Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 3


sky

Recommended Posts

Пожелавам на всеки да не разбира къде е възглавницата, но само за инфо ето

112939711368977186pic.jpg

А серийно с колко airbag-a излизат 4ф-ките и кои? 6?

И 12 ли е максимумът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да ви кажи какво стана с моя нов акумулатор и утечката. чух се с Мишо и се разбрахме да отида при него днес. лошото е че не съм ходил никога там и се разбрахме, като тръгна че ще ми обесни като наближа Врана. сутринта тръгнах стигнах до Врана и не успях да се свържа с него, защото първо телефона даваше само заето, а после че е изключен. :rolleyes: Пообикалях малко из района, не видях нещо, което да прилича на сервиз за ауди и се прибрах. хубавото е, че от деня, в който му се обадих не съм имал повече проблем с акумулатора. преди това всеки ден сутрин ми беше на 60% и не ми работеха халогените и светлините в купето, а от тогава не съм имал този проблем. всичко си работи и си стой на 100%. явно се е оправил от само себе си :D

и все пак ми се искаше да отида при Мишо и да го питам едно-две други неща, но явно ще е друг път :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз първия път много трудно го намерих,сервизът е сравнително навътре от пътя София-Пловдив.При шоурума на Инфинити има нещо като детелина.Ако идваш откъм София,завиваш към шоурума и после минаваш под главния път към входа на къмпинга.Ако пропуснеш детелината,след това можеш да обърнеш на светофара за Герман,след това чак на детелината на Околовръстното.Входът на къмпинга ти остава отляво,след около 50 м. вдясно вече по земен път започват първите сгради,които също са автосервизи. Завиваш веднага след тях вдясно и караш направо около 100 м. през поле,които ще ти се сторят като километър,защото е разбит пътят.Фактически,караш успоредно на пътя за Пловдив,посока Пловдив,на около 0.5 км. от този път.Значи,завил си зад първата група сгради и караш направо.Пътя свършва след 100 м. пред една редица тополи,перпендикулярно на пътя за Пловдив,ти завиваш наляво пред тях,т.е. почваш да се отдалечаваш от пътя за Пловдив.След около 200 м. вляво започват портали и сгради,отдясно са си дърветата.Не първата група,втората.Завиваш и 50 м. навътре последната сграда е неговият сервиз,.Няма как да го сбъркаш,последната сграда е и отпред е пълно с аудита.

А за изключения телефон-такава практика е възприел,за да може да отхвърля работа,откриваем е сутрин след 9 ч. за 1-2 ч. и после чак късно следобяд.Разбирам го,бил съм при него и съм видял каква е лудница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi MMI 2G Мултимедия Видео Интерфейс - Гледайте всякакъв видео източник на фабрично монтираният екран ???

post-72411-0-77144100-1352204322_thumb.j

Редактирано от manoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да ви кажи какво стана с моя нов акумулатор и утечката. чух се с Мишо и се разбрахме да отида при него днес. лошото е че не съм ходил никога там и се разбрахме, като тръгна че ще ми обесни като наближа Врана. сутринта тръгнах стигнах до Врана и не успях да се свържа с него, защото първо телефона даваше само заето, а после че е изключен. :rolleyes: Пообикалях малко из района, не видях нещо, което да прилича на сервиз за ауди и се прибрах. хубавото е, че от деня, в който му се обадих не съм имал повече проблем с акумулатора. преди това всеки ден сутрин ми беше на 60% и не ми работеха халогените и светлините в купето, а от тогава не съм имал този проблем. всичко си работи и си стой на 100%. явно се е оправил от само себе си :D

и все пак ми се искаше да отида при Мишо и да го питам едно-две други неща, но явно ще е друг път :D

Това на MMI не е мерило колко ти е зареден. Отиди в батери мениджъра на 3 и 6 канал гледай. На 3 мисля е текущото състояние, а на 6 канал е общото състояние. Моя на общото беше паднал до 60% и след каране от около 3000 км стана на 80%. Текущото винаги е било на 80-90% а това на MMI пък не ми е падало въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, едно въпросче:

Като завивам на тясно кръстовище, при навит до край волан от задния мост се получва вибрация, някакви насоки?

Благодаря.

Само аз ли съм с този проблем?

