Jump to content

Препоръки за добър сервиз за настройки и подръжка на Фобос 1 ?


Recommended Posts

Колеги,имам нужда от читав майстор който да погледне какъв е проблема при мен защото реално в последно време карам само на бензин....от страх че сутрин на студено няма да запали и няма да мога да ида на работа.Стана една сутрин така и едва успях да запаля,щях вече да викам пътна помощ.Врътвам ключа,припалва и веднага загасва,и пак и пак и пак....Това е когато съм карал на газ последно и я паля сутрин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пробва ли да прехвърлиш на бензин преди да изгасиш колата? Малко вероятно да е от газовата.Пробвай да подадеш малко газ на педала при запалване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е много зле настройката на ГИ-то и измества доволно адаптациите на бензиновото ЕКУ, нормално да създава проблеми с паленето на бензин, особено на студено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм да мина на бензин преди да я загася,няма ефект.Някои смятат че е възможно да е температурен датчик,други че е от ГИ....омръзна ми да ме прехвърлят едни на други и проблема си остава..Тя от доста време има и проблем с топлия старт ,пускал съм неведнъж теми свързани с това ,но студения старт се появи сравнително отскоро..:-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е адаптация,защото колега казва,че последно време кара на бензин.Темп.датчик при първоначално запалване няма кво да го гледаш.Напълни половин резервоар с бензин и пробвай- може бенз.помпа да не прави налягане.Сутрин също пробвай да дадеш на контакт за 2-3 сек.(без запалване),изключваш,отново на контакт и тогава да запалиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам съвета на колегата да напълня бензин,макар че не ми е много ясно колко бензин трябва да има в резервоара за да може помпата да поддържа налягане(това лято сменях помпата).Аз никога не държа резервоара на минимум,винаги имам бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега, и аз имах подобен проблем. Проявяше се само сутрин на студен старт и само докато работи обогатителя на праен ход. Веднага след като запаля ако тръгна, колата се дави и направо гасне. Оказа се от настройката на ГИ. Когато казовия контролер не е настроен правилно, влияе на бензиновия и му бърка времената. При Fobos 1 има много възможности за корекция на времената. (по температура на газта или охладителната течност и други..). Най-вероятно когато караш на газ при студен двигател, той не работи спокойно и балансирано особенно в ниските обороти!?! Майстора който ми помогна се казва Боби и е от Самоков, а тук в София не мога да ти дам съвет. Аз ходих в сервиза на Богров където освен, че не ми решиха проблема ми развалиха тотално настройките, които самите те са правили при инсталацията, и разхода ми се вдигна значително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам го много добре Боби от Самоков,ходил съм няколко пъти при него,добре работи момчето,което си е истина така е.И сега исках при него пак да отида,но той е все зает ,взима разни които му идват на място,не ме записва примерно за ден и час и да си знам а айде да се чуем пак,айде аз ще ти звънна след малко и естествено не ми звъни и т.н и накрая ми писна защото не може да има такова отношение към клиент.Не само той а и всички които предлагат някакви услуги.В края на краищата не са те единствени,нито богове и пак ще си свърша работата но защо да е така....Та затова търся читав сервиз и коректно отношение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж този http://www.eurogas-bg.net/index.php

 

Това е сервиза на Жоро от Г. Баня, има доста добри отзиви за работата му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек,при Жоро от Горна баня съм слагал Фобос-а,но на него не му се занимава с извънгаранционни уредби,намира си причина просто....затова търся нормални сервизи където уважават клиентите,защото те съществуват благодарение на тях...кога ли ще го разберат фирмите в България...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси не ги завъртай нещата така курвенски, отказвам да оправям бакиите на други сервизи, ти отдавна не идваш при мен, търсиш си евтина поддръжка, ходил си при разни разбирачи за ремонт на рейката, и след като не са я направили както трябва, изведнъж се сещаш за мен, СОРИ, аз не работя така !!!

