Jump to content

Въпрос за летни гуми


Recommended Posts

Ханкук и Кумо здрави ли са или?

За Ханкук не знам, но кумхо има много прилични модели... е не много, но има. :rolleyes:

Аз имах проблеми некви, минах през Гудиър Игъл Ф1 асиметрик, Файърстоун не знам си кво беше, набутах се с Мишелин пилот спорт 3, викам си поне като струват яко пари, ще са супер и накрая с Кумхото нещата се оправиха. Може и да е некво стечение на обстоятелствата, не знам, не съм ги имал за неква супер марка /тва Кумхо/, но поне при мен свършиха работа. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 174
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ханкук и Кумо здрави ли са или?

Сори, аз нещо май не те разбрах. Проблема при гумите, а май при всичко е че пълно щастие нЕма. Аз специално търсех хендлинг, не съм се интересувал дали са здрави и дали ще ги карам 4 сезона. Аз два да ги карам ще съм доволен. Това Кумхо с което аз карам, няма протектор на джантата.

Дон Диего каза че има некъв Бриджстоун ултра як, ама с едни 5-6кг отгоре.

Така че нещата са въпрос на приоритети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kumho - да, Hankook - нямам преки впечатления, не обувам често такива гуми, но колкото с Bridgestone с нито една друга марка не съм псувал толкова много и цветущо :hilezh:/>

Искаш да кажеш че Bridgestone не ги харесваш или? А за вредещайн сенто и сесанта мнението ти? :zustimm:

Зависи от модела.

Какво имаш в предвид здрави?

Здрави на дупки, здрави на търкане или здрави за здраво каране.

дупки :zustimm:

За Ханкук не знам, но кумхо има много прилични модели... е не много, но има. :rolleyes:/>

Аз имах проблеми некви, минах през Гудиър Игъл Ф1 асиметрик, Файърстоун не знам си кво беше, набутах се с Мишелин пилот спорт 3, викам си поне като струват яко пари, ще са супер и накрая с Кумхото нещата се оправиха. Може и да е некво стечение на обстоятелствата, не знам, не съм ги имал за неква супер марка /тва Кумхо/, но поне при мен свършиха работа. :rolleyes:/>

Супер, мерси за отговора. За мене е важно гумата да е здрава и да е мека, демек да се износва повече както се казва защото не карам много. ако има и борд протекшън добре дошло :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Dunlop Sport BluResponse какво ще кажете? Гледам, че тази гума е на трето място в класацията на ADAC за 2013, а никой не я споменава :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridgestone-a заради по-солидната си конструкция съответно е и по-тежък от останалите гуми (това важи за всички здрави гуми)

А марката я харесвам при това много, просто са кофти за работа еле па на 315/35/20 RFT :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridgestone-a заради по-солидната си конструкция съответно е и по-тежък от останалите гуми (това важи за всички здрави гуми)

А марката я харесвам при това много, просто са кофти за работа еле па на 315/35/20 RFT :steinigung:/>

ясно :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с Bridgestone с нито една друга марка не съм псувал толкова много и цветущо :hilezh:/>

Хванах те да лъжеш как дърта цИганка,Мишелина бая го попържваш :hilezh: ,и си прав - дъвка за много пари :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но колкото с Bridgestone с нито една друга марка не съм псувал толкова много и цветущо :hilezh:/>

Добре че обясни, че вече идвах да те видя (насаме) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишелина го псувам, че само ме бави и стават опашки :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колеги аз да се похваля, че в крайна сметка поръчах Dunlop Sport BluResponse DOT 0713 от сайта на Медина-мед и преди малко дойдоха.

След всичко изчетено и тук и по други сайтове накрая изпаднах в един от онеи моменти в които решаваш импулсивно :rolleyes:

Та като ги сложа ще видим как ще е положението :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам съвет от хора от калибъра на Дон Диего...Препоръчайте ми марка летни гуми, в ценови сегмент за комплект от 1100-1200 лева макс...