Редактирано от peerless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е настройвал сам нещо не му прилича на възрастта :)

Днес исках да настроя модулите на вратите, защото си бяха кодирани към старият автомобил и даваха грешки в несвяст.

Някак си ми се струва странно но не видях кодинг за прибиращи се огледала.

Наложи се да сложа кодировка същата като на старите модули 00000002 за да спре да бълва грешки.

Всичко това ми говори, че няма възможност за автоматично прибиране на огледалата след заключване/напускане на автомобила.

Поправете ме ако греша.

Имаше един кодинг за сваляне на дясното огледало като дадеш на задна някой има ли го на лесно.

Колега относно вибрация при такава маневра това не е нормално, но ако чуваш виене не е за притеснение доколкото знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако фейса има прибиране в което се съмнявам, то трябва и комповете да се сменят, които са с Long Coding и нямат общо със старите.

Виж в мойта тема за вакума има таблица с кодировките, но 000002 е грешно. Кода трябва да ти е по-голям, като число. Това със смъкването като дадеш на задна е ако има памет пакет огледалото и кодираш компа да има памет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, едно въпросче:

Като завивам на тясно кръстовище, при навит до край волан от задния мост се получва вибрация, някакви насоки?

Благодаря.

Само аз ли съм с този проблем?

i az go imam sa6tiq problem ot kakvo e pomognete :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да се оправя с кодинга на модула.

Централното ми заключва автоматично, но копчето за отключване/заключване не работи.

Също така не ми светят осветяващите лампички на корите на вратите.

За проба сложих стария модул и тези неща работят, но не работи сгъването на огледалата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, едно въпросче:

Като завивам на тясно кръстовище, при навит до край волан от задния мост се получва вибрация, някакви насоки?

Благодаря.

Само аз ли съм с този проблем?

i az go imam sa6tiq problem ot kakvo e pomognete :)

Не е проблем ... това е "ефекта" quattro - с ниска скорост при навит докрай волан задницата поподритва, често има и звукови ефекти

Не се плашете и давайте газ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

baba, кое не ти е ясно?

Coding

+0000002 = Interior Door Handle Illumination

+0000004 = Insulated Glass installed (PR-4KR/4KV)

+0000008 = Door Warning Lights installed

+0000016 = Right Hand Steering (PR-L0R)

+0000032 = Lighting Package (Interior Lighting - PR-QQ1)

+0000064 = Lighting Package (Exterior Lighting - PR-QQ1)

+0000128 = Outside Mirror Adjustment (Memory - PR-6XF/6XL)

+0000256 = Mirror Heating NOT installed

+0000512 = Interior Lock Switch installed

+0001024 = Avant (Wagon)

+0002048 = Electrical Child Safety Lock (PR-4H5)

+0004096 = Opening Assistance

+0008192 = Closing Assistance (PR-GZ2)

+0016384 = Keyless-Entry installed (PR-4F2/4K5/4K7)

+0032768 = Safe Function disabled (PR-A8U)

+0065536 = Window Regulator Comfort Function disabled

+0131072 = Handicapped Vehicle

+0262144 = Special Protection Vehicle

+0524288 = Pinch Protection disabled

Събираш цифрите на екстрите които имаш и го пишеш като крайно число в модула. При мен е нещо 10902. В случая след вкума си добавих това към стария кодинг:

+0008192 = Closing Assistance (PR-GZ2)

При теб трябва да е подобно.

Сега погледнах стар лог.

Прените ми 2 компа са били 1642

Задните 2 са 1066

Извади от тях 1024 за Avant и пробвай.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го направя инсталирам:

512 за интериорният бутон отключ/заключ

64 за осветлението на вратите

32 за вътрешно осветление

8 за някакъв уарнинг :) - не знам дали го имам!

2 за бля бля май го имам

Да така ми звучи много логично.

Правилно ли смятам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега забелязвам че левият и десният модул са ми били навремето с кодировки 522.

Това значи:

512 за интериорният бутон отключ/заключ

8 за някакъв уарнинг - явно го имам

2 за бля бля май го имам

64 и 32 не са ми били програмирани а лампичките си светиха.

Явно ще се пробва :)

Sky левият и десният с еднаква кодировка ли са ти?

512 е логично на пасажерският модул да го няма :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...