Jump to content

Ауди 100 1988-1990 г


peter panov

Recommended Posts

Здравейте колеги

Позволявам си донякъде да дублирам тази тема със съобщението ми в раздел купува, тъй като вярвам, че някои от вас биха могли да ми помогнат с информация.

От близо година безуспешно търся да си купя Ауди 100 произведено между 1988 - 1990 г. Търся такова с 5 цилиндров бензинов двигател и по-възможност по-добре оборудвано и запазено. Оказа се много по-трудно от колкото предполагах. Няколко коли предизвикаха по-сериозен интерес от моя страна, но собствениците им или не ги продават, или колите оказваха твърде занемарени. Една пък се оказа с нередовни документи.

Решил съм да не се отказвам и да търся, докато намеря.

Молбата ми е някой от вас ако е виждал такава 100-ца - от последните С3 с гладките дръжки и табло на С4 било в София, било някъде другаде из България да ми пише с малко информация за колата.

Идеалното такова Ауди 100 за мен би било комби, куатро с климатроник, но ми е ясно, че идеална поща няма, така че мога да направя компромис със всяка от тези характеристики стига колата да си заслужава.

Благодаря ви предварително за помощта.

Поздрави

Редактирано от peter panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И уникално здрав също!

Успех от мен,търпение му е майката zustimm.gif

Не зная колко парички си приготвил,но Toва НЕ го изпускай rolleyes.gif

http://www.ebay.de/i...ht_30695wt_1002

http://www.ebay.de/itm/AUDI-100-KOMFORT-2-3E-SCHWARZMETALIC-SSD-4EFH-VELOUR-AHK-8xALU-MAL-200-RUCKL-/160944422169?pt=Automobile&hash=item257908fd19#ht_806wt_924

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай този колега ЦЪК - преди време май щеше да си продава 100-цата, уникално запазена е :gut:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трудно начинание колега, но ти пожелавам най- приятелски да подкараш такава кола, явно държиш на модела и модификацията конкретно :rolleyes: Зависи какви финанси си приготвил и отделно за подръжка, но определено ще трябва да даваш кинти за ремонти или козметични корекции.....Абсолютно изряден автомобил няма да намериш, въпроса е да излезе нещо дето не е тотал щета и все пак ще има основа за възстановяване :rolleyes: Вече има дори Ц4-ки на ниски цени, но дали си заслужават едни 1000-1500 лв. в последствие за постигане на желан резултат е неясно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наско караше такава в невероятно запазено състояние. Но дали ще я продаде не знам. Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Перник квартал Изток,срещу Т-маркет на паркинга на блока има едно маслено зелено 100 ц3 2.0 кубика 113 коня авант с климатроник.Един мой приятел искаше да го купува,така,че собственика е склонен да се раздели с нея,преди година седеше още там и не се караше,беше много запазено и все още лъскаво,може би си струва да се разходиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Благодаря ви за окуражителните думи и за информацията.

Определено няма да е лесно и разглеждам вариант да купя две коли от България, за да постигна желания от мен резултат. Колкото до бюджета бих казал зависи от колата.

Гледам и в Германия, но от там ще ми излезе малко скъпо - достатъчно, че да намеря Ауди 200 или дори някое S6 С4.

Но определено държа на Typ 44. То като цяло най-ми се искаше Ауди 200, но такива съвсем няма останали читави в България, камо ли да се продават на умерени цени, та затова реших да търся 100-ца.

Колите които сте ми посочили, едната е продадена, а за другата трябва наистина да питам колегата Наско от Пловдив.

Що се отнася до Аудито в Перник, ще взема да отида още този уикенд да го погледна.

Преди време в Младост на един платен паркинг след кръстовището на Макдоналдс по посока ХИТ имаше едно черно Ауди 100 седан, което е една по-рядка серия с фабрично издути вежди на калниците (води се версия Sport), но за съжаление изчезна преди доста време.

