Jump to content

Нещо харчи доста...газ


Recommended Posts

Ми и аз какво да кажа с моя разход 10лв 50 км на газ ,писна ми вече почнах да обмислям варианта да си я карам на бенз май ще съм по на далявера.Мъчих я как ли не и нестава и не става,накрая се предадох .Дано ти да успееш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:bia: малии а аз си мислех , че само аз съм се вкарал в матрицата с тая газова,

направо си е е... мадъра :(

А иначе и аз да се похваля доскоро ми беше 15 градско и 10 извън, откакто стана студено 16.5 градско, 12 извън(е то беше бая юркане по магистралата де) и взех да изпадам във финансов колапс, очевидно ще сменям или колата или жената, ама май жената ще да е, че и тя напоследък гори като за световно :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bia: малии а аз си мислех , че само аз съм се вкарал в матрицата с тая газова,

направо си е е... мадъра :(

А иначе и аз да се похваля доскоро ми беше 15 градско и 10 извън, откакто стана студено 16.5 градско, 12 извън(е то беше бая юркане по магистралата де) и взех да изпадам във финансов колапс, очевидно ще сменям или колата или жената, ама май жената ще да е, че и тя напоследък гори като за световно :bia:

Я не съм бил сам. Градско 13 - 15 л/100 км, извънградско 10 - 12 л/100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После???

.......После като вдигнат още малко газта с 2-3 ст.

и яко на бензин.Газ до дупка и ще си направиш кефа.

Ако продължават да вдигат газта така май ще е по добре

да си караме колите на БЕНЗ. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да разцепя малко мрака -

мойта дава разход 12.5/100 градско (сега) извънградско 9.5 - 10 /100 !!!

п.с. С газов инжекцион ZAVOLLI и без много съзтезания!!! :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси какво да я оправят, до септември си върви супер харчи си под 10 градско и от тогава само проблеми, ще видим сега как ще е иначе си върви добре за 1.8 :huh: , а са ми дигнали газта над 1.10 ааа само на бензин, те какво си мислят тука, до нас има няква измислена бензиностанция дето А 95 е под 160

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле това е много малко бе??? 15.38 ти харчи газ? На мен ми се струва ( сега я засичам пак), че на газ трябва да е ~10, а на бензин ми е ~9, ама карам много мудно на ~ 2000оборота :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да знаеш и на мен ми писна от газаджиии...е са ще я настрой бе 10лв., да бе са ще я направим 10лв. ще си направя накрая аз сам стенд баси едно пс и програма те трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Последно засичане 10лв.=87км при 1.09газ 10.58 разход става за сега

Редактирано от raiders
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно засичане 10лв.=87км при 1.09газ 10.58 разход става за сега

мисля,че от този,по-добър разход за зимата едва ли ще докараш,...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамка му. Два пъти подред с 10 лв. ( при цена 1.06 ) минавам 50 км. градско :bia::( през последните 2 дни. Заради студа ли е не знам. Аз за сега дера изцяло на газ ( включително и паля на газ ) и както съм писал минавам 3 км и гася. Така 3 пъти на ден. През останалото време вече успява да позагрее. Преди минавах 65 на същата цена и при същия режим на каране ( трябва да отбележа, че за да достигна 50 км/ч не съм от търпеливите и често педала на газта опира долу :bia: ). Като карам на бензин обаче заради гадната плочка ( ограничен въздух ) не мога да форсирам и отиде ли над 3-4 хиляди оборта и почва едно давене и придърпване с т.е на бензин лекичко се кара съвсем нормално и може би ще даде добър разход.

С една дума и аз се включвам в сектата на газовите лами :bia:<_<

Редактирано от Dakata_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на разход под 11 съм доволен. Около 10 вече съм преизпълнил плана. Преди месец правих научен експеримент - притворих кранчетата и карах бабешката - резултата беше 8.5л/100км. Става въпрос за извънградско - София-Плевен-София. Тва е минимума, който нервите ми могат да понесат, но само еднократно. Така не мога да карам постоянно. А на всичкото отгоре при едно изпреварване щях да се закова много лошо, защото не можах да ускоря достатъчно бързо и реших че за 2лв. икономия няма да си рискувам живота.

Така, че на 10-10.5 съм доволен, при мойто каране.

Вече за градско не говорим, не смея да засеча. Вчера пътувах 1:15мин от Ст.Град до Левски-Г. От тях около 45-50мин на първа и на втора. Какъв ли разход ми е дала? <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамка му. Два пъти подред с 10 лв. ( при цена 1.06 ) минавам 50 км. градско :(:( С една дума и аз се включвам в сектата на газовите лами :(<_<

Даката,спокойно приятелю....в един отбор сме значи.....гоним 20 на сто :bia::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля,че от този,по-добър разход за зимата едва ли ще докараш,...

пу-пу само такъв да е :(:(:bia: и а дано на всички газаджиии :(

Иначе на разлика 40ст. газ-бензин е ясно с какво ще карам <_< така, че мисля другата кола пак де е бензинка :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даката,спокойно приятелю....в един отбор сме значи.....гоним 20 на сто :D:D

Добре дошли в реалния свят :dance::D:D и не му мислете и засичайте много :)

това е реалното положение за бензиново/газ/ АУДИ в града .... една кола страхотна за дълъг път

и доста лапаща на градско :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги кво праите с тея виско разходи направо ме изумихте, моита е 1,8 NE мотора автоматична кутия и разхода ми в града е 11,5 л/100км в Варна задръстванията също са доста сериозни, иначе си смених цялото запалване свещи сложих Brisk, сам си я центровах на бензин , после на газ, на магистралата по равен път 190км/ч по леките байри пада на 180км/ч , и ми даде 10 разход смесен

Редактирано от cougar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на магистралата по равен път 190км/ч по леките байри пада на 180км/ч , и ми даде 10 разход смесен

Не знам, ама ти ме изуми с тоя разход - 180-190км/ч - 10л/100км. :dance:

Мойта барака - същия мотор. София-Плевен-София, по магистралата - 150-160км/ч, след магистралата колкото позволява пътя и трафика (между 100 и 140) - резултата 13.5-14л/100км. 10/100 са ми постижими при скорорости 100-120. Пък 190 да вдигна - не мога. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз често минавам София-Плевен-София. Развивам подобни скорости също, последно разхода беше 9. Лятото карам с 185/65/14 зимата 175/70/14. Ако си с нещо по-широко си има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я купих колата по равен път повече от 140км/ч не можеше да вдигне и гореше близо 15л. , много и се ядосах :dance: смених цялото запалване както казах газовото е чисто ново BRC , незнам кой я беше центровал ,но беше много удошена ,закъснение на делкото, някаква смешна плочка за газта с по голям диаметър от допустимото за мотора, смених плочката сам си центровах, на бенз и газ , дадох си предварение докато ми хареса да върви плавно, и резултата е това , а като кара жената с 80-90км/ч извън града пада на 7,5л/100 знам , че ви звучи смешно но наистина е така

А 190км/ч ги вгига на равен път иначе магистралата Варна-Шумен цялата спокоино си я подржа 170-180км/ч това беше само за пробата след центровката по принцип си я карам 140км/ч магистрала извън града 120-130км/ч кадето позволява, в града не гоня въобще то няма и как де с тея задръствания занете как е

Редактирано от cougar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...