Jump to content

Колеги НЕ купувайте антифриз с марка Type R!


Recommended Posts

Колеги не купувайте антифриз с марка Type R.Преди няколко дни взех такъв антифриз и си го налях в колата.Говоря за смяна на цялата система.Разредих го 1към1 и би трябвало да бъде на минус 20градуса както пише на тубичката.Е смених го аз доволен.Остана ми един литър и реших да го разредя пак 1към1 и да си имам за доливане.Разредих го и за спорта реших да го сложа в камерата на хладилника.Е сложих го и на другата сутрин отварям и го гледам на кокал. Сега отивам да си купя 6л MOTOX да си ми е мирна главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и един Alpine също с отлично качество и цената му е нормална ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, който и антифриз да разредите по описания от колегата начин ще замръзне.

 

Антифриза се разрежда по таблица.

 

Не казвам, че този антифриз е добър, но посочения тест е грешен и не го определя като лош.

Редактирано от Stanley_S
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Остана ми един литър и реших да го разредя пак 1към1 и да си имам за доливане.Разредих го и за спорта реших да го сложа в камерата на хладилника.Е сложих го и на другата сутрин отварям и го гледам на кокал....

Много интересно нАучно изследване. Първо в камерата на хладилника температурата е -20 до -28 градуса. Естествено че ще замръзне разреден за -20. В България антифриз се разрежда за -38 градуса освен ако не си падаш да видиш дали ще замръзне в двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, колега Гризли! Не е разреден за -20! Сигурно е за -2 градуса.. - сметнете го по таблицата върху опаковката

 

Това е най-смешното! колегата е направил хомеопатичен разтвор ;)

 

При разреждане 1:1 и после разтворът, в който антифризът вече е 50% е разреден още веднъж 1:1 - направо можеш да си жабуркаш устата с така получената течност ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо в камерата на хладилника температурата е -20 до -28 градуса. 

Каква е тая камера дето имаш у вас....  :hilezh:

Те не, че не могат да достигнат тия температури, ама по принцип всеки си държи фризера на -18. Иначе моя и до -32 може, ама аз няма да правя шоково замразяване..  :hilezh:

 

По темата: 

Още един глас за HEPU. И понеже ми се наложи да сменям моя съм си купил вече въпросният елексир, но нЕма време да източа стария и да сипя новия.  :glare: 

Иначе май на момчето му е останал 1 л концентрат и го е разредил 1:1. А не вече готовия разтвор?! Иначе, какъв е смисъла да го разрежда още веднъж и да го тества в камерата? Все едно да вземеш течност за чистачки 1:1 за - 40 и да го разредиш 1:5 и после да викаш - замръзва на - 5, боклук е!  :hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от къде го купуваш. Цените варират между 40-55 лв за 5 л туба. Може и повече да засечеш или по-малко ако имаш от къде да го вземеш тънкана! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако фризера ти е отделно устройство има термостат. Ако е част от двукамерен хладилник без термостат температурата в него не се регулира и съм мерил до -27 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, колега Гризли! Не е разреден за -20! Сигурно е за -2 градуса.. - сметнете го по таблицата върху опаковката

 

Това е най-смешното! колегата е направил хомеопатичен разтвор ;)

 

При разреждане 1:1 и после разтворът, в който антифризът вече е 50% е разреден още веднъж 1:1 - направо можеш да си жабуркаш устата с така получената течност ;)

 Май не си разбрал как го е разредил колегата. Прочети пак. Не е разреждал разредения разтвор, а концентрат, който му е останал...

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е, не споря, защото не съм мерил. Иначе единия ми фризер е самостоятелен, а другия е част от двукрил хладилник, който уж е дигитален и мери постоянно температурата да е -18, защото ако отвориш вратата и поседи малко, почват да се изменят градусите и почва да пищи. Но най-вероятно по-обикновените камери не се регулират. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хладилниците с фризер с 1 компресор имат някаква зависимост да речем в хладилника 5 градуса във фризера -18.Обаче ако го набримчиш и горе да стане 1 долу става да речем -24

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ако не съм разбрал как колегата е разредил антифриза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 литър не отварян антифриз го разредих с 1 литър вода.Фризера ми работи на -15,5градуса. Имам външен дисплей на които показва на каква температура работи фризера и на каква хладилното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормалните антифризи концентрат са за -60 -65 градуса. След разреждане 1:1 стават около -40 градуса. Този концентрат ли е или предварително забъркан?

За колко градуса го дават на тубата?

 

 

----------

В интернет не намирам марка "Type R". Що за чудо е?

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е и аз не намирам такава марка в интернет.Виждал съм да го продават на Илиянци.Моя го взех от едно момче което е дистрибутор на такива щуротии.
На тубата мисля пише, че ако се разреди 1към1 става на -20 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во за HEPU - продават го по принцип в Мотоексперт, ама нещо не ми хареса цената (не мога да се сетя точно, но май беше 16 лв./л....) Взех си на Bizol 10лв./л. и издържа теста на фризер, след което източих от издържалата смес 1 литър и си долях още 1 литър концентрат за всеки случай ! А на вкус бизолът е много сладък, за другите не знам, ама по добре не го пийте ! :silly::scrambles:

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахах ;) абе, колега! етиленглюколът е убийствен дори от една глътчица!

 

Не си прави такива експерименти, молим те ;) 

 

Даже напоследък се говори за забраната му, защото домашните животни и децата са под сериозен риск - просто е вкусен, а това го прави ужасно опасен.

20 мл. са смъртоносна доза за възрастен мъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, да, знам :) просто ми попадна в устата случайно поради едни или други причини :dogeyes::alien: не съм го поглъщал ми е идеята :D

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...