Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В интерес на истината..карах с мотул в началото..гореше 0,5 л поече..с репсол същата работа..д кастрола е точно литър до смяна... Вече 2 пъти го сменям с него но ми се стори дебело.. А и може да си внушавам но ми се струва че е и по тиха..

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторно масло CASTROL EDGE FST 5W30

Синтетично моторно масло разработен съвместно с VW. Намалява вредните емисии. Подходящо за бензинови и дизелови двигатели изискващи стандарта на VW 504.00/507.00. Отговаря на най-тежките VW изисквания.

Спецификации: ACEA:C3; BMW Longlife-04; MB 229.31/229.51; VW 504.00/507.00, Porsche C30


ЦЕНА: 19.00 ЛЕВА / 1 л.
ЦЕНА: 59.90 ЛЕВА / 4 л.

ЦЕНА: 74.90 ЛЕВА / 5 л.

 

По сайтове за масла - това са горе долу цените - аз на старото си 1.8т 1996 набор  4 - 5 години само кастрол 5в-40 съм слагал, ама напоследък всеки го предлага този кастрол и му паднаха цените, колко е оригинален, кой да ти каже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са шокиращи цени.... в тях има ДДС, транспортни разходи и печалба... на колко го взимат ?

Наистина ли вярвате, че е истинско ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Райно...другия път ще е от теб.. Напълно изключих че си в тая област..вместо да се притеснявам дали е менте..

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, и аз в момента карам с castrol edge 5в30 от 80 лева - 5 литрова туба като stodi, само че на дизел- вече 4 000 км , не го гори маслото, засега съм доволен, как се разбира менте ли е, не е ли менте, работи си добре двигателя, нямам оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами двете предните,много гадно ми вибрират подглавниците,дразнещо е.Искам да видя къде точно вътре има луфт и да го оплътня някак си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш да изкараш оглавниците - да ти кажа как .... ако искаш самите седалки от колата да изкараш пак да ти кажа .... но за този ремонт не ми идва идея ... 
Седалките се държат на 4ри болта  за купето и на три букси (моята има и подгрев)  болтовете са 3квадрата или с 12 зъбци не знам точно името му .... 

STSM14_SE2.jpg
free image hosting

a оглавниците около металните пръчки едната има пластина за натискане на самата пластмасова шапка  - натискаш я и дърпаш оглавника нагоре !  Надявам се да си ме разбрал ако не - ще направя снимки на колата да ти покажа! 
Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес освен маслото и филтрите, смених и датчика отдолу на картера, който трябва да е за нивото на маслото. Даваше ми на бордовият символа за масло и надпис "мин". Обаче масло си имаше и затова си викам, ще го сменя. Сложих го, сипах маслото, смених филтрите ... Паля и същият символ за минимум масло отново на бордовият. Някакви идеи как да процедирам нататък...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци.. Колко струва Castrol edge 5w-30 5 l. Че тук в един сервиз ме думнаха 145 лв. Намирам информация в нета но много различна цена?

Ако някой кара д такова нека сподели

Sent from my ST25i

за 120 евра с доставка си купих 15 л 5w30 от Германия ... 3 х 5 л. ... Доставката е около 10 дни с DHL

http://www.ebay.co.uk/itm/390972116765?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

поне знаеш , че е оригинално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги каква е разликата между този размер джанти

8,5 j ет 29 18"    и    9j ет 32 18"   колко е по издадена 9j ет 32 18" или е същата като 8,5 j ет 29 18"?

Не ме интересува дали е по широка а дали 9 джаловата джанта илиза повече , да знам каква гума мога да сложа ...

Редактирано от balkanski_171
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ако искаш да изкараш оглавниците - да ти кажа как .... ако искаш самите седалки от колата да изкараш пак да ти кажа .... но за този ремонт не ми идва идея ... 

Седалките се държат на 4ри болта  за купето и на три букси (моята има и подгрев)  болтовете са 3квадрата или с 12 зъбци не знам точно името му .... 

STSM14_SE2.jpg
free image hosting

a оглавниците около металните пръчки едната има пластина за натискане на самата пластмасова шапка  - натискаш я и дърпаш оглавника нагоре !  Надявам се да си ме разбрал ако не - ще направя снимки на колата да ти покажа! 

 

 това ми е ясно ,че е така,благодаря все пак.Вътре в самата облегалка има конструкция,която държи оглавниците,там има луфт и като карасх по неравности или на тихи обороти и има едно претреперване,много е изнервящо,баш до упите ми .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е ясно , но ет 29 е 8j a et32 e 9j

Колега правилно се съмняваш! Джанта 9J ET32 ще е 3мм по издадена навън и 9мм по-навътре в сравнение с другата (8J ET29). Успех с избора на гуми  :zustimm:

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги PR кодовете за оборудването на колата само в багажника ли ги има? Моята бележка я няма - искам да разбера кода на боята на колата. По VIN става ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И случайно ако е останала някаква сервизна документация,там също пише/има лепенка с PR кодовете и VIN-a/.

 

http://www.automotivetouchup.com/paint-codes/audi.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в сервизната документация няма и в багажника няма. Ще проверя под задната седалка - дано да има лепенка, че ми предстои малко оправяне на външни забележки и ще е хубаво точния код на боята, иначе ще я правят на око и я се получи, я не! Благодаря колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...