Jump to content

1.8 T разход


Paho

Recommended Posts

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе пичове да не се обиди някой само, ама или се надлъгвате или наистина никой от вас не преминава 2000 оборота в града, защото тия разоди дето ги пишете са доста не реални :hilezh: От както я карам тази кола наистина не карам икономично(но се пак тва е град а и не съм някъв самоубиец) но под 15 в града не ми е дала до сега, не говорим че в повечето случаи е от 17 до 19. На извън градско наистина има огромна разлика ако караш бавничко до към 120 дава под 10 към 8 някада може и по малко някой маняк да го направи. Но просто от сфетофар до сфетофар си е ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ела и се повози с мен да видиш. Тя жена ми с нейното некадърно каране (щото на нея подарих А4-ката от подписа) в града я държи на 10,6/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм казвал и др път...точно 10 на 100 градско ми гори....Сега я засичам вече 4 път...и е качила малко заради студа на 10,5 градско.....хем че си я карам прилично...това 17 градско незнам как го е докарал колегата :hilezh: Маи трябва да си погледне колата... които ме познава знае че не карам персионерски..... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Един приятел има 1.8Т комби,в града ако не вдига повече от 2000 оборота му харчи 10-11/100.При нормално каране му харчи 11-12.При ръчкане го е докарвал до 16-17.Зимата под 12.5 не пада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Според мен голямо значение за разхода играе здравината на ламбда сондата! И на мен от скоро ми се вдигна драстично разхода, и от две места ми казаха, че ламбда сондата ми е почти умряла, и ще трябва да я сменям, май! :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел има 1.8Т комби,в града ако не вдига повече от 2000 оборота му харчи 10-11/100.При нормално каране му харчи 11-12.При ръчкане го е докарвал до 16-17.Зимата под 12.5 не пада.

Точно колкото гори моето АБТ 66kW :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi A4 1.8T Quattro - 10l/100km и при градско и при извънградско (180-220km/h). И да има разлика е от порядъка на 0.5l.

Че глупости ама. Я кажи при 240 - 280 какъв разход ти дава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че глупости ама. Я кажи при 240 - 280 какъв разход ти дава.

Как къв?!!?? Пълни резервоара :D

BTW що не напишете колко разход дава производителя за тия двигатели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi A4 1.8T Quattro - 10l/100km и при градско и при извънградско (180-220km/h).

А това за разхода на градско дет си го написал, за кой град става въпрос? Щот ако е за София искам да ме научиш да карам като теб. Моята е без куатро така че аз трябва да сваля до 8,5-9/100. :D

И шъ базикаме после ПРР че печката му харчи колкото 1,8Т :D . :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 11.5 никога не съм го докарвал моето градско! Вече 2 години! Даже като ходя до студентски град през центъра към 1730рм си го докарва без проблеми до 12.2-12.5! Без да ръчкам, нормално каране. Е, климатроника си работи де, а и съм автоматик, но това е положението. Извън градско никога не съм слизал под 10. Това ми е извънградско - 10/100км! Това е нормално каране. С ръчка до към 11 извънградско си дава. Но под 10 извънградско никога не съм слизал. Мотора е супер, проверен е, работи безупречно, АДР 1.8 не е турбо!

При супер състоянието на двигателя и всички електроники, това е:

Градско - 11.5-12.5/100км

Извънградско - 9.5-11/100км

Това е положението! Няма зима, няма лято, това ме е диапазона! А по книга на този двигател му дават 12 градско също!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето А4 1.8Т дава около 11/100 в София с климатроник, плюс минус 0.5л, в зависимост откъде минавам.

Извънградско е около 7.5 при 120 км/час на магистралата с пуснат климатроник.

По книжката на колата:

Градско: 9.8 - 10.3 в зависимост от режимите (ама има и градско и градско)

навън: 90 км/час 5.8/100 при 120 км/час 7.6/100

Поздрави!

P.S. А това, че 1.8 АДР гори повече от 1.8 АЕВ е очевидно и по документи, и на практика, което лично мен в началото доста ме учуди, защото усещането от карането им е коренно различно:D

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че глупости ама. Я кажи при 240 - 280 какъв разход ти дава.

не схванах кое точно са глупостите... а над 220 не съм карал за повече от няколко секунди и не мога да коментирам въпроса ти, ня който така или иначе очевидно не чакаш отговор.