 

Имам си принципи, не оправям чужди бакии, докато си бил в гаранция колата ти беше ОК нали, виждам че си ми много благодарен за всички безплатни настройки и времето което посветих на твоята кола, след това ти ме заряза, а не аз тебе, и това не ме прави ненормален сервиз които не уважава клиентите си, просто си имам достойнство, ако въобще знаеш какво е това !!! :zustimm:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро,айде да не влизаме в полемики,не ми се занимава с тия неща и не искам да ти влизам в стила на изразяване....все пак аз не съм те обиждал както го правиш ти.Не съм те зарязвал,не си ми любовница,просто не е имало повод да идвам повече при теб,а и много хора занимаващи се с газификация са чували и знаят за теб,няма да уточнявам подробности.Обърнах се към теб за помощ не за друго а защото конкретно за изпарителя като видят къде е наврян ми казват-отивай при Жоро да си го оправя защото не им се разглобява цялата кола....както и да е ,ще я оправя,весели празници !
 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега твоя човек се казва Мишо, гледам си от София. За 4-5 години прекарани в опел форума, никога не съм чул някой да каже лоша дума за него, изключително отзивчив майстор и си разбира супер много от работата, на мен ми е помагал и от разстояние...

 

https://www.facebook.com/MisoGazServiz?fref=ts

 

087 969 4600 -  Мишо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро,айде да не влизаме в полемики,не ми се занимава с тия неща и не искам да ти влизам в стила на изразяване....все пак аз не съм те обиждал както го правиш ти.Не съм те зарязвал,не си ми любовница,просто не е имало повод да идвам повече при теб,а и много хора занимаващи се с газификация са чували и знаят за теб,няма да уточнявам подробности.Обърнах се към теб за помощ не за друго а защото конкретно за изпарителя като видят къде е наврян ми казват-отивай при Жоро да си го оправя защото не им се разглобява цялата кола....както и да е ,ще я оправя,весели празници !

P.S. Смятам че безплатните настройки са в рамките на гаранцията,така че не ги споменавай въобще като кой знае какъв жест...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав, търси си късмета другаде !!! :zustimm:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се колко трябва да си изплющял на връх Нова Година да се занимаваш с шибани автоНобили?

Наздраве и Мнооогая Леета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наздраве, да ни е честита новата година !!! :zustimm:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек,при Жоро от Горна баня съм слагал Фобос-а,но на него не му се занимава с извънгаранционни уредби,намира си причина просто....затова търся нормални сервизи където уважават клиентите,защото те съществуват благодарение на тях...кога ли ще го разберат фирмите в България...

Аз имам монтиран Газов Инжекцион CAR GAS, колата е Рено Сценик, но в случая няма значение. Минах 50 000 км (4 години), разбира се не е в гаранция, при други газаджии НИКОГА не съм ходил. Звъня на Жоро-Газ (Eurogas) и викам, така и така, монтирана е при вас, имам проблем (спря да обръща на газ).

Отговора на Жорко (Жоренце, няма да отречеш, нали, мама) беше, че отдавна не монтират газови инжекциони на BSM и за това не се занимава с поддръжката им.

 

Eurogas НЕ се занимава със следгаранционна поддръжка и се започва голямото ходене при майстори! Хубаво че лично се познавам с човека от BSM, който им пише софтуера, състуденти сме, обадих му се и му се помолих лично да ми препоръча някой от доверените им сервизи, които монтират ГИ на BSM.

 

Много ме разочаровахте Eurogas, така ли си подбирате клиентите, само мекото на хляба - само монтаж на нови уредби, на който му мине гаранцията (и разбира се ще си плати) и иска да му се помогне му казвате да си гледа работата...

 

Edit: Утре като смените Фобоса с друга предпочитана марка, ще спрете и Фобосите си ли да поддържате?

Редактирано от batececo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да обслужвам BSM, дълго време аз бях най-добрия им сервиз, но те сложиха точката,  като го познаваш програмиста им, можеш да го попиташ защо не желаят да ми продават части и уредби, историята е от преди 5 години, бях започнал да предлагам и Фобос, тогава техния шеф дойде при мен и ми каза да избирам или ще работя само с техните системи, или не желаят да работят с мен, понеже Фобос са му пряка  конкуренция, думите му бяха "не може да продаваш BSM и FOBOS в един сервиз, избери си една от двете".

 

И аз избрах Фобос, защото беше на много по-високо технологично ниво, не съжалявам за избора, но оттогава BSM не желаят да разговарят с мен, и не мога да пазарувам от BSM, изпълнил съм си всички гаранционни задължения към моите клиенти, като съм ползвал наличните си запаси от части, но занапред нямаше как да продължа с BSM, без връзка с тях е невъзможно, аз сам не мога да ремонтирам например компютри, няма начин.

 

На всеки мой клиент на който съм монтирал система на BSM, съм препоръчал за обслужване сервиз на мой приятел, намира се в Овча Купел и прави абсолютно всички операции на много прилични цени, лично гарантирам за качеството му на работа, така че не виждам никаква драма, практически няма ущетени клиенти.

