Jump to content

Програмиране на климатроник през VAG-COM


vip79

Recommended Posts

Здравейте колеги.Става въпрос за А4 АЕБ 98год.От както съм купил колата климатроника ми се включва сам при всяко палене на колата.Дори и да го изгася ръчно -завъртя ли ключа да паля той пак си се включва сам(явно не помни ,че е бил изключен преди това).Разбрах,че със ВАГ-КОМ мога да настроя да не се включва на всяко палене(даване на контакт).Иначе на 08.Auto HVAC не намира никави грешки когато го тествам.Някой от вас може ли да ми помогне с кодовете,които трябва да въведа във ВАГ-а за да оправя този досаден проблем.Някаква AUTO ON функция явно е включена от предишния собственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При мен когато се изключи ръчно,след това при палене не се включва. :nixweiss:

Късметлия си.При мен се включва сам при подаване контакт.Моля които е програмирал

"ауто старт" на климатроника през Ваг Ком или знае как се изключва да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме интересува това, моля ако има някои на които климатроника не се вкл. при всяко палене

да покаже диагностика на климатика, как е кодиран че да пробваме и ние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не се ON след като сам го OFF и дам пак контакт.Ако кажете къде да погледна и после ще ви кажа резултатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не се ON след като сам го OFF и дам пак контакт.Ако кажете къде да погледна и после ще ви кажа резултатите.

ако си правил диагностика с VAG COM и ако си запазил фаила на компютъра си можеш да го копираш и качиш тука, или просто да видиш какъв код е въведен в климатроника ти също и с какъв код е моделът му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що направих това и ето го резултата,дано да ви е полезен.

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 8L0 820 043 D

Component: A3 KLIMAVOLLAUTOMAT_D75

Coding: 03140

Shop #: WSC 06313

No fault code found.

Ако това не ви върши работа кажете какво друго да правя и да проверявам. :bia:

Редактирано от koko76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момциии.... :angry: ше дойде, че колите са ни стари... Моята е 97-ма, от първите А3 и ..... не съм успял до сега да намеря от къде да се "разберем" с климатроника!

Гася го ръчно, гася колата, вадя ключа, излизам заключвам, след време се връщам, паля и климата си е ..... как да кажа..... по нейно разбиране, в зависимост дали е изстинал двигателя, тоест започва да си работи до достигане на крайната й зададена цел - температура.

Виждам, че на колегата КОКО76, аудито е по-ново.....

Аз вече посвикнах с климата, синхронизирахме си "настроенията" :lol: :lol:

П.с. Ако все пак някой открие начин.... :respekt: и аз ще се възползвам!

Редактирано от Motty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така имах климатроник от А4 на предишната кола и ме подлудяваше това че всеки път зимата като запаля трябва да натискам снежинката зада спра компресора. Той вярно под 5гр. не се включва, но през другото време винаги тръгва сам.

затова аз изведох едно допълнително копче от което да гася компресора през зимата и като стане време за климатик, го включвам и после зимата пак го махам.

А за постоянното включване май зависи коя година е управлението на климатроника, мисля че няма оправия. Явно първите модели се палят сами, а след това са го оправили това нещо.

А моя като го оставех на ауто и като запаля и се включи сам, започваше да духа чак когато загрее двигателя. тоест постепенно. и не ми пречеше че се включва сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко говорих с един приятел който има А4 Avant 1.9 TDI и мисля че беше 96 или 97 година и при него не се ON климатроника след като вече го е OFF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що направих това ...

Мерси колега този код може да се получи

при мене е

Controller: 8L0 820 043 B

Component: A4 KLIMAVOLLAUTOMAT_D72

Coding: 04143

Shop #: WSC 06325

И винаги се вкл. сам като четох темата малко по нагоре , разбрах че третата цифра в coding означава дали климатроника има G111 четвъртата цифра показва броя на цилиндрите а последната показва дизел или бензин е дв.

