Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

и така  днес си взех от Ауди копче за Comming home/leaving home  сложих го но не съм го кодирал още ... освен кодинка има ли нещо друго което трябва да се направи ? До колкото четох ако няма бутони там трябва да се пуснат 4 кабела за да работят и двете функции но тък като имам бутон който е за движение на фаровете нагоре и надолу то вече имам кабели ! 
Има ли някой запознат  ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При 8Р се пуска само едно кабелче, за да можеш да активираш/деактивираш CH/LH. Предполагам при B7 ще е почти (да не кажа изцяло) идентично.

Ще проверя в ELSA и ще кажа.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих ти от ELSA-та схемата, сега остава да си навържеш ключа по учебник. С зелено заградих кабела (бял - 0,35кв.) и секцията от новия ключ. 

 

image.png

image.png

image.png

 

Кабелчето трябва да пуснеш от 24-ти пин на сивата букса в Central Electric модула, до 7-ми пин в новия ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, защо ли имам тънкото усещане, че и активирането на функцията Comming Home/Leaving Home ще е аналогична (или подобна поне) на тази при 8Р. При нас (8Р) за активирането на функцията се изисква фабричен светлинен сензор, за да може функцията CH/LH да се активира сама само когато на вън е тъмно. Разбира се, съществува и решение, което заобикаля това. 

Решението бегло съм го описал в темата Модификации по нашите А3 на стр.68 - пост1344. Не съм го тествал лично, защото аз имам светлинен сензор, но там дадох и линк към форума, от който почерпих информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ква пара е копчето ново?

Само един ли е кабела? Какъв кодинг в нужен после?

33.20  с ДДс в Английски пари 

имам го копчето за ляв волан .... забравих че е различно и го купих от Бг от колега :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата ми е в сервиз да сменя съединителя и утре като стана ще гледам да пусна кабелчето и да я прекодирам :) за да видим какво става 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да сложа ксенон,но не ми се ще габаритите и халогените да светят жълто. С какви крушки да ги заменя за да светят близко до ксенона? LED крушки дали ще станат защото гледам,че фасунгите май са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш индикация за изгоряла крушка не се занимавай с ЛЕД .... няма смисъл само пари на вятъра и грешки по таблото 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LED крушки дали ще станат защото гледам,че фасунгите май са различни.

 

Стават LED крушките T10 се води модела диод, но вземи с CANBUS. Един колега от форума ми намери такива за нищо пари и вече 3 месец карат без проблем, с 6000К ксенон се връзват супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли на някой колега да му трака подглавника,че моят така вибрира ,че ми бърка в мозъка>гледам една пластмасова втулка е,вадя подглавника ,ама то звука не идва от самия него ,а от самата втулка си трака някъде вътре в облегалката.Чакам някой да даде мнение,съвет как да го изолирам,че бая си дразни,особено на ниски обороти и без музика бърка в здравето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа е и при мен, ако няма човек на седалката си вибрира и много ме дразни.Мислех си, че причината е че колата е изминала 250к.км. по нашите пътища, но явно и новия внос си потракват.Не съм се занимавал да свалям и да уплътнявам, но скоро ще го направя.Мен лично повече ме дразни скърцането, което се получава от търкането между закопчалката на колана и седалката.Като стъпя на павета и се усещам, че ръката ми е все там с цел да не се трие закопчалката в седалката  :hilezh: .И за тоя проблем ако има лек, ще се радвам да го чуя.Един път сложих вестник м/у тях и утихна, но това не е трайно решение  :hilezh:.

П.С. Забравих да спомена, че от време на време и сенниците прескърцват нещо  :hilezh:

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва на б6 ци ли...?

Единственото скърцане ми е от детското столче ако детето не се вози...

Имам въпрос...

Колко по високи са гуми

18 /245 /40 от 18 /235/ 40

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря..дилемата ми е дали да сложа 245 защото не съм с s_ line окачване и ме дразни че става висока колата.. А задните джанти са с 8,5 j и 235 гума стой малко стречната...отделно и борда не я пази

Така и така ше се купуват нови

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ща стречнати ве :D

Широка е жантата...и я разпъва 235 цата..

Инак тия нанканг ли са ханканг..некво китайче трябва да е или бъркам?

Напоследък масовка и тук е но не знам за качеството им

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги един въпрос може да не му е тука мястото ама извиняваите карам а4 2002g 1.8t AVJ възможно ли е да има ограничител на скороста и ако има може ли да се махне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ща стречнати ве :D

Широка е жантата...и я разпъва 235 цата..

Инак тия нанканг ли са ханканг..некво китайче трябва да е или бъркам?

Напоследък масовка и тук е но не знам за качеството им

Sent from my ST25i

Еми не знам какво са ама като гледам колко паралии карат в Англия с такива явно са добри ... Има двама форумци с Б7-ци и подобрения за по над £10к и карат с такива

Sent from Iphone 6

19db897cd6a70f603e63551ad3c9b20f.jpg

20" Speedline с Нанканг 225/30/20 с еърлифт [emoji173]️ ето този е маняк ... Колата му е 1 път

Sent from Iphone 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр. колеги някой дали знае от какво се получава примигването на светлините в купето. като съм на паркинг и виждам как на плафоните и климатроника светлината примигва все едно намалява волтажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да сложа ксенон,но не ми се ще габаритите и халогените да светят жълто. С какви крушки да ги заменя за да светят близко до ксенона? LED крушки дали ще станат защото гледам,че фасунгите май са различни.

Аз направих така, сложих Ксенон и понеже е адски грозно с тоя жълт габарит си сложих лед крушки Canbus и нямаше проблеми, но явно имам друг проблем - много горяха....На една А6-ца 2002 год вече 2 месеца няма проблеми, на баща ми на Джетата 2009 год също вече близо половин година няма ядове, при мен на 10-15 гореше по 1 крушка :( И сега карам с жълтурковците.Едни колеги продават Philips ама им казаха да се скрият, искат по 22 лв на крушка или 41 за двете :stupid: :stupid: :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ментеливите китайски крушки е така. Аз от 1 година карам с български, адски качествени и съм сигурен, че ще ги ползвам докато още карам колата (на другата ми кола сложих от същите на габарита през 2011 година и все още светят!)

Единствено за Ауди-то се наложи на крушките да им добавя и две SMD товарни съпротивления, за да станат ERROR-FREE.

 

179413501.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам ,дали на 1.9 avf,може да се смени термостата отдолу ,като махна кората,тоест без да откачам ремъци и тем подобни???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...