Колицата е от по-старите без бордови комп и разхода го меря пълен/пълен резервоар.

А това за разхода на градско дет си го написал, за кой град става въпрос? Щот ако е за София искам да ме научиш да карам като теб. Моята е без куатро така че аз трябва да сваля до 8,5-9/100. B)

И шъ базикаме после ПРР че печката му харчи колкото 1,8Т B) . :D

За София става въпрос, но тук я има малката подробност, че се придвижвам основно из Младост-ите и до центъра слизам рядко и почти никога в час пик :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойто в софия и под 12 съм го свалял но в качамака ми дава 12.7 12.8 абе кажи го 13 при нормално каране. на дълго при скорост 120-130 гори между 8.0 и 8.5 зависи от трафика. това е по данни на борд компа ама съм го засичал и на колонката по минати километри и доляти литри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
А това за разхода на градско дет си го написал, за кой град става въпрос? Щот ако е за София искам да ме научиш да карам като теб. Моята е без куатро така че аз трябва да сваля до 8,5-9/100. :shock:

И шъ базикаме после ПРР че печката му харчи колкото 1,8Т :bia: . :lol:

Колега как така става от всички аудита А4 твоята е наи икономична

Маи нещо на делаверка от твоя страна ми мирише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как така става от всички аудита А4 твоята е наи икономична

Маи нещо на делаверка от твоя страна ми мирише

Искаш пак да упоменем че Сичко си разбрал. :shock: По-принцип е хубаво да се чете точно това което е написано. ;) Но на теб ти е простено. /свързано е с остатъчни суспенсии от горивото което ползУваш, които, изглежда ти влизат в очичките и ти нарушават видимостта/. Та тъй като отдавна не сме обяснявали постепенно, хайде пак. :bia:

Значи, мен ме изненадва този разход който пише колегата, а именно 10/100 при 1,8Т Q, поради което си позволих да го запитам за кой град става въпрос. Колегата отговори за какви условия става въпрос и така... Аз с 1,8Т без Q през седмицата не мога да направя под 10,5-11 /100, виж събота и неделя е различно. Дали се сещаш защо?

Така че ,ако мога така да се изразя, поста ти е наивен, да не казвам глупав. :D

Както и предишните 423 пъти съм ти казвал, ако пак не си разбрал съм на разположение за тотално изглаждане на проблема. Питай спокойно, нЕма се плашиш.

п.п. Тия с икономичните дизели да не Зимат отношение, да им прасна нЕкоя клетва да им се Дигне разхода от 3,1/100 на 3,9/100 и да се поболеят. :lol::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'audi A3 1.8T'

Hahahhahahahahah и отново хахахахахахахха

Поста ми бил глупав викаш а???????????/

Я пак си помисли .

Могат поне 10 колеги да потвърдят как се биеше в гърдите че твоята кола харчи градско 11 и то при зверско каране - типично естествено за 1.8 тръцко.

Да не говоря пък как се хвалеше като беше на почивка в Турция как казваше че с средна скорост около 140 -160 км на много моменти си карал и с 200 не ти е харчила над 10 :shock::bia::lol: .

Виж аз 4 цилиндрови друндулети не съм карал но повече вярвам на другите колеги с 1.8 т които реално пишат колко и м харчи .

Само твоита маи наистина харчи в зависимост от това къде се намира слънцето .

ХАХАХАХАХАХАХАХАХ :hilezh:

Редактирано от audi a6 2.5 dizel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'audi A3 1.8T'

Могат поне 10 колеги да потвърдят как се биеше в гърдите че твоята кола харчи градско 11 и то при зверско каране - типично естествено за 1.8 тръцко.

Да не говоря пък как се хвалеше като беше на почивка в Турция как казваше че с средна скорост около 140 -160 км на много моменти си карал и с 200 не ти е харчила над 10 :shock::bia::D .

Виж аз 4 цилиндрови друндулети не съм карал но повече вярвам на другите колеги с 1.8 т които реално пишат колко и м харчи .

Чети, бате, чети. ;)

А това че харчи около 11/100 градско аз и сега го казвам. Но никога не съм казвал при зверско каране. В София в делничен ден няма как да караш зверски. Е ти може и да можеш...

