Jump to content

Recommended Posts

При 4.2.1 едно нещо ме дразни много.

Не е съдбоносно но дразни и за сега съм намерил само компромисен вариант с отделно *.apk

Тъй като ми е "приятно" да виждам хостовете в мрежата си  по имена съответстващи на реални устройства.

Проблема е, че дори след промяна в build.prop (добавяне на net.hostname=името) след рестрат се губи реда.

Съответно името пак се връща на някакво генерирано от ос.

В момента ползвам външно *.apk с опция set on boot  за да е името каквото искам.

Има ли някакво по прилично решение на "проблема"?

 

п.с

Устройството  е с руут права и зададени пермишъни за писане в системата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па туй си го има още от сладоледения сандвич в ромовете. Ако не и от по-рано дори...

В дивелопер опшонс -> девице хостнаме

Нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СъжалЕ бокУ тогаз. В ромите, които съм ползвал, винаги го е имало и винаги съм си го нагласял.

А защо билд.пропа ти се ревертва след рестарт?

Нещо да нямаш проблем с перма-руута?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея защо ревъртва, руута е ок всичко работи нормално.

Ревъртва само тоя ред, останалите фиксове слагани от мен си седят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е големичка и не съм я следил до сега.

Вероятно сте обсъждали какви навигации ползвате.Интересно ми е да разбера предпочитанията ви.Имам iGO Primo и Sygic 13.4.1 Full Navteq на моя HTC One X +

Игото ми допада повече, но много тегаво върви дори и на четириядрен 1.7GHz Nvidia Tegra ииии това малко ме изнервя.

Сиджик ми харесва защото е лека, подробна има всички блокове с номерата им, но въпреки че уж сложих всички POI не ме предупреждава за камери и ми дава грешни ограничения на скоростта, примерно на Цариградско и бул.България го дава че е 50км/ч и само писка.

За нея намерих и карта на Бг с цялата магистрала Тракия, но пък в нея ги няма сградите (блоковете) като тези от скрийна.

Та ще ми е от полза да споделите каква навигация и коя версия ползвате, дори и да не е сред тези две.

Гармина все още ли може да се слага само на руутнати телефони?

 

Ето два скрийна на iGO-то и Sygic-а ми:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Navitel и Sygic са ми фаворити. Ползвам от време на време и гуугълската и за непретенциозно навигиране е идеална.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айгоу-то е с най-убави картинки :) Верно че насича малко, като се разхождам по картата, но като се пусне да навигира си е идеално. Нексус 7 2013.

post-54486-0-97256500-1394204513_thumb.j

post-54486-0-83001100-1394204527_thumb.j

post-54486-0-12007600-1394204541_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено Игото е най-тежката навигация с която съм работил.Но и според мен е най-хубава.Странното е че и на стария ми двуядрен ХТС и сега на четириядрения работи еднакво тежко.
Днес пробвах нови poi на Сиджик, излизат спийд камерите но няма гласово предупреждение.И постоянно се опитва да ме вкара в забранени улици.
Ще пробвам и Навитела, 64гб памет нямат пълнене :)

 

ole - какво ограничение ти дава Сиджика на цариградско и България?

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иго има два вида карти. Телеатлас и Навтек. Едните са прецизни до селски улици но не актуални. Другите са актуални но непрецизни.

 

Сиджика определено не е в час с ограниченията. Гласовото известяване се настройва в менютата и няма общо с пои. Блоковете се добавят като пои. Има и 3Д картинки за тях. Не са в картата. И така се и търсят - като места.

 

Шибано се настройва всичкото за да стане ОК. Най-лесно е с готов пакет.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз си качих и ТомТом освен Сиджик и засега е чудна, като става въпрос за главните пътища , има и Тракия . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блоковете на Сиджик които ползвам аз са част от картата(в първия ми пост има снимка).Тези които са като poi не ми допадат визуално.

Уж съм настроил гласовото предупреждение от менюто, но такова няма.

Както и да е.....

Пробвах снощи Навитела, приятна е.

Днес цял ден се занимавам с iGO Israel (що така са я кръстили не зная). Доста по леко работи, може би с 50% по леко.Но още се мъча да я разпъна на цял екран.

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щот сборката е за по-ниска резолюция :nixweiss: Тая която аз съм качил е за 1920х1200. Другите навигации май са универсални и се ресайзват за цял екран, но с по-ниска резолюция :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полакомих се за Киткат:) и инсталирах Cyanogenmod 11.

Дайлърът е под всякаква критика и сложих един Dialer One. Но той само сменя интерфейса, а самият сървиз си остава оригиналният.

Има ли дайлър, който изцяло да подмени стоковия на cyanogenmod?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайлърът е под всякаква критика

 

И аз му се мръщя от няколко месеца вече. Първият път когато слагах 4.4 смених рома след 10мин. само заради тоя дайлър. Бая е гаден! В последно време поне спрях да си трия контакти със суайпване настрани, както бях свикнал на предишния....

 

Има такива дайлъри да, но и те не са перфектни. Никой друг няма да работи така мазно и гладко както стоковия, затова и в крайна сметка останах със стока. Пробвай Contacts+ със съответният dialer+! При мен при всяко стартиране имаше леко забавяне, но при теб може и да не е така или да не те дразни толкова. 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кои ромове и телефони сте колеги? Аз съм с i9100 c Beanstalk и бая батерия гори па и wifi directa не ми работи. За дайлара няма да говоря...ужас. Иначе ми върви по гладко от jb.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайлъра на киткат е кофти и въпреки, че го мислех за отстранен бъга с пропуснстото обаждане още си го има... Звъни ми бай пешо, пропускам го. После отварям дайлъра и от нотификацията съм видял, че бай пешо ми е звънял и го имам във фейворитс и от там колкото и пъти да го набера все си ми седи в дайлъра едно пропуснато от пешо. С нетърпение чакам финала на CM11 и ако е излезнал за нексус 4 го слагам веднага.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показва 3 контакта от фейворитс горе, които избереш да сложиш там, след това останалите от същия списък и след това списъка продължава с контакти, които не са ти във фейворитс, но често разговаряте. Ама... Е неудобно като цяло, от време на време набирам разни хора без да искам.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но постоянно се менят, много дървено е - един нормален ред, после две големи икони, после продължава отново списък с нормални редове... Винаги влиза първо там и после отиваш към историята. Няма какд а филтрираш пропуснати или само изходящи... А аз телефона си го ползвам и за говорене :-) Нокия от преди 10 години е по-организирана в това отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз телефона си го ползвам и за говорене :-) Нокия от преди 10 години е по-организирана в това отношение.

Последователно ми изгоряха Нокия е51, е52, ц3.

Обмислям да си пусна стария Siemens ME45, а андроида  да го нося като ПДА.

 

Едва ли има толкова бъгав firmware, като cyanogenmod-a. Сигурен съм, че ако беше платен или беше стоков за някоя марка щеше да е най-оплювания. Сякаш е писан от гимназисти, ходили на олимпиада по информатика.

 

В крайна сметка съм доволен от Sense 3.0 - има най-интуитивния андроидски дайлър..........ще си поиграя със Сенс 5.0 и май ще обърна по-сериозно внимание на алтернативите на андроида.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...