Jump to content

MMI version 5570


sagiboy

Recommended Posts

RDS-а е съвсем друго нещо.

Vitosha също. При мен излизат имена на песни :)

Къде излизат на малкия дисплей или на големия

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги малко да Ъп-на темата както се казва,, че имам няколко въпроса... Такааа нов съм в тая част имам колата от около 1 месец та аз съм с версия на ММИ 27. нещо си поне така мисля, че беше ако я актуализирам ще трябва ли първо примерно до 45.0.0 и после до 5570 или става директно??? Също така как да го извадя това "зелено меню" и също защо като задържа бутоните кар и сетъп не се появява меню в което има ММИ и надоло още сума функции ще съм благодарен ако някой ме открехне по тези въпроси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият диск инсталира до една версия (не помня коя), втория е за bluetooth модула, а третия слага 5570. Винаги се слагат в този ред. Чел съм че може и директно на 5570, но не било препоръчително.

 

Дръпни си дисковете от тук: a6retrofit.com и следвай инструкциите във видеото. Зеленото меню няма да ти трябва. След ъпдейта зеленото меню няма да е отключено (ако ти е било преди), както и някои други менюта ще изчезнат (като това за нивото на акумулатора и още някои) или пък ще се появят менюта за екстри които нямаш. Това после с VCDS се оправя като се отключи зеленото меню и през Charisma-та (ако не се бъркам) най-лесно се включват/изключват менютата, които ти трябват (вместо да се ръчка във VCDS-а)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко инфо и линк за цялото инфо

 

Не можах да намеря по-подробен changelist, но сигурно с малко повече търсене ще има. Едно от най-важните, според мен, неща които се ъпдейтват е bluetooth-a, където вече може да чете от контактите на телефона.

 

 

 

MMI 2G software update – versions and features
  • Europe 2120
    1. Volume limit increased.
    2. Navigation announcements muted while phone call.
    3. Music volume lowered while navigation announcements.
    4. Direction arrows when searching POI.
    5. Map label at low zoom fix
  • Europe 3460
    1. 3D maps (bird-view).
    2. Fixes for CD chaners, radio tuner, amplifiers, bluetooth, TV tuner, DAB.
  • Europe 4220
    1. AMI USB sources support.
    2. Enhance user interface graphics.
    3. Fixes for CD chaners, radio tuner, amplifiers, bluetooth, TV tuner, DAB.
  • Europe 5150, USA 3360, Russia 5540
    1. AMI iPod compatibility
    2. AMI support for ACC and WAV files over USB
    3. Bluetooth handsfree fixes
  • Europe 5570, USA 4610, Russia 6030
    1. Convenient switching between media sources.
    2. Fixed for amplifier, TV tuner, MP3 CD changer, head unit.
Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира този модул за блутуда? Преди го имах, но ми разбиха колата и сега ми иска някакъв пин, та предполагам, че може да са го откраднали. Как да разбера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира този модул за блутуда? Преди го имах, но ми разбиха колата и сега ми иска някакъв пин, та предполагам, че може да са го откраднали. Как да разбера?

 

Модула е в пода под седалката, така че е крайно невероятно да са ти го откраднали. Мисля че някъде из опциите можеше да се настрои, какъв пин да ти иска на телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
On 5/5/2015 at 11:20 PM, Tipp said:

Специално за втория диск като дам sw update ми казва че не съм избрал нищо най вероятно защото нямам нито телефон нито навигация нито Bluetooth пропуснах го и сложих третия там точно това ми изписа дадох му update и за 20 мин се инсталира. Притеснявам се за втория. Иначе сега всичко си работи пак детето ми изчезна от менюто това за нивото на акумулатора и незнам как да си го изкарам пак . А и това TMC до часовника ми стои задраскано но си нямам на идея какво е и защо е задраскано сега.

Цитиране на предходно мнение!

On 5/5/2015 at 11:20 PM, Tipp said:

Специално за втория диск като дам sw update ми казва че не съм избрал нищо най вероятно защото нямам нито телефон нито навигация нито Bluetooth пропуснах го и сложих третия там точно това ми изписа дадох му update и за 20 мин се инсталира. Притеснявам се за втория. Иначе сега всичко си работи пак детето ми изчезна от менюто това за нивото на акумулатора и незнам как да си го изкарам пак . А и това TMC до часовника ми стои задраскано но си нямам на идея какво е и защо е задраскано сега.

Цитиране на предходно мнение!

 

Здравейте колеги,

 

И аз закъсах тук. С малко зор подкарах и ъпдейтнах диск 1. Но сега, като сложа диск 2 ми показва на всички модули N/A и не ми дава да маркирам нищо за да продължа. А имам и телефон и блутут (верно сигурно е стар, но има).

 

Някой може ли да помогне?

 

Благодаря предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи диск 3 и после диск 2,при мен се получи същото преди време и така стана :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз правих ъпдейт на един клиент и след диск 1 нещата се "ус*аха) :hilezh:,чесах се по главата 10-15 мин и реших да пробва с диск 3 и чудо ...стана :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, благодаря Ви за отгорворите. Успях да инсталирам диск 1 и диск 3. Интересното е, че ми остана зеленото меню, върнах и състояние на акомулатора от там, само ми изчезна менюто за версията на MMI, но това да е. Ще пробвам тези дни пак 1,2,3, но се съмнявам да стане. Изглежда имам проблем с модула на телефона - Motorola (показва го и VCDS - 77). Имам колата от около 10 дена, но като е включен телефона, MMI премигва и прекъсва. Бях забравил да го изключа за диск 3 и дори се наложи с риск от проблем да прекъсна инсталацията защото забиваше на 20%. Слава богу после всичко мина нормално.

 

Както и да е, четох днес много по форума, така или иначе вероятно трябва да сменя модула на bluetooth, ако искам да си връзвам телефона, защото май е стар (модула), така че надявам се тогава да се оправи телефона.

 

Ако някой може да помогне, нека пише!

 

Благодаря Ви още веднъж. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, направих ъпдейта, но вече втори ден не може да ме позиционира навигацията. Вероятно нещо не е наред...някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи и последните карти в навигацията за да се ъпдейтне и тя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Не мислех, че някога ще ми толкова трудно да намеря софтуер из нета, но след 2 часа търсене по най WTF сайтовете попаднах на това нещо.

 

Добрата душа която е качвала софтуера се е погрижила и да има навигация от 2018, както и ъпдейта за MMI-a 5570.

 

 

Редактирано от RandomGuy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...