Jump to content

За ринговете ... отново...


Recommended Posts

Здравейте колеги.

И аз реших да "напудря" моята кола, като на първо време реших да сложа едни рингове.

Затова доста се порових из форума да търся откъде и на каква цена мога да се сдобия с точните материали.

Прочетох темата на колегата g4bg и трябва да призная, че елементите му наистина са хубави :) , но има един основен проблем - трябва да се чака доставка и т.н.

Предполагам сте чували израза "кучето го хапе" за човек, дето си е наумил нещо и не го свърта на едно място...

И мен ме "ухапа" кучето и не можех да чакам.

Открих каквото ми трябваше в един магазин в Пловдив (да не се приема за реклама) - autopro. Купих ги и ги поставих в събота - паснаха идеално и стоят прекрасно. Отделно открих и други нещица, които ме заинтересуваха, като на първо време си взех и едни гумени стелки (пак за модела) - немски са, паснаха много добре и не миришат изобщо, имат и отвори за копчетата. И фаровете им загледах...хм...не са зле, макар и малко скъпички...ще видим по-нататък...

Реших да споделя с вас, ако някой си търси нещо такова - да знае, че има избор все пак.

PS: За колегите, които решат да сменят ринговете - внимавайте по време на подмяната да не тръскате или чукате таблото, защото жичките на крушките от осветлението му се прекъсват много лесно. На мен ми се наложи да подменя 2 след интервенцията, затова най-добре предварително да се снабдите с 2-3 резервни - колата не се кара без табло !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teзи са пластмасови, но наживо изглеждат супер. И на мен много ми го похвалиха тоя магазин, а аз минавам незнам колко пъти оттам вече и още не съм влезнал да поразгледам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пластмасови са.

И аз имах някои подозрения, че няма да ги бива, но все пак реших да ги видя на живо как са.

И верно се оказаха много сполучливи.

А като се поставят са наистина супер !

Разгледай сайта им - в магазина не могат да ти покажат всичко, защото е сравнително малък и не държат наличност от всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглеждат дебелички(като изработка)...Не ми харесва и факта, че са пластмаса.

По-тънички и метални са много по-добре като визия и усещане. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи снимки да видим как е :)

Колега, ако настояваш да видиш точно на моето табло как стоят - няма проблем да снимам и да кача снимките.

А иначе ето тази снимка

снимка

мисля е със същите рингове, само дето таблото е на А3.

Изглеждат дебелички(като изработка)...Не ми харесва и факта, че са пластмаса.

По-тънички и метални са много по-добре като визия и усещане. :musik:

Прав си, но и това е въпрос на индивидуален вкус.

Аз няма как да сравня двата вида и може би затова съм доволен от резултата.

Все пак пластмасовите имат два големи плюса:

1. имат правоъгълният елемент в средата

2. не се налага да се реже стрелката на часовника (както при високия вариант на металните)

В крайна сметка всеки сам си решава. Аз лично до последно не бях убеден, че ще се получи добре и затова резултата още повече ме радва.

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак, ако ми остане време довечера ще снимам и ще кача снимките.

:bia:

Сайта на магазина е страхотен- хареса ми, но не и ринговете- поне на снимката никак не ми харесват :)

Е, момчета... Много сте претенциозни :D

Не убивайте радостта у човека (мен) :musik:

Да, сайта им го бива, но повече ме интересува съдържанието му :musik:

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен са ми много лъскави ринговете, предпочитам 'brushed metal' цвят, както му казват англоговорящите.

Тия такова животно нЕмат.

Макар че ... знам ли... може би ако се матират или се пръснат с нещо подходящо... :)

Между другото, някой има ли впечатления от тия "жълти" фарове/стопове ?

Заслужават ли си парите и дали има смисъл да си мисля за подмяна на сток фаровете ми ?

Момъкът от магазина твърдеше, че имат с вградени халогени и ел.регулиране, каквито са сегашните ми фарове...

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен тези всичките афтърмаркет рингове не ми харесват, адски цигански ми седят, можеби ако не бяха лъскави, а мат щеше по-прилично да ми седи, но..... затова след много тъсене, въртене, правене и струване си купих оригинални в моят случай от а6 фейс след 2002 година и таблото заспа, излезнаха ми 150лв с фейсковото таблото на което бяха, което в последствие продадох за 180лв :)

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също не ми харесват лъскави и едно време на предишната ми кола сложих такива и ги карах два дена и не издържах. След това отидох до практикер и си купих сив спрей мат за пластмаси и ефекта беше направо поразителен според мен. Но личното ми мнение е, че на аудитата не им отиват рингове (освен ако не са фабрични като на B6 примерно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Ето и обещаните снимки - нищо ново под слънцето...

снимка1

снимка2

снимка3

снимка4

Не виждам защо спорите кои са по-хубави.

На мен и тези ми допадат, макар вероятно оригиналните да са 100 пъти по-добри.

Аз обичам и държа нещата да са както трябва и рядко правя компромис, но в случая нямам база за сравнение...

То е нещо като телевизора - докато ги гледаш всичките в магазина все ти се струва, че съседния е по-добър, докато купиш един и го закараш вкъщи. После от него по-хубав няма... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, не споря, просто казвам че матови изглеждат една идея по - хубави (както и огледалата тип S и RS - матово сиви са по - хубави от лъскаво сиви).

022857092.jpg?r=0

P.S. Не гледайте марката, гледайте ринговете (в горния пост съм описал как да станат такива).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и обещаните снимки - нищо ново под слънцето...

Добре изглеждат и пласмасовите,ето как стоят и металните(благодарение на Жорката :( )

092ff6b7c75c3a6e.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесаха всичките.

И ги приемам по-скоро като варианти на темата.

Тия дето колегата ВАНКАТА е постнал изглеждат малко по-разчупени заради цвета и формата на ринга.

Но не мисля чак толкова да се вглеждам - моите са ми добре :(

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

PS: За колегите, които решат да сменят ринговете - внимавайте по време на подмяната да не тръскате или чукате таблото, защото жичките на крушките от осветлението му се прекъсват много лесно. На мен ми се наложи да подменя 2 след интервенцията, затова най-добре предварително да се снабдите с 2-3 резервни - колата не се кара без табло !!!

Колега и аз си купих такива рингове за А3 обаче и идея си нямам как да ги сложа. Този прозрачния пласмасов елемент, който е пред таблото с уредите и ги предпазва незнам как да го сваля. Един уж "разбирач" каза, че трябвало да разглобявам цялото табло. Моля обяснете по подробно как се прави тази операция. Ще съм много благодарен!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мнение: Оригиналните матови от А6 С5 ставащи на А4 В5 с 4 уреда са неописуемо красиви особено нощем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Само да кажа и аз сложих от ринговете на аутопро и съм много доволен от монтаж и визия,седят прилично,малките ми се струват малко по-дебели,но добре седят като за 35лв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...