Jump to content

мнения за телевизор


Recommended Posts

Хвалиш ли се ко hilezh.gif

Какво значение има какво мислим,след като вече си го закупил gruebel.gif

Пък и си доволен ама то за ден,два оставаше и да не си hilezh.gif

Аз съм с подобно LG от преди 2-3 години е аз мога да кажа,че съм доволен hilezh.gif

Между другото май не ти е активно USB-то,поне при мен не беше,явно от LG хитруват.

Проблема го реших със смяна на софта от стара към нова версия,но рискувах тогава с гаранцията.smile.gif

Редактирано от Kutrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да ти отпадне гаранцията при update на софтуера.

Ако беше така нямаше да е общодостъпен за сваляне от сайта им.

Аз редовно го сменям когато излезе нова версия, само преди това се консултирам с руснаците за промените.

Случвало се е при нова версия да омажат повече от колкото да оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съни hilezh.gif Може и така да е не споря,тогава не знаех и ми беше едно тегаво такова hilezh.gif

Иначе като цяло LG-тата са супер спрямо Тошибите и Самсунгите от тези класове smile.gif

Ако умело пипнеш и настройките на картината и имаш хубава цифрова ще се радваш на доста приятно и близко до HD качество ;)

Поне при мен е така с оптиката,която плащам и съм мега доволен от всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля, че си се прекарал.

Само като го видя това "HD ready"...:steinigung:/>

Що не взе примерно това: http://www.technomarket.bg/products/09126989/blaupunkt-bw-32c56-3d-lcd

BLAUPUNKT BW-32C56 3D LCD

Пак е 500 кинта ама е 3D , фул...и резолюция по-голяма.

Сега ще те е яд:hilezh:/>

Да не се хвалиш друг път... :hilezh:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HD Ready е нещо много хубаво за SD телевизии.

Няма как интерполирана картина, която да се докара до HD да е по-добра от матрица с по-малко пиксели и съответно по-малко интерполация.

Който не вярва - да дойде да му покажа 50" HD Ready и 60" Full HD и да си сравнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blaupunkt-a не ми допада много като марка телевизори.За музика - да но за друго :rotcol: ся примерно в колата задните ми са на блаупункт 3лентови и съм много доволен :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно как когато сме на прага на пускането на 4К телевизорите масово почнаха да се появяват 32-ки с HD Ready или 720р резолюция. Единствения плюс е както колегата Sag вече каза е, че SD каналите изглеждат малко по добре на 720р матрица. Аз обаче SD канали почти не гледам и съм шокиран от факта, че като трябваше да взимам 32 инча телевизор за кухнята повечето дори и новите модели бяха направени 720р.

А тая марка Blaupunkt я забравете. Тя отдавна съществува само като търговска марка и не произвеждат нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко освен сони е компромис. По-добре един-два модела назад Сони от колкото топ на ЛГ или Самсунг

Заблуждаваш се ужасно много.

Неслучайно продавам всичките си уреди Сони и повече не искам да чувам за тях :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............повече не искам да чувам за тях :hilezh:/>/>/>

Абсолютно вярно,аз съм на същото мнение.Повече в къщи Sony няма да влезне,ако ще да най-високия им клас и лично президента на компанията им да ми го донесе и подари.Да не говорим пък какви измекяри са гаранционните им сервизи.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, сервиза им е ОК, ама в БГ са задници- вдигнах телефона, обадих се в УК, оплаках се какви измекяри са в тукашния съпорт център, как на новия ми лаптоп зарядното се е оказало от серия от 250 дефектни и ме мотаят 4- ти ден- хората се извиниха и ми пратиха от най- близката дестинация (Белгия) възможно най- експресната доставка по DHL. Ама това не компенсира счупената след 20 ползвания флашка, ДВД- дисковете, на които имах 50% брак при записване (всъщност единствените, дали ми брак!), ЦД- то в колата има сравнително прилични опции за персонализиране и с хубави говорители се търпи, но пък юзабилитито му е безумно и ме е карало неколкократно просто да махна панела и да го скрия в жабката преди да съм го метнал през прозореца, телевизора, който сме зарязали на тавана заради позеленяла картина (минахме на Панасоник и Самсунг).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То днешно време не се знае какво купуваш. Като зачетох едно ревю на един от най-подаваните телевизори в световен мащаб - Philips 40PFL5507

До едно време са го правили с матрица Sharp после със Samsung.

Panasonic сами си правят IPS матриците за телевизорите ама технологията и май и заводите ги купиха от Хитачи.

