Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

здравейте колеги.След монтажа на пръскалките тип мъгла и удължаване на кабелите се оказа че и при мен ще трябват адаптори както колегата bsdnikolov каза защото тези дупчеци стоят доста неприятно.post-89632-1444981603,214_thumb.jpgpost-89632-1444981627,81_thumb.jpgpost-89632-1444981641,5264_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене "зеят" така отдолу.....също от първите А3-ки ми е колата.... Но чак толкова неиздребнявам...а и не се забелязва реално в действителност,освен ако не знаеш че нещо не е както трябва и не се загледаш именно там.

Изпратено от моят LG-D855

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз с една нова модификациийка (не е нещо, което го няма в тази тема, но все пак..) Става въпрос за една малка част от светлинния пакет : червен светодиод във вътрешните дръжки на вратите. Аз направо смених целите дръжки, но може да се изрежат и старите и да се постави въпросния светодиод (то си има заготовка от завода) Много благодаря на колегата bsdnikolov за помощта :respekt:

Ето и малко снимков материал от преди малко:

lGbTj65.jpg

afWLJna.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз с една нова модификациийка (не е нещо, което го няма в тази тема, но все пак..) Става въпрос за една малка част от светлинния пакет ....

Честито и отмен. Радвам те, че всичко мина леко и без спънки.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо му се запъна Comming Home/Leaving Home на колегата LTPetrov, но днес активирах функцията на колата на POPCORN и всичко си работи идеално.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

потвърждавам . даже вече го изпробвах като излизах вечерта. всичко е тип топ . мерси bdsnikolov :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после оправих и стоповете - малките стопчета на 5-тата врата бяха матирани и не изглеждаха много добре. Особено след като колегата bsdnikolov ми ги активира да светят заедно с габаритите :respekt: , се налагаше да бъдат полирани. Работата свърши друг колега - ShoxXx. Свърши чудесна работа - бързо и професионално, евала на колегата!  :flehan:  :flehan:  :flehan:

 

Ето и малко снимки..

 

Преди:

1_QByn5_Pi_Xq_Zz7wc_Jx5_D1_ZI1_I9pm_CE34 QIkc4r_Wzd_YK23_L0_Il1m9_BTJQQayqa_H5_Pn q_Jeg0d_Z3v_NFc_K7zntkd_i_WCVLt3c_A8w_SV u_RFb_H_Ri7_Qq_C43uz_Uos_CYs_KLf_WAf_FDc

 

След:

DSC6244.jpg DSC6246.jpg DSC6252.jpg DSC6253.jpg DSC6249.jpg

 

(В левият стоп има малко влага, но да не ви прави впечатление, ще го излекувам и това. 

 

Отново благодарности на ShoxXx, че дойде до вкъщи и свърши работата на място. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммне, не я мия на четки. То, btw, както се вижда, скоро не съм я мил, но с тези дъждове - какво да прави човек... :nixweiss: Днес май е хубав ден за автомивка - да лъсне малко и боята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пръскалката "мъгла" е по-тясна и в леглото остава дупка от пред. За това е необходим адаптора. Ако на някой не му пречи дупката, може и без адаптор. Ако не вярваш, ще монтирам пак пръскалката и ще се убедиш. А защо и да не ги измеря със шублера направо.

Речено, сторено. Не е нужно спорът да виси във въздуха.

Ето, двете пръскалки една до друга:

 

image.jpg

 

А ето го и шублера:

Фабричната пръкалка:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

И пръскалката тип "мъгла" ( VAG № 5M0 955 986 C)

 

image.jpg

 

image.jpg

 

 

Разликата от 5 mm е очевидна и аз ще я запълня с адаптора. ;)

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих една модификация тип пернишки тунинг. На много от вас няма да им хареса. Сложих конусен спортен филтър. Махнах стандартния панелен филтър.

 

IMG_20151027_173305.jpg IMG_20151027_173338.jpg IMG_20151027_173329.jpg

 

Мислих да сложа тръба и да го отдалеча от двигателя, но пък отвора за свеж въздух, идващ отвън, е точно там. 

Интересно, но не чувам промяна в звука. Не се чува ясно, отчетливо засмукване. Дали нещо не е като хората? На ладата се чува много приятно като подам газ, но тук нищо. Като сложих ръка върху филтъра, усетих потока на въздуха, което е хубаво. За сега не показва никакви грешки на компютъра.

Надявам се, че няма да навредя нещо на колата. 

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че има риск да и навредиш (в зависимост и от филтъра), но най-вече - смисъл 0 от това!

Грешки не бива да очакваш, няма причини да има грешки. Филтрацията обаче със сигурност е деградирала... И при българския чист и никак непрашен въздух ... Сещаш се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нямам проблем с такива модификации, но в случая единствено си променил това, че сега колата ще "смуче" въздух с по-висока температура...което всеки знае, че е един негатив. Незнам какво си целил с тази модификация, но можеше да си я спестиш. :nixweiss: 

Най-добри варианти са панелен KN или евентуално някой конус на реномираните производители + задължителен термо щит. 

Така или иначе, само от въздушен филтър, колата няма да стане по-бърза...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сложа и нормалния конусен? Да се получи двойна филтрация? Аз целя звук и най-вече по-добра филтрация на въздуха именно заради чистотата на нашия, особено на този в града. 

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...