Jump to content

A3 1.8 TFSI висок разход+


NikX

Recommended Posts

Привет колеги,колата е 2008ma,BZB двигател,купих я за жената преди 4-5 месеца,видимо няма никакви проблеми,диагностиката също нищо не показва ,обаче се оказа че градския и разход реално е 14-15(по борд 11-12),това бензин...сега,верно жена я кара и не мисли за разхода+не предвижда пътната ситуация,но за това купе и при положение че я знам как плахо натиска педала,този разход ми се вижда висок

Плус това,притеснителното в случая е борд показанието и реалното такова от пълно до пълно,последната седмица я карах аз и този тредна неща та се запази,явно шофирането на жената няма вина в случая

Зная че зимата разхода е по голям,но точно последната седмица си беше пролет,ясное че борд показанията са занижени,но чак толкова?20+%надолу?

А при настъпване нещата се влошават,и това пробвах...иначе върви много добре

Нормален ли е този разход,и какво може да се направи за разликата в показанието по борд и реалното?

П.С

Колата е на "реални" 61к км,купена е (на 56к)от оторизиран Ауди реселър в Дрезден,така че може да се смята че км са сравнително реални...да беше на 150-200+к да не ме учудва тази разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С

Колата е на "реални" 61к км,купена е (на 56к)от оторизиран Ауди реселър в Дрезден,така че може да се смята че км са сравнително реални...да беше на 150-200+к да не ме учудва тази разлика

Здравей, скоро четох една доста интересна тема пълна със снимков материал на този адрес, но за да можеш да видиш снимките трябва да си направиш регистрация, мисля че ще те заинтригува. http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=30425

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам на ОМВ предимно,по нужда ако се наложи където сваря,но е рядко,За София става дума-сега съм и шибнал една добавка и утре с нея ще пътувам до Пловдив по работа и ще я ръчна,с някаква надежда ако има замъсрявания да се почистят

Автоматик е да,все пак е предвиден за дамски автомобил но 15-16 разход?

Загрява си доста бързо,2 пъти по бързо от 3.0 тдито което карам,че и по бързо,все пак бензин,върви много добре,0-100 като я гледам не отстъпва на 240 коньоовия дизеляк,обаче тоя разход ми бърка в здравето,че тя харчи едно 70-80% повече от доста по тежката ми А6,и ако не намеря решение ще има мобиле

На 2 диагностики ходих:казват идеална е(масло не харчи въобще)...така си били харчили турбинираните автоматици бензини,крачето ми било палаво...но никой е ми обяснява разликата в харч по борд и реално,особено такава голяма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не я ръчкай и кажи колко е изхарчила. Според мен разходът на дълъг път ще те изненада приятно.

За показанията на борда нямам никаква представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той каза че не е ръчка. според мен толкова си харчи колега, кофти история... в крайна сметка както каза като не ти харесва и мобиле. най-вероятно така ще завърши :zustimm:/> и аз съм против всякакви добавки макар че може да се оправи нещо но се съмнявам..

Редактирано от jim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо й няма на колата със сигурност, просто толкова си харчи и това точно ме дразни в бензиновите мотори, особено пък малките като посочения в темата- галиш го, едвам натискаш газта и ти дава главозамайващия разход, ужас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе хора, няма как да кажете, че това е нормален разход. Този мотор се влага в доста коли на ВАГ и е добре продаван, ако разхода беше 14-15л./100км без даване на газ нали се сещате, че щеше да има масов отзвук.

Нормалния градски разход не трябва да е повече от 11-12л./100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко километра минава на ден това 1.8 ТФСИ ? С колко спирания и гасенета?

Ако е пали/гаси много чести разхода наистина ще е в небесата....

Другото което може да погледнете дали термосондата за температурата на изгорелите газове работи добре... често се случва да дава странни стойности (преди да изгори напълно), съответно колата никога не минава в свръхбеден (иконимичен) режим и работи като обикновен 1.8 Тръц... пък той си ги хапва 14 - 15/100 в София без никакъв проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веско, аз съм с така да се каже обикновено 1.8Т и повече от 12л./100км не ми е давал като се има предвид, че съм го карал и на къси разстояния и то зимата. Този разход е засечен по всички познати методи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, моя разход също е около или над 12/100 в София. Доколкото знам 1.8ТФСИ е доста по-икономичен. Най-вероятно има проблем с някой датчик - трябва да я закачиш на ВАГКОМ за да видиш за евентуални грешки. Ако се кара на много къси разстояния 2-3 км в едната посока също е възможно да е висок разхода защото не успява да загрее добре, както пишат колегите по-горе. Другото за което се сещам е да не би да има проблем с автомата (масло сменяно ли му е) и да приплъзва повече или пък да задържа някое колело - виж като покараш колко топли са джантите.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, затова пиша да си провери автоматика ;). Дори и за автомат разхода е висок - може да се види лесно в каталога какъв трябва да е разхода. Примерно справка може да се направи тук - ЦЪК .

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен малко го пускате колегата по пързалката...

1. Разхода зависи от това как се кара колата - т.е. - на каква дистанция, загряла или не. От опит мога да ти кажа, че няколко по-резки тръгвания/спирания могат да ти повлияят на разхода с 1-1.5 л. / 100 км.

