Jump to content

Посещение в Порше-Запад-А3 2.0 ФСИ


tarambuka

Recommended Posts

Накратко днес сутринта оставих колата да я видят там,имах 2 оплаквания:1-во леко подлизване на масло по картера:2-ро колата ми набива грешка за някакъв НоХ(Нокс)-сензор.По първия проблем ми казаха ,че маслото според тях е от някакъв охладител на маслото имало там някаква гарнитура,но не били сигурни и заради това трябвало да я разглобят отпред бая за да видят.Викам добре разглабяите там каквото трябва и гледаите,а тоя ми вика,че щели да им трябват 5-6 часа .6 ч. по 66лв.на час=396лв.само да я разглобят отделно проблема,времето за отсраняването му и пак 6часа зглабяне :steinigung: 1200-1300 лв само труд.Отказах и отидох да я взимам.По втория въпрос ми обясниха ,че това е ламбда сондата която мери и азотния окис освен кислорода в газовете.Цена 1306 лв. :steinigung: Пича дето се занимаваше с мен обаче ми каза ,че ще ми даде партномера на сондата ако мога да я намеря някаде по евтино въпреки,че нямал право.Даде ми го тайно като излизахме да ми предаде колата.Парт номера е 06F907807F-ако някои от вас колеги има познати тук или в чужбина и може да намери тази част на по сносна цена приемам всякакви оферти.Ламбдата е енаква за голф 5 2.0 Фси и Туаран 2.0 ФСИ и ауди А3 2.0 Фси 2003-2005г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам сериозни отстъпки за оригинални части, утре ще я проверя като цена.

Остави ми един телефон на ЛС за да ти се обадя да ти кажа цената. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с часовете ти ли си го сметна или...?

То би трябвало, ако е така, да имат лимит на часобете за определена работа. То за смяна на филтър Хикс да ти искат 79 часа.

Поразпитай добре за работата и цената. Принципно съм доволен от "Поршетата" за има няма два три пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази част, която търсиш също я има и при Шкода Октавия и може спокойно да питаш в Еуратек за цена! Също така я има при всички от групата на Vag Голф 5,Туран,Джета,Пасат, Октавия, Сеати, А3-ки, А4-ки всичките, които са с 2.0 FSI мотор, така че ако има някъде ударена такава може да намериш лесно!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не си сметнах аз часовете.Когато приемчика ми обясняваще ,че трябвало да я разглобят за да са сигурни за теча и аз го попитах колко време ще отнеме и как ще се отрази на ценообразуването чух как някои му казваще 5-6 часа,че можело и повече.Аз го попитах какво значи това по 66 лв на час 300-400 само за разглабянето тои ми каза да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в първият си пост пишеш как един механик ти помага човешки, въпреки че парт номера е фирмена тайна. Сега този добър човек ще бъде подложен на гонения и може да загуби работата си. Ти направо му @ба мамата.

Бъдете внимателни! Вече никой механик НЯМА да дава данни. Всички имат семейства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо парт номера да е фирмена тайна? Аз като собственика на Ауди, си ПЛАЩАМ диагностиката, която трябва черно на бяло да съдържа какво е правено по колата и какво има за смяна. Или и Порше се е превърнал в гаражен сервиз с хитри араби?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 часа разглобяване :blink:

Заслужават никой да не им стъпи!

Аз бих писал на Ауди в Германия и бих ги попитал нормално ли е толкова време да свалят кора под моптора, броня, два фара и два радиатора. Аз, с две леви ръце и инструменти от Кауфланд ще я разглобя по- бързо (включвам времето за четене в Интернет как се разглобява).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е тайна. Аз като отида в Ауди сервиз с определен проблем, те ми дават разпечатка с частите, които трябва да се сменят, колко струват и кои са им парт номерата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 часа разглобяване :blink:

Заслужават никой да не им стъпи!

Аз бих писал на Ауди в Германия и бих ги попитал нормално ли е толкова време да свалят кора под моптора, броня, два фара и два радиатора.

По Аутодата дават 2 часа за смяна на ангренажен ремък на надлъжен 1.8x, 1.9Д.... :hilezh:

За 12 часа (почти два работни дни) се сваля и качва двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Така е колеги знам много са чсовете затова темата е плюсове и минуси :) .Просто ме отказаха от там, викам си едно 400- 500 лв ще вземат все пак е Ауди обаче те просто ме изгониха с тея 5-6 часа разглабяне.Аз като я купих горе долу за 3 4аса и смениха ангренаж с всичките му прилежащи ролки ,филтрите,маслото,свещите,източиха системата и я заредиха с нов антифриз за някаде около 180 лв труд.

