Jump to content

Audi A3 3.2 quattro


Recommended Posts

Споко,младото поколение масово сте си така за съжалениеsteinigung.gif

По темата:Абе ква е тая ламя 3.2 мотор и 20 литраblink.gifТя гони 4.2 бре.Едни лъжат че смъкват разхода наполовина,други го качват наполовина,ква е идеята обаче не вдЕвам нещо.По тая логика и при мен АЦЕ -то гори 7 на 100 градско.hilezh.gifАх тия форумни легенди.

Редактирано от BAVARECA83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не харчи 20, А6 с този мотор без quattro харчи 12-13.

Няма как те по книжка и дават 14.3 градско ,на а3 ка под 16 не съм я свалял с малко газчица градско в Цюрих

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо сравнявате VR6 мотор с V6 такъв не мога да разбера и то на съвсем различни платформи??? Освен че и двата са 6 цилиндрови и с еднакъв обем нямат нищо друго общо помежду им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как те по книжка и дават 14.3 градско ,на а3 ка под 16 не съм я свалял с малко газчица градско в Цюрих

Явно на тази А6ца не е верен борда защото 12-13 показва.... баси. :blink: И аз се учудих.

Не се бях заглеждал в каталожните данни, а определено няма как да е под тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я кара само вечер горе по околовръстното и по бул,България и по малко в събота извънградско може да го докара тоя разход.С нормално каране според мен няма как да падне под 17 примерно малко по центъра да се повози.Забелязвам ,че масово във форума има коли с грешни бордкомпютри :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам ,че масово във форума има коли с грешни бордкомпютри :gruebel:/>

По-скоро някои хора не ги разчитат правилно, досега как една кола не улучих с грешен борд незнам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходът на гориво в града е локумено понятие. Седнете в една 3.2, 4.2 или РС6 с пълен резервоар, подайте смело газ, после спирачки, пак газ така, че да се усеща плътното прилепяне на гърба в облегалката и след 30 мин. отидете да допълните. Кажете колко литра сте заредили до горе и бъдете обективни и внимателни коя цифра точно ще чапнете от клавиатурата.

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4.2 астматика харчи повече от битурбото затва го е яд пацоранката. Иначе 17 разход не е мит толко си е батки.

Да и е по скъп за подръжка асматика от рс-ката а иначе да харчи 17 в 1 часа през ноща :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A6, 4F , 3.2 FSI на предно: 40 литра = 340 км, quattro-то ще има със сигурност по голям разход, Като това е може би най-доброто което може да се изкара от този двигател

Редактирано от wolverine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са 19 литра, това означава ~13,6 градско и 9,5/100 извънградско. За такава кола си е много добре. Като гледам извън може да я свалиш, но трябва да караш по-бавно. С едни 120-30 си карал по всяка вероятност, на моменти и повече. Като свалиш на 90-100 ще падне с литър и нещо. Абе екстра си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от тия дето споменават разхода на рс6, че е 16-17 градско, изобщо качвали ли са се на такава кола? Щото тоя разход е непостижим в малък град, кво остава за сф? Мойта кола е по слаба и по лека от рс, с един двигателен мост и разхода и е 17-18 във варна, в софия сигурно ше отиде на 20, ае събудете се моля ви са, да не сме виждали такива коли, да се лъжем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм тоя дето го казва и ае не е като да не я карам всеки ден и да не знам по-добре от вас. Какво значение има, че ти е по-слаба колата и дава такъв разход, сека си е различна и аз мога да кажа, че опел корса 1.2 е най-смотания шот харчи 12 градско тва не означава, че по-мощни коли не харчат и те 12 нали ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение, щото и мойта е осмак автомат, обаче пък няма двойно предаване и 100 коня отгоре! И то ако тръгнеш из София в нормален трафик и след 100 км направиш 16 литра разход, директно ти подарявам мойта кола, напълно съм сериозен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто дори не е 100 коня отгоре, а 230 :hilezh: Не искам да ми подаряваш колата ти, но нямаш проблем някой ден да се повозиш 100 км. в София. А и тоя разход го казвам в нормален трафик шот нема как да се натиска, но виж вечер... там десния крак вдига разхода с 10 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва ми е любимото в тоя форум.

Един докарвал 4.2ка до 13 градско , другият РС6-ца до 16-17 бахтеа митове и легенди ........

Като чета тука на някой колеги глупостите и аха да взема и аз една РС6-ца дето гори 14 градско .... :hilezh:/>

Максимальная скорость 250 (250) км/час

Время разгона (0-100 км/ч) 6.5 (6.4) с

Расход топлива в городе 14.8 (13.8) л/100 км

Расход топлива на шоссе 8.2 (7.5) л/100 км

Расход топлива Смешанный цикл 10.6 (9.9) л/100 км

Объем топливного бака 60 л

Снаряженная масса автомобиля 1495 кг

Допустимая полная масса 2055 кг

Размер шин 225/45 R17

Размер дисков 7.5J X 17

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/729.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако караш в София градско не е възможно технически да ти харчи 5 литра надолу от заводските данни това ти е смесен цикъл гаранция даже ела ще сипа гориво ще минеш 100км в София и ще видиш!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Които са хилядократна итерация на емпирични изследвания в български условия и толкоз, мммм?

Не, ще вярваме на форумни герои, деклариращи, че 4 литрови осмаци папат макс 10 литра в градско на къси разстояния зимата...

Това бие AFN, бре ей! Сякаш слушам рибарски надлъгваници...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм тоя дето го казва и ае не е като да не я карам всеки ден и да не знам по-добре от вас. Какво значение има, че ти е по-слаба колата и дава такъв разход, сека си е различна и аз мога да кажа, че опел корса 1.2 е най-смотания шот харчи 12 градско тва не означава, че по-мощни коли не харчат и те 12 нали ??

Останах с впечатление че караш рс6-ца която ти дава 17 градско затва е горния пост!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах с впечатление че караш рс6-ца която ти дава 17 градско затва е горния пост!!!

С правилно впечатление си останал.

Които са хилядократна итерация на емпирични изследвания в български условия и толкоз, мммм?

Не, ще вярваме на форумни герои, деклариращи, че 4 литрови осмаци папат макс 10 литра в градско на къси разстояния зимата...

Това бие AFN, бре ей! Сякаш слушам рибарски надлъгваници...

4 литрови и такива с 2 турбини прави разлика. Астматика харчи повече и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...