставят в унизителното положение да чакат нечие благоволение да им прави настройките.Интелигентен човек си мисля,че разбра какво искам да кажа.

Редактирано от brake
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го придумах.Установи,че има нещо.Прати ме при тия дето сътвориха нещото.И пак нищо/да не повтарям горните постове/.След това ходих в Суходол за сваляне на всмукателния колектор поради специфичните изисквания на двигателя за монтаж на ижекторите.Самия монтаж/корекциите/и последващите настройки ги правиха в квартал съседен на Суходол ...ха познай къде и при кого.На мен Вендов ми прилича на двуликия Янус.От една страна са сътворили добра газова система,а от друга отвратителния сервиз в Богров.Така,че да си носи отговорноста за сервиза.В края на краищата хората плащат с парите си газовите уредби,а не ги получават даром за да се поставят в унизителното положение да чакат нечие благоволение да им прави настройките.Интелигентен човек си мисля,че разбра какво искам да кажа.

Според мен в Богоров все още незнаят какъв е точния проблем на ABK, или не им се занимава да свалят колектора, по стечение на обстоятелствата в Събота сутринта ще пиеме кафе с Иво Вендов и ще го разпитам малко за твоя проблем с ABK, тогава ще знам кое от двете е истината.

Надявам се никога повече да нямаш проблеми с колата си, ако има някакви забележки те чакам, пуснах отделна тема за тези коли с ABK мотор и снимки на твоя колектор, защото наистина всички колеги ги подценяват и дупчат без сваляне на колектора, резултата е че нито една кола с ABK не работи както трябва, ако занапред поне един монтаж стане грамотно ще си струва писането. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изберете Българското -FOBOS :lol:

Здравейте,най накрая моя проблем беше решен срещу скромната сума от 1.50лв :) и най вече от майсторството на шефа Ивайло :)

Човека си отдели време и за моята кола да и реши проблема.А самия проблем се оказа в колата.По принцип клемата на масата се окисляваше често и се бях примерил че при първия студ ще го сменям.Да но не...............След проверка от Ивайло се оказа че проблема е в нестабилен волтаж и- неправилна работа на алтернатор или нещо друго.....?За това клемата се окислява ...а и беше скапана - По добре НОВА макар и китайска за 7лв. вместо

,,оргинална -втора ръка ,, видимо изглеждаща добре.

Та явно човека си разбира от работата и постави някакво реле за 1.50лв :lol: и за сега си карам 3-ти ден без пр. :)

Явно работата на бензин е много по лесна и не се влияе от променлив волтаж.

Целия компютър на FOBOS беше в киселина и не се беше скапал и още си работи .

Не знам ако не беше Български дали щеше още да работи в моята кола :P .Явно е капризен на по ,,старички коли ,,- с Лоша Ел.Система. но проблема се решава от компетентен МАЙСТОР :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не било чак толкова невъзможно да помогне лично Ивайло Вендов, явно си зависи как ще попиташ, с интелигентно питане резултат винаги ще има . :flehan::bia::)

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...