Jump to content

Метално хлопане в предницата


kniagolo

Recommended Posts

Здравейте колега,

Първо да започна, че прочетох доста голяма част от темите, в които се говори за тропане/хлопане и т.н.

При мен са направени следните неща във връзка с предницата:

1. Тест на амортисьорите - в Перфектно здраве;

2. Носачите на предницата - Сменени, в рамките на последните 2-3 месеца;

3. Десен къс кормилен накрайник, от страната на пасажера - Сменено, преди 2 дена

4. Тампони заден мост - Сменени

В момента просто не мога да си обясня какво друго може да кара предницата да издава това хлопане на метал, в повечето случай като минавам през разни по-дълбоки дупки и пукнатини в асфалта!

Имам опасения за следните неща обаче, не съм много добре запознат:

1. Нещо свързано с дисковете и накладките;

2. Кормилна рейка(прът);

3. Карета на волана;

4. Макферсон (това за съжаление дори не знам къде се намира и да ли може да хлопа въобще);

5. Тампони на "магаре" предни;

6. Джантите, нещо евентуално да не им е наред?

Ако някой може по някакъв начин да помогне или да даде предложения от какъвто и да е тип, ще съм много благодарен! Разбира се и хора, които са имали подобен проблем и не са могли да го установят и в последствие са го оправили нека да споделят как точно!

Благодаря на всички предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kolega Gkotov, при заминали тампони на стабилизиращата щанга, поне при мен звукът не беше хлопане, а по-скоро скърцане, като разтягане на пружини на стар матрак. Новите тампони за моята A3-ка бяха към 50-на лева в Порше.

Колега kniagolo, при мен причината за подобно метално хлопане бяха изпаднали болтове от колектора. Октриха липсата им съвсем случайно, докато ми сменяха маркучите за картерните газове.

Друго за което се сещам, само че не се чуваше отчетливо от коя част на колата идва, е една скоба долу на гърнетата, която беше изскочила както при колегата тук.

Иначе до преди седмица и аз издирвах в продължение на два месеца странно хлопане в предницата, само че не метално. След сваляне на всички кори от около мотора и голямо чудене от страна на майсторите, се оказа че амортисьорчето, което обтяга ангренажа беше сдало багажа. Хубавците от официалният VW сервиз в Сливен, леко бяха пропуснали да го сменят при първоначалното обслужване на колата, когато я взех преди няколко години и си карах още със (вероятно) заводското. :steinigung:

Успех в търсенето на проблема, стискаме палци. :zustimm:

Редактирано от STRSHR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го казвам от личен опит,шума се появяваше дори и при пукнатини в асфалта.Двата тампона,които са закрепени на мостаи обхващат стабилизиращата щанга бяха се разбили,така самата щанга се клатеше вътре в тях.Тампоните купих от магазин на който имам доверие и бяха по 3,5лв. сервизна цена :hilezh: Съответно реших,че като ще е гарга да е рошава и смених и биалетите,които бяха здрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един + за тампони на стабилизиращата щанга или по-вероятно биалетки. Аз моите ги сменях преди 10 месеца и сега дясната се разтропа. На желязо от предницата само това може да хлопа, носачите тропат по особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

+ още 1 глас за тампоните на стабилизиращата щанга или някоя биалетка. Аз също имах абсолютно същото тропане на метал идващо от предницата и се оказаха точно тези тампони на стабилизиращата щанга, но става въпрос за А3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах ужасно хлопане на метал на б5цата което се появяваше при лежащи полицаи и при палене на колата и при рязко подаване на газ. Никой не успя да открие от какво е цяла година- оказа се хидравличния тампон на двг- имаше нещо като метален държач който се беше счупил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се!

Утре ще се ходи при майсторчето да видим за какво иде реч!

:bia::bia::bia:

Колега какво стана, че ми е интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво стана, че ми е интересно.

Здравей,

В понеделник ще се оставям колата при майстора. Като диагноза от негова страна:

1. Тампони двигател

2. Тампон на носач (горен и долен, т.е. 2 бр.)

3. Задни амортисьорите

Като попитах за тампони на стаб. щанга нямаше отговор, та сиг. не са те.

Живот и здраве ще пища отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

оказа се в крайна сметка, че металното хлопане идвало от доста разбити лагери на главините!

имаше си и проблем с горен преден носач!

В най-общи линии това беше металното хлопане останалото си идваше от амортисьорите!

Дано е от полза на някой всичко това :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да съм честен, разликата е от ЗЕМЯТА до НЕБЕТО!

След като може да се каже се возих на каруца, сега си е "тишина", колкото е възможно за 15 годишен автомобил :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е в крайна сметка, не всичко се оказва перфектно!

Сега, един ден след взимането на колата, се появи едно "глухо" потропване през неравности и като минавам през легнали полицаи. Всичко това е когато се кара бавничко!

Идеи...защото щом не са намерили нищо майсторите...поне аз да отида и да им кажа какво да гледат хахахаха :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля, че понеже отдавна си си имал проблема от заглавието ти, което пък предполага че си свикнал донякъде с него сега след премахване му да ти се струва че пак има нещо. Ти сам каза че като си я взел разликата е от земята до небето. Принципно е така с тия дърти каручки - и аз имам ама гледам да "не влизам в разни филми", че то вярно ако трябва да си правиш големи ушите и да се ослушваш човек тряба да си направи едно сепуко. :irre:Разбира се че ти си познаваш най-добре колата ама според мене я покарай известно време и тогава пак му мисли. Иначе успех.

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръката, но просто ми се струва, че това "глухо" хлопване не е много нормално...особено минавайки през малки неравности и цепнатини в земята с бавна скорост!

Знае ли човек...кола на 15 години :hilezh: :hilezh: :hilezh:

Може и да карам така до следващия ремонт хахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги сменял тъй като ми казаха майсторите, че нищо им няма...но възможно ли е да не са могли да ги открият като проблем тези места ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е глупаво ,но вземи провреи пантите на вратите. Ако можеш с някои приятел пробваи през дупки на леко отворени врати не би трябвало да хлопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...