Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Компресора на климатика се управлява от ел.клапан.

 

Относно помпенето на гумите-235/45R17 карам на налягане от 2.5 атмосфери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги ... имам едно свирене като навия пълен ляв или десен на място. Най-често се проявява докато паркирам. В движение като че ли не съм го чувал.

Гледах нивото на хидравличната течност, по средата е между min и max, но е чисто черна, а някъде бях чел, че трябва да е зелена. Понеже от скоро съм с кола и не знам какво се има в предвид под зелена - тъмно, ярко или светло зелена. В моята ако се вгледам мога да открия зелени оттенъци. Та въпроса ми е, възможно ли е ако ми е стара хидравличната течност, тя да е причина за това свирене или другаде да търся проблема?

 

Да добавя, че колата още не е обслужвана, а са сменени са само масло и филтри. Според майстора мога да карам без да я обслужвам до следващата смяна на маслото и филтрите. 

Редактирано от sohk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На няколко,включително и на моето съм чувал така да пресвирва.А между другото сега си разглеждах оригиналния талон,този с който колата излиза от завода....там дават, че тежи 1683кг.,....или аз не разбирам немския.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролката на алтернатора и при мен беше така преди доста време.80-100лв за част и 20-на лева за смяна и няма да свири вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги скоро минавах ГТП, като при теста на спирачките чичето дето правеше прегледа, спомена че задните спирачки не спирали така хубаво и да съм ги бил погледнал. Колата я карам от три години и не съм забелязъл некаква разлика в спирането, пък и преди 6 месеца сменявах задни маркучи и спирачна течност. Той ми каза и за некакъв кантар, който регулирал спирачното усилие на задните колела в зависимост от товара на колата, но при положение че преди няколко месеца ми сменяха с машина спирачната течност не вярвам да е от нея и да е запушен? Някакви предположения относно спирането на задните колела, как да се тестват освен пак на ГТП пункт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги скоро минавах ГТП, като при теста на спирачките чичето дето правеше прегледа, спомена че задните спирачки не спирали така хубаво и да съм ги бил погледнал. Колата я карам от три години и не съм забелязъл некаква разлика в спирането, пък и преди 6 месеца сменявах задни маркучи и спирачна течност. Той ми каза и за некакъв кантар, който регулирал спирачното усилие на задните колела в зависимост от товара на колата, но при положение че преди няколко месеца ми сменяха с машина спирачната течност не вярвам да е от нея и да е запушен? Някакви предположения относно спирането на задните колела, как да се тестват освен пак на ГТП пункт?

Това от разни "чичета" съм го слушал много пъти. Хич не се притеснявай. Когато колата не е натоварена - точно в случая с ГТП винаги по-голямото спирачно усулие се прехвърля на предните колела от регулатора на спирачното усилие(кантара както му викат). Чак като натовариш повечко колата с хора и багаж, тогава се засилва усилието й към задните колела. Щом си в нормите карай и си свиркай:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се чудех, като е празна колата че ще е различно, пък и спирачната течност скоро я сменявах, иначе си спира добре или същото от както я имам. Мерси за информацията колега :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви питам,кой компресори за климатика са съвместими  за ауди а4 б6 3.0

Стават от ASN мотор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да драсне ,как се разглабят шофъорската и пасажерската седалки.Ще погледна вътре кое е хлабаво ,че както вече писах много ми тракат подглавниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават от ASN мотор

Дано не те карам докато си пиеш кафето да проверяваш глупостите ми но все си мисля че 2.4 на Б6 е с еднакъв компресор с 3.0 !

Следвайки логиката на V6 бензинови мотори ...

Sent from Iphone 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, колега, идва на грунд мисля, и се налага боядисване според цвета на купето.

Аз си бях поръчвал след среща с врабче и боядисвах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да си кажа - след 3 различни вида уж Error Free лампи за номера с предавам ! Махнах и тях - спряха и грешките за лампа на габарита .... не знам къде е общото но :) откакто сложих Лед крушките не спира да ми пищи ту едното а след него и другото ! Писма ми опитах лампички от 2 лири от 8 лири и от 16 .... АМАН от китайчета ! 
мислих да задавам въпрос за ДРл-а ама  като се замисля пак през какво трябва да мина и реших да споделя моя си опит тук ! 

ето е комплекта Номер 3 
http://www.ebay.co.uk/itm/270758821909?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

комплект Номер 2 
http://www.ebay.co.uk/itm/360741992641?euid=4c8780c02df24c4291438a536c8ae0a4&cp=1

а първия беше най-евтин .... и разбираемо за него ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз без да правяпроучвания кои стават и кои не, просто отидох в "Тояга" и там ми сложиха лед светлини на габарита и на задния номет, светят добре и няма грешки. Тована Б6, при Б7 може и да има някакви разлики.

Иначе има оригинални лед плафони за заден номер.

http://shop.ahw-shop.de/audi-led-kennzeichenleuchten-set-a3-a4-a6-a8?c=1902

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Добро утро колеги. След малко отивам да правя промивка на радиатора.  Взех антифриз и нов термостат. Ще взема още морска сол и добавка за промивката. Имам неуточенени неща, които ме притесняват малко . От къде да източа старата гнилоч. Предполагам от дъното на радиатора ще разкача някоя скоба или пък ще има пробка. Някой ако го е извършвал това упражнение да даде насока ..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На долния маркуч на радиатора има пробка, но не помня точно как се развиваше. Май въртиш на 90 градуса и я дърпаш и така два пъти.

Ако не се развива по добре я остави и махни маркуча от радиатора, както и този на масления охладител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз без да правяпроучвания кои стават и кои не, просто отидох в "Тояга" и там ми сложиха лед светлини на габарита и на задния номет, светят добре и няма грешки. Тована Б6, при Б7 може и да има някакви разлики.

Иначе има оригинални лед плафони за заден номер.

http://shop.ahw-shop.de/audi-led-kennzeichenleuchten-set-a3-a4-a6-a8?c=1902

Sent from my iPhone using Tapatalk

то добре отиваш в Тояга ами аз съм на 2358 км точно от тях ;) ако погледнеш по-горния линк който дадох с лампи номер 2 е точно такъв като от линка ! А след като моите не са работили дали те ще са Ок е Божа работа !

Мерси иначе за линка но те са в Германия ... Майче ще си направя аз един кабел против грешки със съпротивления

Sent from Iphone 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...