Jump to content

ПРОБЛЕМ СКОРОСТИ АУДИ А6 3.0 QATTRO


PARVANKATA

Recommended Posts

Здравейте , имам голям проблем с ауди а6 3.0 д , колата е с автоматична 6 степенна кутия но не се държи никак добре , като е караш кротко без да е натискаш върви добре до 3 скорост ,след превкл, на 4 колата почва да прави каквото иска  или вклуча 6-та или връща 2 общо взето каквото си иска а като и настъпиш гъста влиза в авариен режим, ходих по така наречените майстори ,но всичко иска да те клати ,един вика 3000лв друг 2000лв  а гаранция 10000 км , ако знаете нещо по темата или някои се е сблъсквал нека драсне по някои ред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пич, един съвет от мен ! Бягай далече от тази кола, по възможност продавай по най-бързия начин, преди да си влязъл в приключение и огромни парични загуби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2500лв. 4-5 дни без кола и става като нова.

Минах по този път преди месец - като включеше 4та и влизаше в авариен режим.

Всичко се случи съвсем неочаквано без никакви симптоми, но това е положението - другият вариант е да я продадеш счупена или на части.......

 

Впоследствие се оказа, че близък приятел на мой много близък приятел в Плевен ги прави тези кутии за около 1500. Но пътна помощ до там, загуба на време.....сметката накрая май ще излезе подобна?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи първо при кои майстори си ходил.

 Майстора се казва Мито викат му очилатия в Пазарджик , до колкото разбрах прави кутии на по старите коли а по новите автомати ги пращал в Пловдив 

Да разбирам ли че тези автомати на 3.0 д  не са сполучливи също като 2.5 д понеже не ме притеснява да е направя а дали ще кара самата кутия след ремонта ,понеже на 2.5 д каквото и да е правиш никога не знаеш кога ще се вгъзи  пак :wall:  :wall:  :wall:  :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ! Имах същия проблем и след ремонт при Коко нещата заспиват.Ремонта е около 2300-400 не помня точно.Слабо място на тези кутии били 4-5-6-та скорости.Съвсем нормално случвало се най късно на 200 хил. км.600 лв ти е само маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Коко е за предпочитане пред джемини 4. Джемини ще ти обяват една цена която в последсвие ще набъбне двойно...:angry:

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Мултитрониците - Мишо, типтрониците - Коко. Това са хората :)

Колега може ли да ми изпратиш координатите на Коко и от София ли е човека .От Пловдив има ли някой,който да хвърли едно око и да изкаже мнение .Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

малко да обновя темата :) тези дни както си карах по магистралата с около 170км и при изпреварване натиснах повечко газта и от 5-та скорост върна на 4-та направи странно изфорсиране и светнаха всички буквички в червено и скоростите изчезнаха,нямаше включване по никакъв начин,изгасих колата и поизчаках малко,след това запалих и газ към София,карах я по внимателно без да се издува много но в градски условия пак забелязах че между 4-та и 5-та се чуди какво да направи и вдига много оборотите,закарах я на дягностика и имаше грешка между тези 2 скорости и ми казаха че е пребоксувала и е включила авариен режим,това се случвало от износване на някакви втулки,но ремонта си струва колкото и ако с блокирала кутия отида :) почва от 2500лв та сега ще почакам малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, можеш ли да споделиш грешката от лога на диагностиката (ако го имаш де)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем между 1-ва, 2-ра и 5-та,6-та... Бяха клапаните на мозъка! Сменихме ги и всичко се оправи! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Rosen9449 написа:

Цитиране на предходно мнение!

колко ти излезна този ремонт и пак ли се сваля кутията

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не са я сваляли кутията :) около 1200лв мисля че беше но с маслото. Нещо около 130лв беше един клапан

Редактирано от Rosen9449
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...