Jump to content

Recommended Posts

On 21.05.2019 г. at 11:04 AM, HannoSLM said:

Поредното доказателство, че контрола над информацията е най-важното нещо, за което Големите са готови да убиват!

Даааа бе:hilezh:

Американците виждат поредния конкурент,който яко може и им бърка в паницата,превръщат го в плашило,че иначе къв свободен пазар-кви 5 лева:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали китайците имали собствена операционна система. Като знам какво могат да измислят ще падне смях. Китаец и софтуер в едно изречение не се връзва , ама хич даже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги сравняваш по глава на населението не представляват нищо, но с това огромно население събират и голям брой отлични програмисти. Виж само статистиката на Международната олимпиада по информатика по медали: цък!

All Time Medal Table[edit]

As of 2018
Rank Nation Gold Silver Bronze Total
1 23px-Flag_of_the_People%27s_Republic_of_ China (CHN) 81 26 12 119
2 23px-Flag_of_Russia.svg.png Russia (RUS) 58 38 12 108
3 23px-Flag_of_the_United_States.svg.png United States (USA) 49 34 16 99
4 23px-Flag_of_Poland.svg.png Poland (POL) 40 39 30 109
5 23px-Flag_of_South_Korea.svg.png South Korea (KOR) 39 38 26 103
6 23px-Flag_of_Romania.svg.png Romania (ROM) 30 48 29 107
7 23px-Flag_of_Bulgaria.svg.png Bulgaria (BUL) 26 41 37 104
8 23px-Flag_of_Slovakia.svg.png Slovakia (SVK) 24 37 32 93
9 23px-Flag_of_Iran.svg.png Iran (IRN) 23 54 23 100
10 23px-Flag_of_Japan.svg.png Japan (JPN) 22 21 10 53
Totals (10 nations) 392 376 227 995

 

Иначе по глава от населението ние сме №2 (след Словакия). :bia:

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво ,ама като знам софтуера им... Примерно гривната ми на XIOMI е супер, но апп-а е такъв мазаляк, аз да го бях писал щеше да е по-добър.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, dafil said:

Каквото и да ти говорят,знай че става дума за пари!В случая за ужасно много пари:hilezh:

В случая става въпрос само и единствено за контрол на информация. Онея пари си имат, за власт се борят. Просто 'муриканците са изостанали с 5Г оборудването и това им беше единствения начин да спрат/забавят уявей, за да може в новата мрежа да има основно тяхно оборудване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето те до колкото разбрах въобще нямат капацитета на китайците за изграждане на 5Г мрежа, няма американска фирма която да може да достави толкова оборудване.

Sent from my Galaxy S10 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пука му на Тръмпи . А и съм сигурен че Гугъл се кефи на това - ще си продават телефоните сега - Pixel - а е много скъп и наполедък не се харчи добре, а Хуявея му е пряка конкуренция. Реално хуявея е с по-добър хардуер за по-малко пари. Е сега ще я закъса откъм софтуер.

Иначе съм фен на Самсунг .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, ole said:

Само дето те до колкото разбрах въобще нямат капацитета на китайците за изграждане на 5Г мрежа, няма американска фирма която да може да достави толкова оборудване.

Sent from my Galaxy S10 using Tapatalk
 

е аз какво казах? Муриканците не могат да я изградят в момента, но са готови на всичко, за да не я изградят китайците. Все пак, който изгради 5Г мрежата, ще контролира Света.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@robobug

 

Ами незнам как работи в условията на ГДПР , в Сащ си работеше и  приятно ме изненада миналото лято в Бг че също работи, тогава на Пиксел 2, вградено а не отделно приложение. От тогава  дали има някаква промяна ще тествам лично чак след 2 месеца :) 

 

Разбира се няма 100% успеваемост. Хваща предимно номера асоциирани с някакъв бизнес или спам

 

Предполагам в нета има повече информация как и на какъв принцип работи

Редактирано от A80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21/05/2019 at 10:02, CVT написа:

Интересно до кога ще го веят.

В едно от изявленията от компанията казаха, че  американците правят голяма грешка ,че много ги подценяват  ! Отделно от това, половината от продажбите са им на техния пазар. След изявлението на Qualcom, Intel, Broadcom и т.н. акциите акциите на същите полетяха стремглаво надолу, понеже реално обявяват спиране на работа с производител номер 2 на смартфони в света ! 

На 22/05/2019 at 20:49, HannoSLM написа:

Ти нали разбра, че всичките драми са свързани с 5Г оборудването? Телефоните в случая са изкупителна жертва.

Именно ! В щатите единствено Ериксон имат някаква възможност да доставят 5G оборудване, но на каква цена ,какви срокове и при какъв капацитет е отделен въпрос, предвид мащабите им...

Нещата са много интересни и интригуващи този път !  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че не американските компании са решили да не правят бизнес с Huawei.

Sent from my Galaxy S10 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ти,  в каква връзка е ? Следя интригата от ден първи, защото протекционизма на Тръмп в случая май ще удари на камък и ще нанесе доста вреди на щатските производители, но пък целта им в глобален план го оправдава, нещо което лично аз не одобрявам. Нещата далеч не опират само до търговска война ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последното обяснение на Тръмп за Huawei няма особена логика опит за кратък анализ на нещата, вълнуващи напоследък събитията покрай китайския гигант и русото топе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След това интервю, мисля че се превърнах в хардкор фен на марката ! Има няколко култови фрази, като отговора, на обвиненията, че Хуауей е откраднала щатски технологии:

"Как бихме могли да откраднем нещо, което САЩ нямат ? "

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес чета, че са им спрели и лиценза за ползване на микроЕсДи карти... И това, ако не е Световна конспирация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е световна конспирация, а американско принудително действие. Всяка фирма която не се съобрази със забраната може да изгуби достъпа си до американския пазар. АРМ също им спря лиценза поради същото опасение, въпреки че е британска.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

SD Association също не е първата подобна организация, която скъса връзките: Google, ARM, Intel, Qualcomm и Broadcom също са сред компаниите, които престават да работят с Huawei поради забраната. Съюзът Wi-Fi Alliance (който определя Wi-Fi стандартите в индустрията) също „временно ограничи“ членството на Huawei вследствие на забраната на САЩ и Huawei също доброволно излезе от JEDEC (група за стандарти за полупроводници, известна най-вече за определяне на спецификациите на RAM паметта). Всичко това може сериозно да попречи на способността на Huawei да произвежда хардуер изобщо, още по-малко да се конкурира на американския технологичен пазар.

Загубата на SD картите обаче може да не е най-големият проблем за компанията в момента. Подобно на Android и Windows (за които Huawei вече разработва заместващи операционни системи), Huawei се е подготвила и за прекъсване поддръжката на microSD карти: компанията има собствени Nano карти памет, които са физически по-малки от microSD картите и са заменили по-универсалния стандарт изцяло при новите ѝ устройства.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.digital.bg/eto-kak-cru-instalira-zlovreden-softuer-za-da-shpionira-potrebitelite-na-apple-article575450.html

Тези защо не ги забраниха по онова време??!!

:hilezh:

Чисто и просто нечиста търговска война,поне за мен!

Поглеждате статистиките за 2017 и 2018,и виждате,че китайците са Р-А-З-М-А-З-А-Л-И   Епъл!

п.п.ползвам в момента Епъл-да не кажете,че съм пристрастен:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те йепала сами се затрупват с пръст. Такова бездействие в продължение на години и лежане на един гол процесор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...