Jump to content

Ако катаджии ви спрат за превишена скорост...


RED-AUDI

Recommended Posts

Остави английския... Ти българския не разбираш :hilezh:

"Изразът" е "Имам предвид". :(

малко пояснение :

ПРЕД-ВИД, в случая ПРЕД е представка с важно смислово значение. Щом е така, то В и НА стават абсолютно излишни и неправилни :hilezh: Правилният израз го е казал Цветчо :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз уж пробвах да се шегувам като вкарам малко люлинска граматика, но се о***х с пълния член :hilezh: Извинявам се за отклонението от темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз уж пробвах да се шегувам като вкарам малко люлинска граматика, но се о***х с пълния член :flehan: Извинявам се за отклонението от темата.

Коко, ако не си забелязал ЦВЕТЧО е един от най-перфектните хора тука.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Браво на колежката за поста и! А и браво на колегата tsvet40, че поправи двете допуснати правописни грешки и пак на колежката RED-AUDI за разяснението :bia: Трябва да има повече като вас по форумите. :wall: Късмет с КАТ и по-добре да не се разправяме - само им разпалваме духовете :wall:

Редактирано от Neam Raven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе колеги, като толкова не ви се разправя с полиция и КАТ, спазвайте си правилника! Що за тъпа идея е обсъждана тука, не мога да разбера. В 1 от 100 случая ще ви спрат неправомерно. Останалите 99 сами сте си виновни. Излезте малко извън нашата си кочинка да видите как хората си спазват до дупка правилниците и си нямат грижи. Та тука от "майстори зад волана" ме е страх детето ми да пресича на пешеходна пътека ако има някой "майстор" на по-малко от 100 метра.

Айде моля ви да спазваме правилници и ограничения и чак тогава да мислим за "гладни проверяващи въшки".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерките от поста на Галя, за мене биха влезли в сила само, когато ме спрат с "измислено показание" за превишена скорост или има нещо съмнително в цялата ситуация. Няма как да бъда убеден, че трябва да се правя на тарикат и тънък познавач на закона, ако лично аз знам, че съм в нарушение.

Ето това е една от страните на честта и достойнството, за които често споменава Лорда. Когато съм в грешка да си признавам и да си поемам отговорностите.

Истината обаче е, че рушвета уеднаквява резултата на ситуациите в които съм виновен и в които не съм. А още по-лошото е, че съм склонен и имам възможност вместо разправиите да го дам. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега. Но има случай, когато съм на едно мнение с полицаите, колкото и да не ми се иска. :hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо изгорях тази вечер и аз... прибирах се от Сръбско и след Ябълково ме спряха с 90 км при ограничение 50.. гледах в закона и съм точно на границата 40 или 6 или 12 точки ше земат мамка им.. а записах и номера на радара щот се сетих че тук имаше някаква такава тема и поисках и документ да ми покажат до кога е валиден и те казаха че нямам право да изисквам това и ако искат ще ми го покажат,още повече радара беше вътре на таблото това редно ли е ?

Да дадете някакъв съвет .. дали ще да плащам и аз или ще ми върнат талончето и ще ме забравят ?

Съжелявам ако не му е тук мястото на пост-а... :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо изгорях тази вечер и аз... прибирах се от Сръбско и след Ябълково ме спряха с 90 км при ограничение 50.. гледах в закона и съм точно на границата 40 или 6 или 12 точки ше земат мамка им.. а записах и номера на радара щот се сетих че тук имаше някаква такава тема и поисках и документ да ми покажат до кога е валиден и те казаха че нямам право да изисквам това и ако искат ще ми го покажат,още повече радара беше вътре на таблото това редно ли е ?

Да дадете някакъв съвет .. дали ще да плащам и аз или ще ми върнат талончето и ще ме забравят ?

Съжелявам ако не му е тук мястото на пост-а... :huh:

ДЛЪЖНИ СА да ти покажат най-малко марката за метрологична проверка на уреда. Ако настояваш трябва да покажат и документите, където да се вижда че е проверен както измерителя на скорост, така и часовника. Ако не са направили това - пишеш го във възражението в акта и ако има наказателно постановление отиваш да ги съдиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То свърши вече,ще има наказателно постановление а в възражението написах че не са ми показали документи на радара и че е бил вътре на таблото ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

...Или са започнали да се очовечават или пък са внесли полицаи от Англия... :huh::D;)

Да знаеш - тва е била пак няква популистка кампания... Една неделя на кръстовището на околковръстното и Самоковсо шосе (има караулка...) се беше прецакал светофара. Беше няква зверска лудница (Софиянци се връщаха от родните си места) и водачите се псуваха един друг кой на кого е отнел предимството... Колони стотици метри, клаксони... А нашто момче със светлоотразителната жилетка си спряло едно голфче и си муфти на фона на побеснелие водачи, вместо да си върши работата, "в полза на обществото", което му дава заплатата (и не само..) всяка година като си плаща данъка... :D:huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А бе колеги, като толкова не ви се разправя с полиция и КАТ, спазвайте си правилника! Що за тъпа идея е обсъждана тука, не мога да разбера. В 1 от 100 случая ще ви спрат неправомерно. Останалите 99 сами сте си виновни. Излезте малко извън нашата си кочинка да видите как хората си спазват до дупка правилниците и си нямат грижи. Та тука от "майстори зад волана" ме е страх детето ми да пресича на пешеходна пътека ако има някой "майстор" на по-малко от 100 метра.

Айде моля ви да спазваме правилници и ограничения и чак тогава да мислим за "гладни проверяващи въшки".

Колега съгласен съм напълно с теб че трябва да спазваме правилника и после да претендираме за каквото и да е, но кажи ми как да спазвам правилник който куца (имам предвид конкретно знаците за ограничение на скороста) Кажи ми една причина за да има ограничение 40км/ч на пътя София Варна например. Как може само заради това че някаде там има някаква си бензиностанция да има такова ограничение?!!!!! И не само това има толкова неуместно поставени ограничения на такива "удобни" за КАТ места, че все едно заради тях са ги сложили та да могат сиромасите да изкарват от там по някои лев! Също така има улици у булеварди в градовете които са снабдени с подлези, по средата с остров и ограда с по две или три платна, ами кажи ми как да карам с 50км/час по този път или по-скоро защо да такарам толкова бавно?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A той как ще докаже, че ме е засекъл точно мене.

По принцип задължението да докаже нарушението има наказващия орган.... :unsure:

Да не говорим, че има още начини да ги наиграеш.

Аз също давам пари, защото, както каза batececo, така ми е по-лесно... Ако не клъвнат (все по-често) се стига до съд. Стигне ли се, става страшно... Днес правя една година от акта, за който се съдим. Спечелих на първа инстанция. На втора делото не е почнало още... Кога ще свърши - не е ясно :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...