Jump to content

Крушка на ксенон


Valeri Dimitrov

Recommended Posts

Здравейте  колеги имам 2007ма година седан, Единия ми фар започна да свети червено явно е изгоряла крушката. Искам да ви попитам кой от вариантите е по удачен да си поръчам крушка и да отида някаде във Варна да ми я монтират или направо да поръчам от Порше и да отида там да я монтират? Става въпрос въпрос за тези завиващите фарове ако има значение инфото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма значение, че са завиващи ... крушката е D2S и в Порше ще ти отперят такава цена за нея, че ще ти се завие свят :)

 

Купи си хубава крушка (не китайка за 20 лв.) и си я смени някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Хаха мерси за съвета, а някаква идея от къде да си поръчам въпросната хубава крушка?

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах Philips ExtremeVision D2S +50% повече светлина и съм много доволен.

п.с. имам две оригинални, старите м,които светеха добре. Просто реших да ъпгрейдна.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от колегите във форума,които се занимават с продажба на авточасти.Някои от тях имат и платени обяви в търговския подфорум.Поразгледай, попитай за цени и прецени.Мисля,че повечето са от София,но може би пращат с наложен платеж или ти ще намериш как да си ги доставиш от София.

Но това е,оригиналните са скъпи,обикновено се подменят с Филипс или Осрам.Имаше дискусия за келвините,аз лично предпочетох оригиналните-4000 или 4300, не си спомням точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо чудно и оригиналните на 4Ф също да са Филипс или Осрам.Но при тази разлика в цените,аз лично не успях да се напъна и за щампа на Ауди. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По 120- 130 лв са D2s - ите на филипс. Има ги на доста места, аз ги гледах в едно магазинче на Симеон, където имаха и тези за +50% светлина. 

Обаче след като си измих отвътре фаровете се отказах да купувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги взех чрез познат преди около 6 месеца, бяха редки на пазара и по 200 лева бройката, с отстъпката по 160. Ефекта е доста положителен, но се насочвам към рециклиране на рефлекторите и аз, че май на 4ф тва им е слабото място. На джипа ми, който не е Ауди, и с някакъв 5000К ксенос за 150 лева свети доста по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Точно! Ние сме малък пазар и тук,за да си изкарат заплатите надуват цените жестоко

Купувай смело,аз дори масло започнах да си купувам от залива

някой ще каже не си заслужава чакането ,там 3-4 дни,но от моята гледна точка 100 лева са си 100лева в +

 

П.С

ползвам същите,по дефалт мисля бяха Осрам но тези са или същите,или по добри като качества,точно мислех да ти предложа залив опцията но виждам ти сам си ги намерил

Редактирано от NikX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко Шпекси всички сме би-ксенон и крушката е една - D2S, няма кво да му мислиш, това е най-доброто и най-соленото на пазара :asthanos:

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас има и на Хела и на Филипс .. на чисто нов фар  е се тая какво му слагаш..А разлика няма между обикновенните и тези +50...Важно е рефлектора зад лупата да добър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По лесно е от дейлайта , ако знаеш точно как се маха стартера й. Ако си с 2.7/3.0 TDI - на левия фар може да стане и без да разхлабваш казанчето на хидравличната течност, само леко като сваляш капачето на фара да не счупиш някоя щипка - общо взето 3 мин е всичко. За десния се маха въздушния филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас има и на Хела и на Филипс .. на чисто нов фар  е се тая какво му слагаш..А разлика няма между обикновенните и тези +50...Важно е рефлектора зад лупата да добър

Кои сте вие ?

Не се вижда разлика в ежедневно каране или сте сравнявали нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мога ли сам да я сменя тая крушка или е прекалено сложно за бот като мен и трябва да я сменят в сервиз?

Зависи колко са ти "вързани" ръцете....

Иначе каквато и крушка да сложиш....свети

Аз съм с фабричен ксенон на колата .....смених си крушките с китайчета за 40 лв двете. Разлика не откривам никаква ...на пътя е ден :hilezh: ...гаранцията е колкото на оригиналните .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ги сравняваш с износени маркови. Демек новите китайски светят като поизхабени маркови. Пробвал съм да не почнеш да ме убеждаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...