Jump to content

Избор между два много евтини авто MP3/USB радио приемника


PESHO OT MARS

Recommended Posts

Решил съм на жената на легена да и сменя Панасоника комплект с глупавия FM трансмитер и да сложа нещо което няма да предизвиква неистово желание аз да го изкормя после (защото дрънка хептен зле) или някой наркоман да го изкорми (за поредната дозичка).

 

Та при този вариант отпадат всякаквите Neo-та, Тъндери и т.н. Реших да е най-ниския клас но поне на някоя марка (което автоматически изключва и трагедията Сони) и се спрях на тези две:

 

LG MAX-220

 

Pioneer MVH-150UI 

 

Та кой от двата по-малко ще ме разочарова е въпроса. Гледах и Блаупункт но изработката им е под всякаква критика само като пипнеш бутоните имаш чувството че е е Нео. LG-то изглежда в пъти по-добре направено. Но не ми остана време да го чуя на място та ще се доверя на някакви впечатления от публиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом си решил да залагаш на марка мисля че избора е само един между тези две и той е Пионер. А за трагедията сони лично аз си взех чисто ново за 130 лева със си ди и съм мнооого доволен от него но всичко е относително при избора на каквото и да било :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

който и от двата да вземеш все един и същ звуков ефект - анемичен,жалък,но за предпочитане пред тишината. :) поне Pioneer уж се водят безпроблемни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро съм със същото Пайнерче - за парите си е добро, като преди това бях с ФМ трасмитер. Но след него всичко звучи добре.  Менюто му е странно, но, да кажем, въпрос на свикване. Бутоните, с които сменяш песни са много дребни-направо ситни, както и бутоните, с които сменяш папките. Има добри възможности за настройване на ниски, средни и високи. С две думи - бива.

LG бие с по-функционалните бутони.

Редактирано от омегаджията
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LG бие с по-функционалните бутони.

 

Имаш ли поглед LG-то как свири и има ли поне прост еквилайзер (ниски средни високи)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.com/itm/2012-NEW-SONY-DSX-A30-CAR-AUDIO-MP3-WMA-AUX-USB-PLAYER-RECEIVER-/170834960814

Беше  100 пари в техномаркета чете бързо флашки звука не  крайно зле и е опростен откъм настроики ..... има дистанционно което ми с вижда безмислено но все пак.... А и на жена ти колаа ако е ауди подсветката е червеникаво оранжева и се връзва успешно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам Сони, имахме подобни дръвчета по служебните коли и трагедията беше същата като при Нео и Тъндър. Бутони се скапват няма бас изобщо нямам думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тооо, баса зависи предимно от кабелите към радиото и какъв кондензатор ще му сложиш до буксата. А не от марката.  :bgdev:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чшшшш нема да издаваш тайни сега. Не наистина съм крайно недоволен от ниския клас на Сони не случайно ги сравнявам с Нео и Тъндър. В Карината имам една идея над най-евтините Пайнер-и и мога да кажа че звука е светлини години напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Пионерчето от 2 месеца....Доволно за парите си.Едно другарче си взе за жената преди 1 година Сони и ич не ми хареса за тва взех Пайнерчето.Добре е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал това - http://technomarket.bg/products/09062275/blaupunkt-toronto-400-bt

Можеш да си го нагласиш да свети 1:1 в червеното на Ауди. Може да си говори по телефона през него чрез блутут, единствения минус е, че е с мини УСБ кабел към УСБ, но аз го бях хакнал постоянно и кабела в жабката с УСБ-то. Инак имат и нови модели (410 ВТ и 420 ВТ), но са повечеко пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми хареса изработката на Блаупункт-а изглеждаше по-зле и от Нео-то. Калпави бутони някакви, изобщо много лошо впечатление ми направи. А и е доста над бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си знаеш в колата която ползвах имаше алпайн на ~ на около 2 г модел с юсб и много настроики и т.н след като се смени със сонито разлика в качеството на звука не забелязвам особена  което е очудващо предвид  че точно сони са мъртва фирма за мен.. Но като теб имах дилема за нещо евтино да не го свалям често и тн и като се зачетох преди около година тва беше един оптимален вариант....+ че алпайна ти трябва сума ти време докато откриеш как се настроива опции търсеното на тракове бше ужасно и само подсветката и външния вид вдъхва по-голямо доверие... Сонито до сега не показва сериозни слабости нито пък тва което казваш за копчетата дефекто е като ново за тва време на експоатация..... Както и да  за тия пари квото и да вземеш надали ще е нещо уникално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си знаеш в колата която ползвах имаше алпайн на ~ на около 2 г модел с юсб и много настроики и т.н след като се смени със сонито разлика в качеството на звука не забелязвам особена  което е очудващо

