Jump to content

разход на гориво на ауди 90 купе за 1.8 2.0 2.3


stoimenovbg

Recommended Posts

  • 2 months later...

Vij az moga da ti kaja samo za 2.0 dvigatetelite, za6toto imam takava.

Razhoda e: - gradsko 12 na 100km

- izvangradsko 8-9 na 100km

zimata se ka4va s po 1 litar. Govorq samo za benzin. Ako moje6 da si pozvoli6

hubavo gazovo za okolo 1500 lv razhoda ti na gas 6te e sa6tiqt samo s 1 litar otgore.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в "клуба". Купето е невероятен автомобил. С мъка ще се разделя някой ден с моето. Та на въпроса:

за двигател 1.8

- градско от 9.7, 9.8 (когато София се изпразне лятото) до 12.5 сега минавайки през задръстените от ремонти улици;

- извънградско от 9.5 до 11 (моето е само магистрала и се старая да карам разумно с 140) последното пътуване - 9.8 заради натовареня път от Бургас до началото на магистралата

Повече от 13 при най-зверското каране в града не съм достигал.

Мога да ти пиша и разходите за 2.6, но май не те интересува.

П.С.

Забравих да спомена, че горепосочените стойности са за газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

28/100 съм стигал :bia: тряя продължиш да се упражняваш. :hilezh:

И този колега ще го шашнеме B) Пич и на теб щи го кажа щом си пред тая дилема 1,8 ; 2,0 ; 2,3 взимай 2,3-ката и изобщо не го мисли. Петака е истината. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да взимам ауди купе и искам да знам какав еразхода на гориво на разл. двг ,а по точно на 1.8,2.0,2.3

Моето 2.0 16V 140кс. дава на дълго с каране до 100-110км.макс. 6,5 - 6,7 на 100.Градско 12,13 макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи 5-ка както казва KYPO ма гледай да е NM или 7А ! Тва са 20 клапановите 5-ци. Разход 11-12 л. Ма може и по-нисък ако я буташ За сметка на това са 160-170 магарета и тичат здраво. Аз разтривам чат пат такова и съм много доволен!!!

И след 2 месеца основен ремонт на мотора понеже до преди това някой е тичал яко с тия 160-170 магарета иначе мойта стига до 9.5 градско сега е ококо 10.xx..,а 2.8 скоро се надявам да разбера

Редактирано от lampard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, интересува ме 90-ка седан 2.3 quattro какъв разход дава?? :bia:

Здравей имам абсолютно същото AUDI и разхода ми е 13 на 100 градско и 9.8 извънградско това е на газ на бензин е 12 на 100 градско и 9 на 100 извънградско като карането ми е както си му е реда няма милост колкото може повече се натиска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей имам абсолютно същото AUDI и разхода ми е 13 на 100 градско и 9.8 извънградско това е на газ на бензин е 12 на 100 градско и 9 на 100 извънградско като карането ми е както си му е реда няма милост колкото може повече се натиска.

Като го сритам моето говедо (2.3 NG) имам чувството,че тоя от бензиностанцията ме е излъгал и не ми е сипал бензин колкото показва че е сипал

20+л~100км градско

Представям си ако беше куатро

Редактирано от Dreo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият разход е и с quattro.

от 7,5 до 30л/100км-извънградско -бензин

с пропан-бутан мин.9,5 извън града

градско

бензин-10-11 не повече

пропан бутан - пак толкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Моето 2.0 16V 140кс. дава на дълго с каране до 100-110км.макс. 6,5 - 6,7 на 100.Градско 12,13 макс.

И при мен е така.Не съм го засичал с точност но е горе-долу толкова.Ако се звери адски много обаче забрави за тези цифри.Но пък относно скорост... :hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се почна зарибяването.... 6,7 на 100 ... майтапи :hilezh: Т.е на 5та със 75.

Не лъжете човека бре... аудито си гори (с изключение на турбодизляка).

Т.е ако те притеснява 12/100 значи търсиш друга кола и тва е. Кола с маса над 1.2 тона просто не може да гори на градско 10 бензин. Опела ми гореше 10.3 ама беше 870кг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с двулитров АБК и не съм я карал още извън СФ, но тука за 3-ти месец ми седи на 12.5 л/100 бензин.

Странното е че единия месец я юрках , другия умишлено я галих и голяма разлика в разхода не видях седи си 12-12.5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз с 1,8 моно градско правя между 8 и 10. Наскоро (около защитата на магистратурата) за два дни врътнах 100 км, ама и двата дена висях в нечовешки задръствания по Свети Наум и Симеоновско шосе. Та тогава го докарах до 13/100 и това ми е рекорда :D:angry:

П.С. моята кола в имала газ само като карах да заредя бутилката на газовия котлон в Плевен :hilezh::bia:

П.С.2 Разхода е правопропорционален на номера на обувките, нали знаете :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям ти за 2.3 мотор NG,средно градско с ръчкане 20-22,със скромно настъпване на педала.. около 15,извън градско над 150,сложи го с 160,17-18/100,до 140 11-12/100! Това са резултатите който съм отчел до сега,карам от 3 месеца този автомобил!И този разход е за ГАЗ,на бензин още не съм я карал толкова че да я засека.. обикновенно само първите 1-2 км. сутрин са ми на бензин! Не е куатро,и е газов инжекцион БРЦ,не е обикновенна газова,но не мисля че разликата ще е кой знае колко голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих, че миналата пролет си правих експеримент, карах с около 90 км/ч по м.Тракия и за почти 300 км отчетох разход 5,9. Товар в колата около 250 кг.

2.3 NG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

2.0 16v ACE

Бензин:

- градско 12-13 литра на 100 км.

- извънградско 7,8-8 литра на 100 км. с 5 човека в колата със средна скорост 130 - 140 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 2.3 NG . Да ви споделя , зависи много от задкормилното устройство .!! на мене по малко от 20 газ градско не ми е дърпала. 10 лева 50 км. не повече ,ама това е към то червената зона :hilezh:) А извънградско си пада наполовина с каране около и ДО 140 км/ч. Ама аз поне не се познавам като такъв човек .Само като зареждам се каня ама... ТЦцццц

Редактирано от PaVLoFff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям ти за 2.3 мотор NG,средно градско с ръчкане 20-22,със скромно настъпване на педала.. около 15,извън градско над 150,сложи го с 160,17-18/100,до 140 11-12/100! Това са резултатите който съм отчел до сега,карам от 3 месеца този автомобил!И този разход е за ГАЗ,на бензин още не съм я карал толкова че да я засека.. обикновенно само първите 1-2 км. сутрин са ми на бензин! Не е куатро,и е газов инжекцион БРЦ,не е обикновенна газова,но не мисля че разликата ще е кой знае колко голяма.

Това се едно аз съм го писал.

Колега моето НГ харчи по точно същия начин,но не се притеснявай и на бензин е така пробвал съм го.

Но знаеш поне за какво си даваш парите.

Редактирано от Dreo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...