Иначе за сега комби куатро с климатроник от както търся от над една година насам съм намерил само едно единствено. То е на едно младо момче в Смолян. Колата му е подарък от дядо му и си я кара и не я продава. Едно друго комби куатро без климатроник но версията Спорт за която ви споменах има в София в Дружба, но човека също не я продава. Даже разправя че преди две години бил отказал оферта от 7000 лева за колата, което ми се стори доста пресилено.

Съвсем на скоро изтървах една 100-ца турбо куатро авант с климатроник от Швейцария - просто докато организирам транспорт и контакт с продавача се продаде. това беше голям пропуск, ама продължавам напред с търсенето.

Определено разчитам на вас ако попаднете на нещо, което според вас би ме заинтересувало. Форума се чете от много колеги и се надявам да са видели темата. Може би някъде извън София, тъй като в другите градове на България не съм обикалял толкова колкото из София.

Дано имам късмета да се похваля с някоя 100 ца в скоро време.

Поздрави

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вероятно ще потърся тук още няколко месеца и след това ще видя дали мога от Европа да докарам нещо. Лошото е че от там свястна кола за по-малко от 4-5000 лева с докарването надали ще намеря. Докато я обслужа и подготвя за каране ще трябват още няколко стотин лева и вече малко се замислям до колко ще си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кеф цена няма :). Другия вариант е да я вземеш евтино и да я реставрираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11311455092610310&f1=details&slink=1n8vwx Колега погледниго и това на снимкити добре изглежда макар че цената е много солена според мен.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те отказвам обаче момента за закупуване на такава кола мина преди около 5-7 години, тогава цените на запазените екземпляри бяха доста по-надолу отколкото сега. В България трудно ще намериш хубава кола чийто собственик да е съгласен да се раздели с нея, в чужбина пък ако искаш трябва да приготвиш около 2,5-3 хил евра за наистина запазена кола. Има го и варианта за реставрация но качествена такава с оригинални части ще ти стъпи още повече. Преди около месец имаше един Sport Exclusive в Германия на 180хил км с известни забележки за 4хил евро, такова тук шанса да намериш клони към 0, на запад пък вървят като топъл хляб защото са много редки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те отказвам обаче момента за закупуване на такава кола мина преди около 5-7 години, тогава цените на запазените екземпляри бяха доста по-надолу отколкото сега. В България трудно ще намериш хубава кола чийто собственик да е съгласен да се раздели с нея, в чужбина пък ако искаш трябва да приготвиш около 2,5-3 хил евра за наистина запазена кола. Има го и варианта за реставрация но качествена такава с оригинални части ще ти стъпи още повече. Преди около месец имаше един Sport Exclusive в Германия на 180хил км с известни забележки за 4хил евро, такова тук шанса да намериш клони към 0, на запад пък вървят като топъл хляб защото са много редки.

Драго прав си.

Май като че ли съм закъснял. Въпроса е че през тези години карах едно запазено Ауди 80, което ми служеше много вярно. С него изминах около 170 000 км. Нямах възможност да мисля за смяна през това време. В края на 2010 г продадох 80 тката и от тогава търся 100ца или 200, но без успех.

За сега смятам да продължавам да търся и да не се отказвам.

Затова реших да пусна тема, защото ако тук някой не ми помогне с инфо за Ауди 100 из България, друг няма кой.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към кой двигател си се ориентирал? Аз да ти кажа съм много доволен от МС-то, като вървеж е добре предвид че и купето е леко (около 1700 кг) а лесно става 200-210 к.с. Поддръжка не по различна от NG, имаш една турбина която не е много натоварена и ще издържи дълго, спирачките са Girling g60 като на S2, спира перфектно само дисковете са кофти размер и се намират малко трудно.

Съветвам те да търсиш или NG или MC останалите са слаби за колата, а и тези дъжат най-висока цена. Ако търсиш 200, MC или 3B.

