Jump to content

Пак за тази "лоша" червена лампичка


pe6obmv

Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз го имам това с лампата поне от година, но трябва да сменям предни дискове и накладки. Иначе въобще не ми притеснява тая лампа и звука, четох някъде в упътването, че е един вид board check и може да го има или няма но може и да не съм разбрал защото упътването е на италиянски. Относно дали е акумулатора - силно ме съмнява, освен да има тригер който да следи напрежението и да пищи, но силно ме съмнява. Ще пиша пак като сменя дискове и накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "ivajlo petroff" - колата така си я взел или това се е появило в следствие?, а колега "drakano", и аз не вярвах, че е възможно да е от акумулатора, но из форума има изписано доста теми относно това и е доказано, че една от причините е слаб акумулатор, и този знак не се отнася до накладките, те са си означени с отделна жълта картинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

проблема сега се появи, вчера огледах спирачките веригите на датчиците им и вс си бе6е Ок, запалих на отворена врата и си викам аха оправи се явно лоши връзки, затворих вратата и на момента писна три пъти и лампата остана да свети постоянно.Когато е акумулатора писва но после си гасне лампата.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с накладки БЕЗ датчик и буксите/кабелите не са окъсени. Следователно ми свети знака за накладки (жълтият). Обаче , когато поаля не ми свети червената удивителна.

 

Онзиден забравих да подгрея като хората, и следователно повъртях на стартер 5-6 секунди и естествено червената удивителна светна, мига три пъти, скара ми се с три звукови сигнала :)

 

Гаранция ви давам 100 % е от акумолатора и има чек явно на напрежение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето всичките сте 100% прави .  Тая лампа свети и пищи три пъти по доста причини : разместена букса на накладки , за доливане на спирачна течност , за скапан акумулатор и за сигурно още 10 неизвестни причини  на никой  ...  Цяла зима  и мойта светеше преди  две години  , па си загасна сама  -  точно преди да разглобя таблото - чаках просто някой по топъл ден  да махам червения дразнител  :hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам съгласен съм колега ама защо само на затворена врата :nixweiss:  ........, колега "ivajlo petroff", дръпни бушона на осветлението в купето и ще си каже къде да гледаш, също прегледай дали всичко ти работи като например подгряване, халогени и т.н., може да имаш изгорял бушон и да затваря веригата от някъде другаде поради по-ранни намеси в инсталацията, ако не го прави на всяко отваряне и затваряне може да имаш оголени кабели в гумения маншон към вратата .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прекъсвача на вратата като се натисне тогава задейства пискалото и лампата няма да е снопа кабели от вратата.Но това с бушоните е добра идея, гледах преди месец един пасат с частично из4езнала маса да пуска фаровете от чистачките ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

"Реле 219 под жабката в дясно ,маха се пластмасовата кора и зад нея има 3 релета,две сиви в дъното и едно черно с нмер 219 най отпред.Въпросното реле чатка като се даде на контакт.Когато не изчатка или започва да цвърчи,колата прави тази грешка."при мен беше от това:)но при всички случаи има връзка с напрежението.Аз реших проблема с контактен спрей на wurth ,разглобих релето и го "удавих" буквално:)като изсъхна го сложих и повече не съм чувал трите сигнала.Иначе си ги правеше когато си иска,при палене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВСе съм се чудил какво цъка там точно... Това реле го дават,че е за вентилаторите на радиатора, но защо пък да цъка при палене???

Редактирано от KM5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Потвърждавам.. червената лампа с тройното крещене е мега дразнещо! Прави го когато си поиска. Може 20 дена да не се обади, може и на всяко палене следващите дни. А така и така сме отворили темата за звукови сигнали - писах в една друга тема за това, ама и тук да пиша.. Случва ми се следното:

 

http://tinypic.com/player.php?v=2dt0jg1&s=5

 

Има я и дразнещата лампа. Въпроса ми е за другия звуков сигнал обаче. Както се чува - звука е по-друг, и е продължителен. Забелязах, че прави различни проблеми обаче.. един път давам на контакт и почва да писка, а след като запаля - спира.. а на клипа се вижда и чува как дори след като запалих - пак почна да крещи. Естествено след червената лампа с удивителния, която е на всяка манджа - мерудия! :)

Редактирано от kickerbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Табло/букси на таблото колега :) .... само там е проблема, аз лично имам подобен проблем, но тъй като съм с борд комп е по-различно, но логиката е същата. Оправя се с цялостно презапояване или ако се знае точно в коя спойка е проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох ма мале.. аз какъвто съм схванат с това да си бърникам по колата тъй като нищо не разбирам.. май така ще си остане и просто ще му свикна след като не го прави всеки път. Лошото е, че по-често почна последно време :) Мерси за отговора обаче.. в краен случай - на майстор. И без това винаги съм бил на мнение, че за всяко нещо си има човек и съм твърдо против някой да се захваща с нещо което не разбира :)

Редактирано от kickerbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че след зареждане на акумулатора лампата пак мигна няколко пъти, изкрещя 3 пъти и угасна. Значи не е от акумулатора. Най-вероятно датчика ми прави номера.

Онзи другия звуков сигнал си остана.. :(

Редактирано от kickerbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес забелязах, че като бях на контакт пискаше, запалих и спря. После като включих на Директна и пак започна. Почвам да си мисля, че е от скоростната кутия нещо. Преди рядко кряскаше, а сега започна да е много дразнещо, вече се налага по 2-3 пъти да гася и да паля пак..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Да не отварям нова тема ще пиша тук. От неделя насам още като подам контакт зумера пищи 3 пъти и лампата мига постоянно. Предполагам че е от накладки и искам да попитам, ако е тях как да излъжа датчика, да съм сигурен. Липса на верига ли следи или някакво съпротивление?

https://www.dropbox.com/s/7l9k6l1rbmmwt94/2014-06-29%2020.50.12.mp4

Редактирано от ILI@N
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В накладките има жичка, като намалеят се претърква и се къса, при което губи верига.Ако дадеш датчика на късо трябва да спре да пищи  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Оправях си буксите на колелата, където се включват накладките и заради които свети лампата за накладки.

Напоследък започна все по-често да ми светка при все, че почиствах пролетта.

На лявото колело буксата беше причината - много ръждясало вътре, където контактува. Почистих доколкото можах с малка пила обаче пак не правеше добре контакт и затова сложих малко много жичен кабел в 2-те дупки, за да уплътни мисля, че се получи.

 

По същия начин си направих и буксите на свещите и пали много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

В накладките има жичка, като намалеят се претърква и се къса, при което губи верига.Ако дадеш датчика на късо трябва да спре да пищи  :zustimm:

 Забравих да пиша че си реших проблема точно по този начин. Като бутнах жичката от датчика до накладката на дясното колело и ми остана в ръцете. Сложих едно мостче от многожичен кабел в буксата и о чудо, нито пищи нито свети  :hilezh:  Това разбира се е временно решение докато сложа новите накладки. Мерси за съвета колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега , остана да смениш накладките, че да не замине някой диск :-) .Аз сложих TRW за няма и 70лв. комплекта, спират доволно и не свирят.

Sent from my IdeaTab A3000-H using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

И при мен същия проблем: светва лампа при затваряне на шофьорската врата (натискане на прекъсвача). Някой решил ли го е този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...