Само не знам втората цифра за какво е и какво се променя с Shop #: WSC 06325 но ще пробвам с кодовете на koko76

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност годината не е от значение за Ауто ВКЛ. на климатроника.На А4 1995 год. съм виждал не се включва сам при палене.Моето е 11м.98год. и на всеки контакт сработва климатроника- досадна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ето ви и мойте, ако са ви от полза.

VCDS-Lite Version: Release 1.0

Control Module Part Number: 8D0 820 043 H

Component and/or Version: A4-KLIMAVOLLAUTOMAT_D65

Software Coding: 00040

Work Shop Code: WSC 06317

При мене всичко е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих експеримента.Моята кодировка е:

Controller: 8L0 820 043 B

Component: A4 KLIMAVOLLAUTOMAT_D72

Coding: 04140

Shop #: WSC 06335

Промених кодировката както е при колегата "коко76"

Coding: 03140

Shop #: WSC 06313

Няма промяна.Климатроника пак се включва сам при всяко даване на контакт.

Със сигурност чрез ВагКом може да се оправи това досадно Авто Включване на всяко палене,но

незнам как става.Има колега от форума,който беше с такъв проблем и му беше отстранен в

сервиз ,чрез промяна кодовете с ВагКом.Ама не се сещам нито за ника му нито за сервиза.

Знам само,че колата му е сребристо А4 1,8Т към 98-ма год.Ако някой го оправи това да пише,

че половината Аудита в тия години са така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами това Shop #: WSC 06335 какво значи ? знае ли някои?

vip79 пиши как смени кода

Влизаш тук:

image-94C9_4F7FEC22.jpg

натискаш: "Coding-07'

и влизаш в подменю където можеш вече да променяш стойностите.

Натискаш бутон:"do it" и си готов с промяната(при мен прекодирането не оправи Ауто Вкл. на климатроник)

WSC 06335 незнам какво значи.

Има доста хора тук във форума,които са наясно как става изключването на досадната "AUTO ON"

функцията на Климатроника,ама не ми е ясно защо си мълчът и не помогнат тука.

Редактирано от vip79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vip79 твоят климатроник е същия като моя, ако пробваш и с кода на J_O_R_O пиши дали става нещо

че аз съм на работа и днес и утре чак понеделник ще мога да пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На J_O_R_O климатроника е 8D0 820 043 H

моя и твоя са - 8D0 820 043 B

Може тая буквичка да оказва влияние и затова да не става

МОля някой колега с климатроник: 8D0 820 043 B

да каже какви са му кодовете за да пробваме и ние.

(разбира се 8D0 820 043 B ,на които му е изключена Ауто Он)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава опция с кодиране! Нали искате отговор! Някой чул, не дочул на леля му на мъжът й малкият племеник на втората му браточвчедка, него може да търсите щом го е направил.

Кодировката зависи от годината на модела А4 или А3 - различни са, в зависимост от двигател, какъв компресор е вграден и т.н. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Няма такава опция с кодиране! Нали искате отговор! Някой чул, не дочул на леля му на мъжът й малкият племеник на втората му браточвчедка, него може да търсите щом го е направил.

Кодировката зависи от годината на модела А4 или А3 - различни са, в зависимост от двигател, какъв компресор е вграден и т.н. :rolleyes:

Няма значение дали колата е А3 или А4.Има значение дали компресора е Zexel или NipponDenso.Има значение колко цилиндъра е мотора дали е дизел/бензин и дали има наличие на датчик G111.Преди и след 1996-та е колата.И да ИМА такава опция с кодирането.Въпрос на време е да разбера как става точно и ще пиша тука за да може всички колеги да си оправят досадното проблемче.

Редактирано от vip79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е проблем, а си е заложено като нормална функция. :rolleyes:

Прав си ,но е доста досадно и е добре поне да знаем как да се спре/пусне функцийката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...