Jump to content

голям разход на гориво


iloveyou

Recommended Posts

Здравейте колеги! Имам Audi B4 1.8i 1991год. Имам проблем с разхода на гориво. Може ли някой да ми помогне. Гори ми градско 20 на 100 и 8 на 100 - дълго. Надявам се някой да ми помогне за този проблем. ))

Редактирано от Един_Луд
Заглавие: превод от латиница
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На B4 не знам да се монтира 1.8, какъв е кодът на мотора?

Може да е тунингована В3-ка с предница на В4-ка т.е.В3,5.Как засичаш разхода на гориво? Газ/бензин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си колата наскоро. Казаха ми, че е 1.8i, но в талона пише обем:1984. Засичам я като й налея 5 литра бензин и карам докато свърши. Минавам 25км градско, а ако тръгна на дълъг път ми гори 8 на 100.

Минал съм диагностика. Имаше проблем със стъпковото моторче. Смених го, но резултатът е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си колата наскоро. Казаха ми, че е 1.8i, но в талона пише обем:1984. Засичам я като й налея 5 литра бензин и карам докато свърши. Минавам 25км градско, а ако тръгна на дълъг път ми гори 8 на 100.

Минал съм диагностика. Имаше проблем със стъпковото моторче. Смених го, но резултатът е същия.

Б4 1.8 няма.

Ако ги мериш тия 5 литра с палене на студено и каране на къси разстояния градско - не се учудвай от този разход - колкото и стряскащ да звучи.

8/100 извън града е нормално - не се връзвай на тия дето им горят 5.9 или 6.2 - Б4 си тежи, а и е на годинки много вече - няма как да не гори. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиреч 2000 куб. за което 8/100 извън градско е перфектно!А ако градското ти е първа, втора , спри ,и пак същото...а и зависи от това колко ти е тежък крака!!

Редактирано от naskoukov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да сменям ли филтара дали 6те ми дате няква разлика аи све6тите са мн 4ерни сутрин като я сапаля излиза 4ерен дим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами на мен ми се струва 4е двигателя е малак за б4 но копето е б4 сас сигорност даже го пи6е.Проблема е 4е я взех скоро и сега ми казаха 4е много горяла ама незнам дали само зимата гори мисля 4е и лятото гори мн бензин грацко.А за дат4ика 6те го сменя дали мойе дае от инжекцията

аи как да разбера то4но каж мотор е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да погледнеш талона на автомобила и на код на двигателя да провериш с какви буквички започва. Примерно ABK, ABT, ACE, ABC, NG и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мотора е ABT001034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай земи смени първо синият датчик на фланеца, и после може да си пишем дали е б3.5 или б3.7 !

Сигурно е АБТ мотора !

ABT МОТОР Е ДА СМЕНЯМ ЛИ ДАТЧИКА

90 коня моно инжекция май го водят :)

ДА ТОЧНО ТАКА ГО ВОДЯТ МАИ Е 2000 КУБ

Редактирано от iloveyou
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този мотор толкова.Каквото и да сменяш,както и да я магариш все тая.Знаеш ли колко има изписано във форума за разхода на АБТ-то.И аз ревах по едно време ама полза няма.С 5 кила бензин минавам 25-30 км в града,на газ маааалко по-добре,с 5 кила към 35-40 км.пак в града.2000 кубика,90 коня-вървеж :eusa_naughty: ,разход :steinigung: .Карай и да не ти пука,лятото ще падне малко :D .

P.S.Твоя мотор е по-стар от моя ве,затова гори повече :D .

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този мотор толкова.Каквото и да сменяш,както и да я магариш все тая.Знаеш ли колко има изписано във форума за разхода на АБТ-то.И аз ревах по едно време ама полза няма.С 5 кила бензин минавам 25-30 км в града,на газ маааалко по-добре,с 5 кила към 35-40 км.пак в града.2000 кубика,90 коня-вървеж :eusa_naughty: ,разход :steinigung: .Карай и да не ти пука,лятото ще падне малко :D .

P.S.Твоя мотор е по-стар от моя ве,затова гори повече :D .

кои мотори са по добре 6тот може дая трамбя тази

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кои мотори според вас са по-добре защото може да я трампя тази :unsure:

за да я сменя с някоя евентуално с по малък разход на гориво но незнам кои мотори са по-добри ако някой знае нещо по въпроса да ми пише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кои мотори според вас са по-добре защото може да я трампя тази :unsure:

за да я сменя с някоя евентуално с по малък разход на гориво но незнам кои мотори са по-добри ако някой знае нещо по въпроса да ми пише

Ауди 80 Б3 с 1.8 карбуратор -градско между 11 и 13л/100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени го, и провери какви стойности ти дава ламбда сондата ... Нов въздушен и горивен филтър, и може да споделиш отново

Ще го хвърлял бил !?

Ако все пак си решил твърдо да я сменяш, огледай се за нещо от рода на Сеат Ибиза, примерно 1.0 кубика ! Или Поло пак с такъв двигател !

Мисълта ми е, че всичките мотори на това поколение Ауди са неикономични от днешна гледна точка, за градско каране ! Плюс и тежките купета, и си готов за 14-15 и повече на 100 км градско каране !

Търси си нещо на друга марка !

Сложи една газ, ако искаш да ти е по-евтино ! Тоз мотор е сякаш създаден за монтиране на чесън ! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени го, и провери какви стойности ти дава ламбда сондата ... Нов въздушен и горивен филтър, и може да споделиш отново

Ще го хвърлял бил !?

Ако все пак си решил твърдо да я сменяш, огледай се за нещо от рода на Сеат Ибиза, примерно 1.0 кубика ! Или Поло пак с такъв двигател !

Мисълта ми е, че всичките мотори на това поколение Ауди са неикономични от днешна гледна точка, за градско каране ! Плюс и тежките купета, и си готов за 14-15 и повече на 100 км градско каране !

Търси си нещо на друга марка !

Сложи една газ, ако искаш да ти е по-евтино ! Тоз мотор е сякаш създаден за монтиране на чесън ! :hilezh:

ако сложа газ пак ли 6те гори 20 грацко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б3-ка NE,зимата ми дава 10-11 разход на газ на къси растояния,начин на каране (агресивен при мен) и прочие :zustimm:

Приятелю, дай един свестен газаджия да "барне" и моята така.

При мен разхода на газ в това студено време на градско не пада под 14-15/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера се чудих тамън защо АБТ-то нещо много ми гори бензина, а не взех предвид сибирските температури. Ама лятото си е харабийка, градско ми гори някъде 12-13, извънрадско средно 6,5-7, ако я карам лекичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...