Jump to content

1.8 T разход


Paho

Recommended Posts

Не искам да обиждам нежния пол, но се сетих за един случай с пежо 307.

Та мацката е поставила рекорд-карала е колата само на 1-ва предавка(в това число извънградско) докато прегрее.После била много изненадана защото става въпрос за чисто нова кола от магазина.

Звучи като виц , ама не е.

Сами се сещате от тук насетне от това което е останало каква кола ще стане...

Така че и разхода на автомобил управляван от жена е доста относителна величина :bia: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе знам че няма да ми повярвате, но на моята 1.8Т Авант

разхода извънградско ми е в рамките на 5,7 -6.5 л/100 км.

Знам са ще кажете, че ви будалкам ама си е така.

Почти всеки уикенд ходя в провинцията (Берковица, минава се през прохода Петрохан),

и винаги си нулирам Бордкомпа и след пътуването си гледам какъв разход ми дава. Записвам си в едно тефтерче. Вече за 7-8 пътувания разхода ми се движи в границите на 5.9- 6.4 л/100 км.

При това 17 км са в градски условия. Живея в Младост и минавам през задръстванията петък вечер до Обеля, смятайте какво е - час и 15 минути :-)

Веднъж имах разход 7.4 по същата дестинация ама бяхме трима човека, два чувала картофи и три касетки с буркани :-)

Наскоро ходих до Велико Търново и данните са следните 220 км и разход 5.7 л/100 км. От борд компа. Имайте предвид че средната ми скорост не бе никак малка-84 км/ч

Колкото до разхода на градско незнам колко е щото работата ми е в горубляне и карам само по Цариградското.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и ти няма да повярваш разхода на колегата Банани, ама... :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе знам че няма да ми повярвате, но на моята 1.8Т Авант

разхода извънградско ми е в рамките на 5,7 -6.5 л/100 км.

Знам са ще кажете, че ви будалкам ама си е така.

Почти всеки уикенд ходя в провинцията (Берковица, минава се през прохода Петрохан),

и винаги си нулирам Бордкомпа и след пътуването си гледам какъв разход ми дава. Записвам си в едно тефтерче. Вече за 7-8 пътувания разхода ми се движи в границите на 5.9- 6.4 л/100 км.

При това 17 км са в градски условия. Живея в Младост и минавам през задръстванията петък вечер до Обеля, смятайте какво е - час и 15 минути :-)

Веднъж имах разход 7.4 по същата дестинация ама бяхме трима човека, два чувала картофи и три касетки с буркани :-)

Наскоро ходих до Велико Търново и данните са следните 220 км и разход 5.7 л/100 км. От борд компа. Имайте предвид че средната ми скорост не бе никак малка-84 км/ч

Колкото до разхода на градско незнам колко е щото работата ми е в горубляне и карам само по Цариградското.

Ти на борд компютъра много-много не му вярвай! Първо го засечи на бензиностанция (пълен-пълен резервоар) и след това. При мен показва 0.1-0.3 разлика, но е стигала до близо 1.0литра (при пълнене с обезвъздушаване)....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята като я взех и премегваше ламбичката за бензина и на первата бензиностанция я напълних до горе 51.7л занулих дневния километраж и се прибрах от София до Пз. (160-180км/ч) след това градско, селско извън градско и ламбата започна да мига на 535км.

Вие смятайте колко гори на 100 щото аз имах 3 по Математика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти с оловната дясна подметка да си траеш :hilezh:. Теб и Слаф ще ви сложим в отделна класация :P

Аз докарвам смесен разход малко под 10, но с V-Power 95 и то миналия месец - беше по-топличко.

След няколко дни ще видя как ми се отразява падането на температурите.

(А - и свещите ми са чисто новички и май вече ми се изплащат - със старите мисля, че имах поне половин литър отгоре.)

И последно - като сме си взели 150 коня - трябва да ги храним, не мислите ли?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SLAF, на вас с deliveryman педала на газта може ли изобщо да се отлепи от пода:respekt::wall::hilezh::wall: Май с рапидка сте го законтрили в ламарината:hilezh:

Как го докара тоя разход бе Демире? Аз в града в задръстванията в пиковите часове не мога да го докарам до 13/100, стига до 12,1/100 - 12,7/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.8Т ми се вижда нормално да гори толкова . Гори ли ви повече - буталата за пепелници. :wall::wall::wall: Майтапя се, да не се обиди някой! Иначе ня http://www.spritmonitor.de/ не видях 1.8Т, което да гори повече от 13л/100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SLAF, на вас с deliveryman педала на газта може ли изобщо да се отлепи от пода:(:D:):) Май с рапидка сте го законтрили в ламарината:D

Как го докара тоя разход бе Демире? Аз в града в задръстванията в пиковите часове не мога да го докарам до 13/100, стига до 12,1/100 - 12,7/100

Ми на магистралата 220,след това се гонихме с една нова октавиа 2.0Tdi - 180-200....на тея дето викат че вървяли дизелите не им имайте много вяра :bia::bia::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва п0здрав за малкия рацер от бандата на големия черен облак ли беше? Щото той няма какво да чете в тази тема - требе на лично да му го пратиш :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Mi pri men e 12l ama ne se prestaravam mn. V smi 2500-3000 oborota sredno. nastupvah na Trakiq i ustanovih 4e imam magniti na vurha strelkite na oborotomera i tazi za gorivoto. Neveroqtno se privli4aha po4ti v edin ritum i tempo... :dance::huh: Abe s drugi dumi edno delenie na benzinomera za okolo 100km.

P.S. A znaete li na kolko se ravnqva principno 1 delenie i kolko vsu6nost subira rezervoara?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

аз си взех А4 ама без турбо.. сега ме е яд де :dance: 1.8 125 коня на нормална стъпка 120-130 си забива на 8,5 борд. комп. иначе съм го свалял на 6,3 точно 1 път.. нямам нерви да карам с 80-100 :dance:

Но определено тая година ще минавам на турбо.. друго е чувстото на пътя.. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кви са тия 13 на сто на ръчка бе :dance: тоя мотор на ръчка дава 18...поне, сипваш 20 лв. 95 и след 60 км ти светва резервата..сипваш паки след още 60 пак светва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.8Т ми се вижда нормално да гори толкова . Гори ли ви повече - буталата за пепелници. B)B):dance: Майтапя се, да не се обиди някой! Иначе ня http://www.spritmonitor.de/ не видях 1.8Т, което да гори повече от 13л/100км.

1,8T, за 1000км даде точно 10/100 разход, ама го карах само "в обороти" :dance::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В www.spritmonitor.de средния разход на 1.8Т е към 10/100км и то в Германия са повечето писали,кадето и бенз се претполага че е покачествен,от там и разхода трябва да е помалък!

Тук май доста са завършили в УНСС-икономисти :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то градско и градско. Кат карам жената сутрин докарвам 4.7 с минаване през Орлов Мост (7h) :angry: Като я прибирам (19h) е 6.5-7.0, пак през Орлов Мост....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...