Говорим за оригинален размер на Ауди А6 4F 205/60/16......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този диапазон преспокойно си купуваш Continental Premium Contact 5 и почти всички останали том марки гуми :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този диапазон преспокойно си купуваш Continental Premium Contact 5 и почти всички останали том марки гуми :zustimm:/>

Дон Диего, това добри гуми ли са? Има ли риск от аква планинг с тях?

Ти работиш ли с марката Континентал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя с почти всички марки на нашия пазар. Досега който съм обул с Конти ПК5 - не съм имал оплаквания, мен лично не ми харесват че са с много меки бордове и също започнаха да правят модерните ЕКО гуми, но явно не им пречи толкова много в представянето :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тестове на адак, поразгледай ги.

Премиум контакт 5 на мен не ми харесаха в сравнение с подобен дънлоп.

Работя с почти всички марки на нашия пазар. Досега който съм обул с Конти ПК5 - не съм имал оплаквания, мен лично не ми харесват че са с много меки бордове и също започнаха да правят модерните ЕКО гуми, но явно не им пречи толкова много в представянето zustimm.gif

А не така, аз си мрънкам редовно за тех. hilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя с почти всички марки на нашия пазар. Досега който съм обул с Конти ПК5 - не съм имал оплаквания, мен лично не ми харесват че са с много меки бордове и също започнаха да правят модерните ЕКО гуми, но явно не им пречи толкова много в представянето :zustimm:/>

А какво мислиш за Гууд иър, летни гуми?

Не знам каква марка да избера, за сумата пари, която съм готов да платя???

Насочи ме ти......

ППП, къде ти са намира гумасджийницата.....Ако искаш на ЛС.....

Има тестове на адак, поразгледай ги.

Премиум контакт 5 на мен не ми харесаха в сравнение с подобен дънлоп.

А не така, аз си мрънкам редовно за тех. hilezh.gif

Шпекси, искам летни гуми, които да НЕ правят аквапланинг, или в най-лошия случай да са малко податлви на аквапланинг...Не ме питай защо ....

Миналата година, едва не катастрофирах на 01.06.2012г., при един завой на язовир ,,Искър"...Беше юни, но имаше малко паднал дъжд.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шпекси, искам летни гуми, които да НЕ правят аквапланинг...

Миналата година, едва не катастрофирах на 01.06.2012г., при един завой на язовир ,,Искър"...Беше юни, но имаше малко паднал дъжд.....

Нещата, които си написал леко си противоречат. Аквапланинг се появява при много вода на пътя, или най-общо казано - локви. При малко дъжд и влажен асфалт няма аквапланинг. А иначе - срещнеш ли локва при 90+ км/ч, няма гума на пазара, която да те спаси. Единствено може да се помолиш да е на прав участък, а не в завой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@shpeksi: Методи, за теб знаем че само за газта не мрънкаш :lol:

@andrei_S40 - на търсения от теб размер няма приличен модел на Goodyear (на Dunlop също), Continental и Bridgestone имат хубави и доказани модели на дадения размер, първите са със слаби бордове докато другите са "идиотоустойчиви", но за сметка на това возят осезаемо по-твърдо и може би малко по-шумно. Michelin не ги коментирам - тази марка никога не съм я препоръчвал на клиенти, освен ако вечерта няма да ходя на парти и да ми трябват пари :hilezh:

Гумаджийницата неколкократно е коментирано къде се намира - Студентски град, на кръстовището на Симеоновско шосе и ул. Проф. Иван Странски (отбивката на Симеоновско шосе за студентски град и зимния дворец)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живи и здрави, планирам да дойда и да поръчам гуми за смяна----

Име на гумаджийницата?

Какво казваш последно Континентал, така ли?

ППП летните гуми, с които дойде колата са с ДОТ 2010г......Пирели Р7.....С Пирели не искам да се занимавам.

Но аз за тия гуми добра дума не съм чул......

В същото време, много хвалят Континентал....пък моят приятел, който е гумаджия и който ми сменя гумите не продава Континентал....

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега кат ти чета изискванията и постовете-Бриджстоунzustimm.gif

БТВ тея дни ми изпаднаха 245/45/17 Бриджстоунки и ги боднах отзад и на следващия ден продадох почти новия Континентал hilezh.gifНа мокрите дни сега и хладните температури държат,на малоумни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...