Възможно е да е заради марката кола :)

 

Не се занимавайте да правите експерименти с разни сонита, блаупункти и лг-та....освен ако не си падате по тия неща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моето предложение, свири ми в служебната кола, минуса му е предния вход за USB, 

http://www.aval-bg.com/car-audio/alpine/digitalni-mediini-priemnici/alpine-ute-72bt

Редактирано от bagera979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моето предложение, свири ми в служебната кола, минуса му е предния вход за USB, 

http://www.aval-bg.com/car-audio/alpine/digitalni-mediini-priemnici/alpine-ute-72bt

със същото съм

не виждам защо да е минус предното УСБ

има си мини флашки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова какво не му харесваш?

http://prodavalnik.com/alpine-cde9871-i28137835

 

Както отбелязах трябва да има USB веднага, а това има нужда от кабел за да има AUX-IN вход и сегашния ми Панасоник го има това и не ми върши работа.

 

По принцип го чух вчера Пионерчето и не звучеше толкова зле,действителност както каза колегата бутончетата на смяна на песните са дребнички и неудобни. Издразних се на факта че за да ми важи гаранция трябва да кихам още кинти за "монтаж".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал 2 ЛГ-та едното с CD другото по-късно купено с флашка защото бях много доволен от предното и двете са били най-евтините на ЛГ, мога да кажа,  че се справят страхотно и звука си е предоволен, но само когато им пуснеш функцията XDSS, то в крайна сметка точно тази една функция ти трябва и си свиркаш. Пайнера не го знам но съм сигурен, че не отстъпва, което и да вземеш няма да сгрешиш. Сонитата не ги коментираме изобщо чул съм поне 5-6 от 150 до 450 лв по изкуствен звук, и мазане не съм чувал отврат са. В момента съм с това , качеството на бутоните и пластмасата е в пъти по-добро, стегнати са няма усещане за клапчене като на ЛГ-тата, за други модели на Блаупункт не знам свири доволно добре, но като чели ниските са малко по-дървени от ЛГ-то, но разбира се зависи и каква музика му пуснеш на оригинални дискове няма проблем, чете около 4 пъти по бързо песните, така и ги сменя (на флашката) от ЛГ-то :hilezh: .152389857.blaupunkt-london-120.jpg

Редактирано от piaggio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам точно противоположното мнение по отношение на бутоните на БП и ЛГ-то. На ЛГ-то ми се вдяха нормални а на БП отврат, все едно долнопробно китайско менте.

 

Може и нещо да се издразня на тъпотията наречена монтаж и да си взема ЛГ-то. Ще го решавам следващата седмица по някое време и ще кажа какво се е случило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж и този пайнер, http://www.ebay.co.uk/itm/Pioneer-MVH-350BT-Car-WMA-MP3-WAV-Stereo-USB-Bluetooth-iPod-Aux-in-Android-Ready-/251166543964?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3a7ab1505c почти е същия като първия който си предложил в началото, има и bluetooth и цената е приемлива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако позволи Пешо - има ли вече отзиви на живо за някои от тези, по специално Пионеер-а или Кенууд-а?

 

И едно питане - тези машинки лесно ли се подвръзват към оригинална уредба на А3 8Л със суббуфер /към плейъра са 2 снопа - от предната линия и от усилвателя/ - преходници, нещо ...?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кенууда в Булгаристан този модел май го няма или поне не в ширпотреба магазините от сорта на Техно-шитня.

Пионерчето звучи не лошо като за парите си и ако ви трябва нещо непретенциозно за някой по-евтин автомобил но ме издразни "таксата монтаж". Затова си мисля за LG-то има си еквилайзер и що годе може да се нагласи да не звучи хептен трагично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...