Jump to content

Recommended Posts

Преди 2 часа, robobug написа:

...аз имам Type C и продължавам да имам проблеми със зареждането при пътуване...

Нямаш ли преходник в комплекта? Верно, че може да се изгуби лесно, но пък е много удобно да е с теб (където и да пътуваш).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден до колко известен факт е и дали засяга всички модели, но - не е добра идея дисплея да се трие с алкохолна кърпичка, олеофобното покритие пада от раз. Тествано на S9+, като посъбера лев ще тестваме и други флагмани :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вчера поръчах на жената едно китайче(дано не ме изсели :hilezh: )...по-точно Xiaomi mi note 3 от https://m.aliexpress.com/item/32837942269.html

Не съм го тествал на живо, дано се окаже читав.Някой има ли такава пръчка под ръка да сподели повече впечатления?

Преди няколко месеца взех за щерката xiaomi redmi 4x....чук е телефона и за това пак се спрях на китаец.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се надявам, че ще е с глобален ром.Ако не ще го руутвам.Нямам търпение да го разцъкам.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Моля някой компетентен, ако успее да даде акъл...

 

Huawei P20 Pro не намира апликации в Google Play, които принципно са си там. И не говоря за аматьорски no-name апликациийки, ами такива като Google Pay и Amazon Shopping.

 

Нищо не е пипано по телефона, дето се вика преди малко е разопакован.

 

Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wait, what? :huh: Региона нали е вързан към акаунта, а не към телефона? Няма особено, да не кажа никаква логика до сега да е работило и при смяната на телефона изведнъж да спре.

 

Сменихме го за всеки случай и изненада - ефект нулев. :)

 

Друго някой да му идва на ум?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влез през компа в гугъл плей стор, потърси си приложението в търсачката, натисни "инсталирай" и там ще ти покаже с кои от твоите устройства е съвместимо следното приложение.

 

Untitled.jpg

 

Aко не е съвместимо, тогава ще го мислим... Ше ъпдейтваш, ше руутваш, ще теглим .апк-то от някъде или просто ше бараш мекия и ще се откажеш. :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква би била според теб логиката това приложение да не е съвместимо с конкретен телефон за разлика от друг такъв, ползващ същия Google акаунт и същата версия Андроид? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факторите за съвместимост освен регион и версия на андроид са резолюция и хардуерни параметри (памет, процесор, наличие на НФЦ и т.н. ).  Може да има и още нещо, което забравям в момента.

 

Провери тук да видим кво ще излезе:

https://play.google.com/store/apps

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се освен всичко осъзнаваш колко абсурдно звучи всичко това :)

 

Преминава се от Mi Mix 2 към P20 Pro - и двата са актуални апарати и до сега точно такова чудо не се е случвало, а човекът е върл Андроид фен, мърдане няма. Руутване и инсталиране на apk файлове след изгубено време в ровене и заобикаляне на хитри рекламки не е опция. Отново напомням, че става въпрос за смислени апликации, а не на последната версия на Киро и Гошо и техния последен квартален хит писан на MS Basic for Android.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е известен проблем с п20про. Някои успяват да ги подкарат като махат всички подобни преинсталирани апп(ако има де) и после инсталират от външен източник, а не от плей стора и понякога сработват, но без възможност за ъпдейти. Ще трябва време разработчиците да си оправят приложенията...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 months later...
На 31.05.2018 г. at 13:15, Wizi написа:

Моля някой компетентен, ако успее да даде акъл...

 

Huawei P20 Pro не намира апликации в Google Play, които принципно са си там. И не говоря за аматьорски no-name апликациийки, ами такива като Google Pay и Amazon Shopping.

 

Нищо не е пипано по телефона, дето се вика преди малко е разопакован.

 

Някакви идеи?

Wizi, изтеглете ги със стария телефон. С file manager направете бакъп на приложенията, които ви интересуват. Инсталирайте apk-то ръчно на новия. 

 

п.п. Сетих се, че може и да не ви позволи. Специално тези може и да имат защита.