Колега доста голяма разлика в цената.Ти ползвал ли си го този саит?Проблема е ,че се притеснявам да не е някакво менте все пак са 600 лв а часта ще явидя чак когато доиде.Прекалено е хубаво за да е истина иначе я купувам веднага:)Иначе изглежда като да истинска и кода на мотора отговаря AXW е моя.

Редактирано от tarambuka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето продавач с много по-голям рейтинг: http://www.ebay.co.uk/itm/Nox-Sensor-FSI-VW-Golf-Touran-2003-2007-06F907807F-/140723935898?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item20c3ccda9a

Питай дали ще го шипне до БГ. Ако не иска, има варианти или през адреса на Еконт в Лондон или през друг подобен адрес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето продавач с много по-голям рейтинг: http://www.ebay.co.uk/itm/Nox-Sensor-FSI-VW-Golf-Touran-2003-2007-06F907807F-/140723935898?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item20c3ccda9a

Питай дали ще го шипне до БГ. Ако не иска, има варианти или през адреса на Еконт в Лондон или през друг подобен адрес.

Благодаря колега за съдеиствието,както и на всички колеги които се отзоваха.Джаджата съм я поръчал от линка по горе,малко по дебело но няма проблеми остава да чакам и да видя какво ще пристигне.Още един път си доказах ,че форума и хората в него са наистина полезни и качествени :) все пак всички караме AUDI :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фирмена тайна било, ала бала. Нали като си я купя тая част, на фактурата и пише номера. Това е поредната простотия на шепа нещастници...

А за раглобяването, понякога нистина е така, понякога трябва да се !ИЗМИЕ първо преди да разголбиш, да покараш и ако не се вижда, тогава да се раглоби. Обаче някой върховен мозък им е казал на работниците, че в халето с автомивката не могат да се мият омаслени двигатели и на механика му остава да измие двигателя с обезмаслител, което не е достатъчно и той (механика) решева да стресне клиента с примерно 1000 лв. сметка и резултата е ясен.

Проста сметка: имаш 10 механика, които на ден трябва да фактурират 10х8х66лв.=5280лв. . Производителя им е казал: 75% от работното време, механиците ти трябва даса продуктивни, т.е. 5280х0,75=3960 лв. .Как се изкарват тези пари по-лесно - като сменяш масла или като търсиш некакъв неясен теч?

Редактирано от KFZ-Azubi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фирмена тайна било, ала бала. Нали като си я купя тая част, на фактурата и пише номера. Това е поредната простотия на шепа нещастници...

А за раглобяването, понякога нистина е така, понякога трябва да се !ИЗМИЕ първо преди да разголбиш, да покараш и ако не се вижда, тогава да се раглоби. Обаче някой върховен мозък им е казал на работниците, че в халето с автомивката не могат да се мият омаслени двигатели и на механика му остава да измие двигателя с обезмаслител, което не е достатъчно и той (механика) решева да стресне клиента с примерно 1000 лв. сметка и резултата е ясен.

Проста сметка: имаш 10 механика, които на ден трябва да фактурират 10х8х66лв.=5280лв. . Производителя им е казал: 75% от работното време, механиците ти трябва даса продуктивни, т.е. 5280х0,75=3960 лв. .Как се изкарват тези пари по-лесно - като сменяш масла или като търсиш некакъв неясен теч?

Горе долу така идват нещата маи колега :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така,малко развитие по темата.НоХ -сензора го поръчах още преди 2 седмици от първият линк които даде колегата днес пристигна. Върза ми се на 500лв с доставката не като 1300, както поискаха в Порше :)Утре ще го сменим старият и ще поставим новият.Ще пиша дали има някакви разлики в поведението на колата,защото това се оказва всъщтност,че ми е ламбда сондата която не мери кислорода а мери азотният окис в изгорелите газове.Още един път хиляди благодарности на колегите които помогнаха :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги къде се намира този нокс сензор че искам да звъня по моргите утре да го търся.И също така как мога да разбера дали работи.

Редактирано от viktoris
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...