За извън градското също е така. На Пловдивската магистрала при средна скорост около 150км/ч харчи точно толкова. /Да не повярваш ама този път си запомнил./

А другият колега /на който вярваш/ в темата е писал за по-нисък градски разход. Ама ти упорито отказваш да вденеш. ;)

п.п. Това ви обяснявам на тия с 2,5тди-тата, хем не вървите толкова, хем и разхода ви не е нисък. :lol::hilezh:

Редактирано от audi A3 1.8T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'audi A3 1.8T'

По повод темата и харченето на а4 1.8 турбо

Значи имах НЕ късмета за пръв път да карам кола под 2.5 и се качих на въпросното 1.8 т София - Пловдив -София.

Мога да ти споделя по убит - демек по изморен не се бях чуствал .Какво толкова ми се хвалиш с 4 цилиндъра кола и то малка .

Аз на такива не съм свикнал .Значи работата на двигателя много всно се чува .Демек чува се постоянно вуууууууууууууууууууууууууууу

от което боли глава после .Колата бе на приятел и я карах с 120 130 км .НА ДЪЛГО ,И знаеш ли колко изхарчи 10 литра на сто

После въпросния колега се качи в моята кола и ми вика - продаваш ли я .А аз му казах за приятели я подарявам . :shock:

Та тека ня плюя в никакъв случаи а4 1.8 т .Просто не е моята кола и е много по кофти от а6 .А за разхода вече ти писах е МНОГООО голям .

Така че всички митове за които си ми говорил не са истина .А относно моито 2.5 тди ти потвърждавам ПЪЛНА кола с постоянни скорости от 140 160 ми харчи 7 литра .

РАзбираи го както искаш .Не сме паднали от село

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, за такива драматични излияния си има други сайтове. Там може да се разтоварваш душевно. Това кви гробове си карал и колко цилиндъра смяташ че са необходими на една кола, както и анализа ти на впечатленията ти от стария ти Опел, общо взето не са интересни. Такива вуууу, мууу е възможно да си чувал при ладата на някой приятел. При ауди този проблем отдавна е решен. А при каране 120-130 ако ти е дала 10 си за съжаление, щот нещо ме съмнява дали си в час че тези коли имат 5, а вече и 6 скорости. Не се карат само на втора. Но ако си надминал себе си и вече си печен и знаеш да превключваш скоростите :shock: , значи си попаднал на нЕкъв гроб, който и за скрап нЕма да ти го Земат. Тоя дет ти е пробутал това дърво е редно да го хванеш и да му набиеш каската в първото дърво.

А относно шума на двигателя, ти да кажеш че се чува дет си на печка вече е зловещо. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'audi A3 1.8T'

Подобен ироничен отговор очаквах от теб

Този път надмина и себе си по грубост .

Човека внася въглища от Украина и има и мерседес Ж класа от наи новите има и ауди тт .ит.н.

Та ти си мислиш че въпросното ауди не е било подържано .

Еми грешиш.Искаш те първа да му убеждаваш че да се возиш на 4 цилиндъра е по добре отколкото на 6 ли ???

А4 е малка кола за мен която много подскача на всяка дупка .Така че много много не ми се хвали с твоето апа още повече че е и бегачка .

Нищо против нямам а4 пак повтарям ти твърде сърдечно го приемаш .НО НЕ МИ Я ХВАЛИ КАКТО ПРЕДИ .Вече имам преки наблюдения .

и за харченето и за вървенето и за НЕудобството на дълъг път

п.с. А и опел никога не съм карал .Нещо паи маи си недоспал .ПРедишните ми коли бяха 7 серия БМВ

Редактирано от audi a6 2.5 dizel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам бордови компютър, разхода до 4000об/мин както каза един приятел да е същия...не е

Карах си колицата на адски ниски обороти(1000-1500), пада разхода, но с 2-3 литра(според мен не си заслужава), а и като получих проблем с катализатора и др. вече си зех поука да не я МЪЧА така

това е градско...излиза ми около 8.5-9/100 градско

В.Търново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Пич, стига си търси с кой да се заяждаш по форума. Ясно е , че четеш постовете така, както ти изнася :shock: .

На твоя приятел , дет си му карал колата му кажи да иде и да си я оправи, щото 10/100 при 120-130 км./ч. извънградско - наистина си е бая разход , явно колата наистина има проблем.

мога ти кажа само, че моята талига с тази скорост с 4 човека и включен климатроник ми дава 7.5/100 бензин и под 9/100 газ. така че ти си прави извода :bia:

Айде със здраве :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...