Редактирано от Maranello
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях датата и явно имаш желанието да се заяждаш или сам да си пишеш в темата. По същия метод си прехвърлих несъвместими приложения на единия телевизор, та не знам къде точно е грешката. Извинявай, че не се прекланям пред превъзходството ти "изпъкващо" и в други теми. Но поне се запомняш. Не виждам и да си предложил нещо конструктивно като помощ, което е и смисъла на форумите или ти убягва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Взех си преди няколко дни Xiaomi Mi A2.

df6140ff4d28a3d05567dad38dcb3659.jpg

Смених самсунга, който ми беше първия телефон с не стоков андроид. Определено ми хареса дисплея и някои от специфичните за самсунг неща. Но като за бюджетен самсунг с времето почна да си става лагав. Очаквах и повече от батерията предвид, че е 3600 май, абе голяма е. Изкарвах един ден с нея, всяка вечер беше на зарядно. Шаумито с значително по-малка батерията изкарва също толкова.

35e49982d85bdae27bacab1ab54b4969.jpg

А е само 3000mah. Снима учудващо добре на тъмно. Да, далече в от топ телефоните, но струва 250$, а не 1000.

Ще видим как ще е long turn, за сега съм повече от доволен. Радвам се, че се върнах в света на стоковия андроид. С нетърпение чакам ъпдейта до андроид 9.0 който е пуснат вече за А2.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам вече три Шемалета(Xiaomi) и са чук.Няма лаг, забиване и т.н.

Получават си ъпдейти, батериите им държат.....общо взето вършат почти всичко, което вършат телефони за по 2000лв.

Ако искам читави снимки си вземам dslr или безогледален фотоапарат за 1000лв. и получавам снимки, далеч по-добри от всеки телефон на пазара.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, bobitovn написа:

Ако искам читави снимки си вземам dslr или безогледален фотоапарат за 1000лв. и получавам снимки, далеч по-добри от всеки телефон на пазара.

Това е едно от най-правилните и разумни неща, които съм чeл в последните няколко години, относно възможностите на смартфоните и фотоапаратите.

@ole Xiaomi-то ще те остави доволен за много дълго напред. На моята Redmi 4Х-а за 2 години го обновява без да чисти кешове и глупости, пълни го с вякакви несигурни приложения, нищо не е пипнато и фино настроено, за да се пести батерия и това е единствения смартфон, който не съм видял за 2 години тормоз да лагне веднъж даже, камо ли да забие или да се рестартира. Батерията в тая пръчка за няма и 300лв (на времето) е герой.

Аз тази година си преордърнах Note 9, заради единственото нещо, което вече втора година ми представлява проблем с Xiaomi - липсата на достатъчно предлагани модели при един от родните оператори, въпреки че при всички положението е същото - няколко скучни модела, стари модели и евтини. Така не видях един Mi8 и прозводните му, няма Поко, няма Микс, няма Про версиите, буквално нищо няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми защо си взимаш телефон от тях... Pocophone и Mix 3 къртят мивки. Много се чудех дали да чакам да се появи при нас Mix3 и на каква цена, но в крайна сметка взех A2, че ми омръзна самсунга. Не че е лош, но горе изредих какво не ми харесваше, а и съм си фен на сток андроид.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгодно ми е, при оператора на който съм.

Има и друго. S-pen на Ноута е нещо с което като се свикне, повече не искаш да се откажеш от него. Когато се работи от телефона, изключително много улеснява всяка дейност. И никой друг не го предлага, освен Самсунг. Пропускам пародиите на писалка на LG.

На Xiaomi поддръжката им е желязна обаче. 4Х-а получава MIUI 10, който е на базата на Pie, а телефона няма шанс даже за Орео. В началото като излезе, получаваше редовни малки ъпдейти за поправяне на бъгове. Не съм виждал друг производител да го прави, освен ако не става въпрос за големи/критични проблеми.

По едно време бяха разделили РОМ-овете на 3 - китайски, глобален и бета. Единия от тези (глобалния или бетата) получаваше ежедневни(!) ъпдейти за подобряване на стабилност, чистене на бъгове, добавяне на глезотии. Случвало се е в един ден през няколко часа да се получат 2 ъпдейта. Ненормални са китайците.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...