Най-добре се рови в чуждите сайтове има по-голям избор и има по-голям шанс да попаднеш на кола тука масово са морги и не си заслужават, а тези които си заслужават не ги продават.

C3,C4,D11 тези коли са мания която струва пари обаче кефа е голям и цена няма :)

Редактирано от Dragomir Burgas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако представлява интерес на колегата днес във Велико Търново, квартал "Картала" забелязах Ауди 100, предполагам че е отпреди 1988г, защото е с голфови дръжки на вратите и старото табло, не като на ц4.

Колата на пръв поглед е в доста тежко състояние, лака е поизбелял и олющен на места, има наченки на ръжда по вратите близо до праговете. На задния капак пишеше Ауди 100 CC quattro, което май е единствения плюс на тази изоставена кола. Казвам изоставена защото огледах стикерчетата за ГО и преглед и според тях последно е била в движение през 2009г. Гумите са изпуснали. Според мен, лично мнение колата не е крайно лоша, но за да стане перфектна ще трябват едни около няколко хиляди евро.

Иначе така като я огледах-супер майсторско изпълнение на концерна ВАГ. Жива стотачка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Драго правилно предполагаш. Насочил съм се към NG и MC двигателите като за мен е без значение кой от двата е - просто не мога да имам претенции и за конкретен двигател.

Навън наистина има по-голям избор, но там са по около 3000 че и повече Евро. Това е извън бюджета ми, а за тези пари може да изпадне и някое S6 от първите.

На мен 100 и 200 Тип 44 са ми по на сърце и предпочитам да търся такова, но просто не на всяка цена. С повече търсене съм си купувал и други хубави редки коли и вярвам, че и 100-ца мога да намеря.

Благодаря на колегата boogin за инфото за куатрото във Велико Търново. Дай ми моля те някакъв адрес на колата да изпратя приятел да я снима и да проучи какъв и е случая. Няма смисъл да се възстановява тази кола, но за части би могла да бъде ценен однор заради задвижването и.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://prodavalnik.com/otlichno-sstoyanie-i15425707

Този петкан куатро ми се струва твърде читав!

Колеги благодаря ви за обявите.

Тези в Испания ги заглеждам от доста време - не знам нищо за 2,2 моторите - имат разлика с 2,3 предполагам. Освен това и търся някой познат който да види някоя от колите там. Парил съм се от покупки на неща без да ги видя и не ми се рискува за цяла пък било то и евтина кола.

Това червеното комби задължително ще отида да го видя още този уикенд. То този уикенд ще ми се съберат три аудита да гледам. До сега не ми се е случвало.

Стискайте палци.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това изоставеното ауди 100 ц3 се намира във Велико Търново, квартал Картала, ул. Мальовица №31. Цвета е на колата е маслено-зелен, доста добър е.

Отзад има 2 ляти джанти, отпред е със стоманени.

Хич не е лоша колата, просто трябва да попадне на човек, който да я стегне технически и да и се удари една боя да лъщи.

Таблото не е напукано.

Очакваме развитие по темата и да се сдобиеш с колата която търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега за информацията.

Надявам се да успея да намеря това което търся.

От тези три коли които щях да гледам две се оказаха продадени, а третата се нуждае от стягане с каквото аз за мое съжаление не мога да се справя.

Така че продължавам търсенето.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, няколко пъти съм карал коли от холандия и реших да видя какво има там и намерих ето това: http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/audi/m572562086-audi-v8-3-6-quattro-aut-4wd-u9-1990-rood.html?c=1f6123406d618e4dfc07bc3e0818a26e&previousPage=lr

Забележи, че отдясно можеш да наддаваш за цената, а ако се разбереш с продавача и му кажеш, че няма да се кара там в Хол. може да ти съмкне от цената тъй като става за export и мисля, че като върне номерата на колата получава пари от държавата. Желая ти успех в търсенето :zustimm: :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...