 

Ще дам един друг пример, преди години един колега от сервиз в Княжево, изведнъж затвори сервиза си и замина да работи в Гърция, като заряза тук всичките си гаранционни коли, което беше наистина много грозно и некоректно,

 

Нямам причина да не харесвам обслужването на монтирани при мен системи, всички те имат отличен монтаж и настройка,  обслужването им е съвсем лесно и бързо, нещата са ясни с един поглед, но без връзка с BSM, вместо да ремонтирам при тях например повреден компютър за 20 лева, трябва да сложа нов за 200 лева, накрая започнах да изпращам клиентите си директно в BSM за ремонт на компютри, сваля компютъра на паркинга, носи го на втория етаж, сменят му изгорялите транзистори за 20 минути, и е готов, излиза им 10 пъти по-евтино,

 

Така че не търсете вина у мен, ако от BSM  не се бяха сопнали толкова жестоко, още щях да монтирам и обслужвам техни системи, това е истината по въпроса, извинявам се на всички засегнати клиенти с извън гаранционни системи. :zustimm:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест не би отказал профилактика на инжекторна рейка Rail и евентуално подмяна на изпарител на въпросния автомобил (съответно и нова настройка в този случай) тъй като това си е твой монтаж и за конкретния случай не са нужни части от BSM, така ли да го разбираме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, няма никакъв проблем, рейки почистваме всеки ден, изпарители имам достатъчно, това мога да направя винаги без да са нужни специфични части и помощ от BSM. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за рейка и смяна/промивка на изпарител само, разбира се и последваща настройка. Компютъра на BSM е здрав за сега.

 

Каква ми е вината на мен и на всички клиенти с BSM системи, за това, че имате неразбирателство с BSM? Само компютъра е BSM, имам нужда да ми се изчисти изпарителя или направо нов + профилактика на рейката, за което ще си платя колкото струва, тъй като съм наясно че отдавна не е в гаранция и всяко нещо струва пари - това изобщо не го коментирам. Не исках да ходя при други сервизи, понеже различните майстори много обичат да се оправдават с това, че друг е монтирал и започва ходенето по мъките, точно това исках да избегна.

Редактирано от batececo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна се каня да дам положително мнение за Жоро от EUROGAS, но все или забравям като влезна във форума или не остава време.

 

Та аз съм доволен от монтажа при него. Подръжката също не е лоша. Аз ходих няколко пъти през 2012 когато монтираха уредбата на колата(А4 98ма 1,8Т), защото придърпваше и хълцаше при пълно подаване на газ. Горе долу добре я правиха, но винаги не беше идеално. И се хванахме с един приятел да я нагласим. Разпробихме дузите на 3мм. и дигнахме налягането от изпарителя и докарахме горе долу добър вървеж, разход и тн. Но пак имаше хълцане чат пат.

 

И такам, минах 20 000км. и дойде време да се сервизират инжекторите гаранционно - септември 2013. Жоро ми взе рейката и ми даде друга със същите параметри. След това покарахме, показах му проблемите, споделих му какво сме правили и той нагласи нещата почти перфектно(очаквах тотално да ме разкара след като разбере, че сме пипали). Минах 5000км от тогава(ходих до Чехия и Германия, абе минах 3300км. извън България изцяло на газ) без проблеми. И в момента съм доволен от колата и уредбата. Карам всеки ден Божурище - Младост - Бобурище(45км.) и разхода ми е м/у 11/100 12/100, а съм с quattro. единственото нещо, което ме дразни в момента е при каране примерно на 2ра и рязко изключване от скорост оборотите падат на около 500 и колата леко притрисва за 1 сек. и след това се оправя и така до следващото изключване от скорост. Но това е пренебрежимо според мен. Ще го питам след месец или два като отида за печат на 30 000км.

 

Тук може да видите разхода ми:

 

http://www.spritmonitor.de/en/detail/596907.html

 

Като цяло съм доволен от сервиза, но в мен остава едно леко съмнение, че още в началото нещо не е било в ред с 1вата рейка с инжектори и затова не сме могли да я настройм така както е в момента. Факт е че от както той ми я настрои с новите инжектори септември 2013 не съм пипал абсолютно нищо. Докато преди това поне 2 3 пъти седмично донастройвах нещо и пак не беше толкова добре.

 

Така че Жоро, имаш един глас от мен и успех през новата 2014! :supercool:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мисля, че са обикновени RAIL 3ома, Жоро може да потвърди, защо питаш? Мисля, че ми е сложил същия тип като тази, която е махнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...