2. Най-добрия начин за сверка на разхода е на дълъг път с около 80-90 км/ч. Без резки изпреварвания.

3. Разминаването на реалния разход и този по борд се коригира през VagCom.

Не бих се учудил някой да го е пипал, за да покаже по-добър разход при продажба.

За сверка при мен (2.0TFSI + S tronic)

1) Градско през седмицата (натоварен трафик и много спирания по светофари) при изминати 5км. в посока (колата загрява след 3-3,5 км.)

разход - 13-15 / 100

2) Градско през уикенда или вечер при изминати 10-15 км. - 11-12 / 100

3) Извънградско (80-100 км/ч) - 7-9 / 100

4) Магистрала (130-160 км/ч) - 9-10,5 / 100

Това са цифрите. При мен няма разлика между борд-а и реалния разход.

Имай също така предвид, че пиковия разход на бензина е много по-голям от този на дизела и за това всяко изръчкване ти разваля "картинката" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че искам да споря, ма вие тия тръцове газ не им давате ... smile.gif два пъти да тръгнеш по-пъргаво и разход 12/100 ще видиш през крив макарон

Както ида е, разхода на колегата си е висок за "нормално шофиране (т.е. градски преходи над 10-15 километра), остава да се види от къде идва проблема

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че искам да споря, ма вие тия тръцове газ не им давате ... smile.gif два пъти да тръгнеш по-пъргаво и разход 12/100 ще видиш през крив макарон

Аболютно така е, давам пример и аз с най-лошия възможен вариант - стар тръж в най-тежкото купе с куатро + едни 100кила които са винаги в колата.

Извън града с нормално каране съм 7-7,5, вчера с много багаж паднах на 6,7 :blink:

На магистралата с нормално каране пак 7,5, с газ вече незнам колко може да стигне, но за над 9 трябва старание.

В града съм 11-12 при 4-5км преходи и нормално време и трафик. С газ - 14-15, на супер къси разстояния и/или на студено 14-15-16. Стигал съм 18 най-много при 1км преходи миналата зима.

Борда е супер точен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я позагрях София-Пловдив-Стара загора и обратно,130-170км/ч,на отиване в Пловдив спрях за 1 час по работа,и от ауспуха беше изкапало някаква чернилка,като отвърте бешепозамърсен!В София след това го погледнах пак-чист като ранна краставица

като че ли колата стана по тиха,но може и да е внушение,разход по борд-9.2,реален разход пълно-пълно 9.3-9.4,това с бенз 95 и добавката на Бардал

Обнадежден съм,колата върви чудесно,няма хлоп-троп и скърцане на пластмаси,и ще ми е много тегаво да се разделя с нея-ще се бори

Записал съм си диагностика при Мишо(знаете кой мишо) да видим какво ще каже,междувременно утре и в другиден ще врътна едно 150-200км градско,и ще споделя впечатления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да тече нещо от ауспуха след толкова дълъг преход. Това е по-странното за мен от разхода на гориво. Като гледам на тази кола й се подава газ, не е като да се гали през цялото време. Разходът от сайта "каталог.ауто.ру" е оптимистичен за всички автомобили, които съм гледал. Съвсем леко завишени стойности от идеалните - равен асфалт, липса на наклон и вятър, най-много двама души в колата. Без никакво износване на двигателя, всичко работещо като часовник. Някой ще каже ама то няма значение колко е натоварена колата и ще сгреши. Когато върви по равното няма значение, но при всяко потегляне, изкачване и ускоряване има значение. Също при спиране и завиване.

Карал съм различни дизелови коли. Най-мощната беше 1.9 130 коня на пасат V. Вървят, но искат да им натискаш газта. Повече отколкото трябва да натискам моята бензинова. Когато заклет дизелджия се качи в кола като моята и раздава същата газ, разходът ще се качи не с половин-един литър а с 30-40% отгоре на моя.

Интересно ми е какво показва борд компютъра при "изрязване" на втора например до 4500 оборота :rolleyes: Или като тръгнеш да изпреварваш.

Между другото с 96 или 98 ще ти харчи по-малко. Дори на моя вече старичък асматик до гърловината за зареждане пише +95, но аз си я карам с 95 и работи като електромотор. С 96 харчи една идея по-малко, но в пари сигурно ще е кантар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавката е Bardahl - Injector Cleaner 6 in 1 - бензин ,препоръчаха ми я за профилактика,и като че ли даде някакъв резултат,това едно!

Второ и по важно:оказва се че някой е бърникал в Германия по компютъра,с цел по приемлив разход"по показания"....като че ли няма да разбереш за какво става дума наливайки гориво честичко

Имах и замърсен сензор,при почистване доста гняз падна,сега,след тия интервенции ще засичам няколко дена,увериха ме че и разхода ще ми падне,и показанията ще са 1/1 със реалния разход,да видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега за сега нещата са стабилни,вече имам 9-10 разход градски по борд и реален(в зависимост от натовареността разбира се)

Мога да я дам спокоен на жената да си я кара,че се цупи нещо на А6цата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...