Jump to content

датчик за температурата на водата


samsung

Recommended Posts

от близо 2 седмици забелязах ,че стрелката седи на 70 градуса -викам прееВал се е термостата ,време му е.Но парното огън ,онзи ден запалих гледам маркучите горе горещо долу студено ,което според мен значи че термостата работи а вероятно датчика не показва вярно.Някой знае ли какви са му стойностите на този датчик ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш датчика и отиваш в магазина с него,при мен беше бял на цвят и те съветвам да си вземеш скъпия,тия от 20лв не вършат работа и показанията са доста различни и са над нормалното.Моя когато го сменях го взех 40лв и уреда за температурата направо закова на 90 градуса,а с другия от 20 кинта ми показваше 115 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имахх подобен проблем и се оказа, че причината е в таблото. Преди това от незнание си купих евтин датчик и положението стана катастрофално - показва 115 гр. респективно колата излъгана, че е прегряваща ми изключваше климатика. В крайна сметка почистване на контакторните точки на таблото от колегата Муцев и вече пета година карам безпроблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен работи малко време,и започва да духа леко топличко.А стрелката седи под 50градуса,и трудно вдига до 70,пък над 70градуса в студено време не съм видял.От както съм я взел е така,има парно но седи мн.ниско по показания на уреда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб се моли да не е от датчика,че май и той е като на АЦЕ-то четирипинов и струва 200лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Може да е от датчика,може да е от термостата,може да е от уреда в таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си карам точно с такъв за 17 лв. и си показва точно....

И аз съм със такъв точно показва и най добре колегата да си смени точно него ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

”Може да е от датчика,може да е от термостата,може да е от уреда в таблото.”

 

Питах и в друга тема, този датчик има ли някакви стандартни показания както синия например? Ако някой ги има нека сподели и ще престане това гадаене. Няколко измервания и ТРИлемата е ясна...

Редактирано от rumenggr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно дали има таблица със стойностите за този т-датчик за таблото.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично таблица със стойностите му не съм виждал.Не съм и търсил.Спре ли да показва,махам го и слагам нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но ако проблема е в уреда на таблото пак не показва вярно и с новия датчик. Затова е хубаво да се премери предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз докато си имах драми с това, редовно с маслото си свалях и таблото да му чистя гайките ...
Датчиците ги хвърлях на всяко лято (говоря за синият и сивият), че не ми се занимаваше да им меря тФа и после да гоня онова и така ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...