Jump to content

Recommended Posts

Като бях с 4.2.1 (или 4.2.2 не помня точно) телефона си работеше перфектно, след като го ъпдейтнах с 4.3 започна да се рестартира кога си поиска. WTF?!?

Телефона е Samsung Galaxy Note 2, някой друг има ли този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За втори път ми се случва следния проблем. Телефона ми седи в джоба, в калъфче и почва да звъни по едно време, чува се мелодия с вибрация, обаче като извадя тела и екрана не свети, а телефона звъни. Цъкам копчето за закл/откл и светва дисплея, обаждане няма, отключвам го и когато човека дето ме търси затваря ми излиза пропуснато обаждане е така от нищото. Като цъкна да набера някой си звъни тела, дигат ми говорим си обаче разговор при мен не излиза... рестарт и се оправя. Дали да ходя в мтел ли не знам. Тела е нексус 4 сток ром 4.4.2 с руут.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разиграем ли хипотетично сценката в офиса на М-Тел?

 

 

оле: Добър ден, имам проблем с телефона...

ментел: къф?

оле: "Телефона ми седи в джоба, в калъфче и почва да звъни по едно време, чува се мелодия с вибрация, обаче като извадя тела и екрана не свети, а телефона звъни. Цъкам копчето за закл/откл и светва дисплея, обаждане няма, отключвам го и когато човека дето ме търси затваря ми излиза пропуснато обаждане е така от нищото. Като цъкна да набера някой си звъни тела, дигат ми говорим си обаче разговор при мен не излиза... рестарт и се оправя."

ментел: нещо правили ли сте на телефона?

оле: ми, само го руутнах там с...

ментел:

 

a444_Aev_460sa.gif

 

Завеса...

 

 

Струва ли ти се достоверно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, но аз мога да го приведа в сток, въпроса е дали проблема е хардуерен или софтуерен. В нета не можах да намеря нещо подобно, не знам как и да го търся.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуерно е според мен. Това, което ще направят в сервиза е да го преинсталират, което може да си го направиш и сам. Само където ще те мотаят една камара време. 

 

Съветвам те да си направиш backup през рековъри, да си харесаш някой къстъм ром и да флашваш смело. За нексуса с лопата да ги ринеш. Ако не те кефи нещо или проблема си остане винаги може да си възстановиш бекъпа и да се въртеш в изходно положение или да си направиш чиста инсталация на стоковия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За къстъм ром чакам стабилна версия на Cyanogenmod ама ми свършва търпението вече и мисля да проблем последното налично найтли. Само едно ме е яд на тоя телефон, че го взех 8гб версията... Мъчих се да правя бекъп с Rom Manager, но 2.2гб не стигат за бекъпа... Ще го мисля довечера :D

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по какво разбираш дали е стабилна? Защото аз слагам само "стабилни" версии:), но те не оправят недомислиците с дайлъра, с браузъра, с показанията на батерията и куп други "дреболии".

Лично за мен съм решил да изчакам Андроид 5.0 (който ще е с официален АРТ) и тогава ще прегледам стоковите андроиди на различните марки. Надявам се дотогава ХТЦ да пуснат поне един аналогичен на Самсунг среден по размер телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като им влезеш в сайта, намериш си телефона в секцията за сваляния и отляво има избор да показва всички версии, само стабилни, само найтли и т.н.

Иначе аз на нексуса нямам проблеми с ползването на арт.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе аз на нексуса нямам проблеми с ползването на арт.

 

 

То и аз нямам, но не виждам никаква разлика... 

 

Иначе ако чакаш нещо др. освен найтли ще си останеш със стока. Аз препоръчвам Carbon и liquidsmooth. Не отстъпват по нищо на CM-a, a напротив - освен че са безпроблемни имат и мн повече опции. Неща като Active Display например, от който аз не бих се лишил и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен разликата в бързината на тела е недоловима ако я има, но батерията ми държи повече. Не разбрах защо да не до чак сам стабилна на см11? Ще пробвам и други, снощи сложих последното найтли и се държи добре за сега.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо защото  в 98% от случаите разлика ще намериш само в името на 2та релийза и второ, защото "стабилните" ги мотаят страшно много. За твоя нексус може и да изкарат скоро, де да ги знам, но аз съм се отказал да чакам за моя и съм си супер с ромовете на др. девелопъри и с найтлитата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мен много ме е дразнило, че дисплея не светва когато телефона е заключен и получи някакъв нотификейшън. Да - извибрира и издава звук, LED лампичката светва, но това дисплея да не се включи ми се струва адски куцо. Е Active Display го премахва тоя недъг. На дисплея излиза час, дата, вид на съобщението (в кръга), и от кого е или част от съдържанието (около кръга). При натискане на кръга се появяват 3 опции - да влезеш в съответното приложение, да отключиш телефона или да игнорираш (надолу). В горната част на дисплея пък се появява първите 2 реда от съобщението. Семпло, изчистено, на мен ми харесва така. Има и опция дисплеят да се включи при изваждане от джоба, ако има някакъв непрочетен нотификейшън. Яркостта също може да се променя индивидуално за самия active display.

 

Това в комбинация с LED лампичката, която може да се настрои да свети в различен цвят за различните нотификейшъни, е гаранция че няма да изпуснеш нещо...

 

fbf8ef18208e399a.png 73772f27f7b06278.png

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно Galaxy Young и то има подобни настройки примерно като имаш пропуснато обаждане/сме като вземеш тела от покой извибрира да те извести, да спре звука като звъни и обърнеш тела и още една но не помня каква беше точно. Много полезни функции, които не знам защо ги няма по дефолт в андроид.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то нали хардлайнерите точно за това сменят софта на Самсунг защото имал излишно много екстри. На мен пък ми харесват точно тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги монетата има две страни. От една и ЛГ и Самсунг имат доста добри идеи за допълнителни функции и настройки обаче от друга страна са и леко претруфени ми се струва.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към колегите с HTC.

Опитвам се да си направя бекъп на целия телефон в сървърите на HTC.Тоест, не че се опитвам а съм задал автоматично архивиране.Забелязах обаче че за последно архив е направен на 27.12.2013г.

От тогава дава че няма достъп до тази услуга.

Някой дали има същия проблем?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтрих го и го създадох отново,направих и друг,пробвах и с него.

Не става :(

В същото време като архивира, компютъра ми показва че има нови качени файлове в Дропбокса.Той нали там архивира.

П.П - да не би да е от региона?Вие кой ползвате?

Неуспешните ми опити са с UK и Румъния.

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно архивирането на телефона в сърварите на hTC.

Разбрах какво е станало.Ресетвал съм телефона преди няколко месеца и съм възстановил от архива.От тогава спря да прави архиви,т.е. даваше грешка при свързването.

Въпроса сега който е важен и на който търся отговора е:

Имаш право само на едно възстановяване от архив?

или

При възстановяването когато те пита от кой архив да възстанови има опция за спиране на нови архиви с цел запазване на този от който възстановяваш като базов?

Имам много бледи спомени при възстановяването че ми зададе такъв въпрос но не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://moto360.motorola.com/

 

Страшно е впечатляващо мотото по картинки. Изглежда да няма общо с недомислиците недовършени самсуняци гиъри. Много кефи. И тва въпреки, че е с андроид. Нищо, че няма да му е сменяема батерията и, че няма да има слот за карта. Дано успеят да го пуснат лятото .  B)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...