Хитачи навлизат на нашия пазар предлагани от Зора и те сега са с матрици LG и Samsung.

Това важи за среден и висок клас телевизори защото повечето фирми включително и Sony в ниските си класове ползват матрици на фирми, които повечето от нас не са и чували като AU Optonics и т.н. Да не говорим за останалите компоненти като управлението на матриците, което е не по-малко важно...

С 2 думи такова мазало е, че е трудно за обяснение.

Вече преди да си вземе телевизор трябва да направи проучване на пазара, изчитане на всички ревюта, тестове на място в магазина и пак не е сигурно, че ще направи правилен избор :D

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме извинява колегата, но ще му използвам темата.

Първо да честитя покупката - със здраве да си я гледаш!

И сега малко помощ от приятели:

toshiba_40rl858_led_smart_tv_3.jpg

Нещо такова ми представлява гърба на ТВ-то. Искам да вкарам звук в домашното кино(което е старичък модел и няма оптика). Съответно остава скарт-а или слушалките. Всичко друго е входове. Само че, като включа куплунзите на скарт-а и нищо не се случва. Рових менюто да видя дали има активация на изхода за звука, но намерих само за слушалките такава опция. Т.е. какво може да ми навреди, ако си купя един кабел 3,5мм жак към чинч и да вкарам звук така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или скарта, или кабела не е пълен.

На 1-и и 3-и пин са аудио изходите.

По-вероятно е да е кабела.

Иначе и от жак-а не пречи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушалки не мисля да използвам. Ако е сигурно, че няма да повредя нещо го пускам от тях, че е сигурно че става. Иначе кабела е пълен, само дето скар-та май не е активен по всяко време. :gruebel:/>

Редактирано от BaCeTo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да прецакаш нищо, но е хубаво да спреш аудио ефектите на телевизора ако пускаш сигнал от изхода за слушалките, защото ще се прилага и на входа на усилвателя т.е. ще вкарва въпросните ефекти в което няма да има смисъл. Е и да не усилваш докрай от дистанционното на телевизора звука ми на некакво по-средно ниво така, че да не вкарва изкривявания. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме извинява колегата, но ще му използвам темата.

Първо да честитя покупката - със здраве да си я гледаш!

И сега малко помощ от приятели:

toshiba_40rl858_led_smart_tv_3.jpg

Нещо такова ми представлява гърба на ТВ-то. Искам да вкарам звук в домашното кино(което е старичък модел и няма оптика). Съответно остава скарт-а или слушалките. Всичко друго е входове. Само че, като включа куплунзите на скарт-а и нищо не се случва. Рових менюто да видя дали има активация на изхода за звука, но намерих само за слушалките такава опция. Т.е. какво може да ми навреди, ако си купя един кабел 3,5мм жак към чинч и да вкарам звук така?

Здравей колега :)/>

Наскоро правих същото изпълнение само, че в обратния вариант - към стария телевизор заших ново домашно кино. В момента се оглеждам за някоя 42 инчова бравия да си я вържа към киното с едно дистанционно, но това е отделна тема на разговор. За мен решението в твоя случай е следното - отиваш в техномаркет/технополис и за 20 лева си купуваш един оптичен кабел. На снимката имаш, домашното кино трябва да го приема. Ръчкаш единия край в телевизора, другия край в киното и си ти - 5.1 и тн. всичко се предава по въпросния кабел, вече зависи телевизора ти какво излъчва. Имай предвид, че скарта е принципно най-скапания порт който може да ползваш. При положение, че ВКАРВАШ само звука в киното - оптичния кабел ти е играта (буксата е там където ти пише дигитал аудио)

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пууу да са ***… Карай през слушалките - ще навреди, че ще имаш само стерео звук, т.е 5.1 ще ти е емулирано от домашното кино. Гледай да си земеш и хуабв кабел да не пука. Тук sky би ти казал, вземи си направо телевизор с оптичен изход :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко освен сони е компромис. По-добре един-два модела назад Сони от колкото топ на ЛГ или Самсунг

Поизсили се леко май. Тва е все едно да ти казват че под 3,0тди на 4F е компромис. :rolleyes:

п.п.

Сори, не се усетих че вече ти го казват. :hilezh: Но като цяло мнението ти беше глупост страшна. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко освен сони е компромис. По-добре един-два модела назад Сони от колкото топ на ЛГ или Самсунг

Това щеше да е валидно през 70-те и 80-те. Но тъй като сме в доста по-модерни времена, трябва да си ъпдейтнеш инфото :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...