Jump to content

Проблем с колан


inkubus1980

Recommended Posts

Добре де. Аз да попитам, тей като в няколко поста по-рано се пишеше, че няма да сработи airbag-а. При това положение, след като се разбра, че става дума за закопчалката на колана.  Има ли отношение airbag-a , ако се изключи сигнализацията, заради закопчалката? Т.е. пак ли няма да сработи при необходимост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Елементарно - свети ли ти на таблото, че не ти е сложен колана Airbag-a няма да се отвори при удар. 

 

Като е изключена сигнализацията нищо не свети, така че въпроса си остава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го спрял с кодинга интересно ми е дали наитина спира аербега при положение че в Парше ми правиха ъпдейт на софтуера за аербега и не ми споменаха нищо за неотваряне с този кодинг...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да еър бега няма да се отвори никога когато не сте си сложили колана! Датчика за поставен колан и сигнализация на таблото, е един и същ. Близко до ума е че сигнализацията е вързана към физически датчик. Като изключите сигнализацията, физическия датчик го има! Следователно пак от него ще зависи дали ще се отвори еър бега, не от сигнализацията.

За не разбралите ще се отвори еър бега стига да сте си поставили колан.

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питайте в Порше, ама писмено с ясно зададен въпрос и искайте писмен отговор.

Щом може да се кодира софтуерно (което е лесно достъпно), си мисля че едва ли еърбега се контролира от кодировката – така всеки гаражен майстор може да ти направи колата доста опасна.

Но това са само повърхностни разсъждения, производителите си имат много по-сложен процес на взимане на решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако работи датчика аирбега ще се отвори при поставен колан, опасно било само че може да не се разбере че датчика не работи при изключена сигнализация. Е пак съм спокоен [emoji106]...

Редактирано от Broom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам колегата sharper да направи експеримент за да достигнем до истината :)

 

Ако си мераклия може да ударим твоята гаражна сглобка някъде, няма проблем ... Кодинга за airbag-a го знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

При мене също сепояви този проблем.Реших го като навих малко тиксо в долната част на отвора на закопчалката.явно се износва нещо в закопчалката и не активира контакта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същият проблем и съм спрял сигнализацията, което само по себе си спря и автоматичното освобождаване на ръчната. Срещам известни проблеми да си намеря само тази част от колана, ако някой има идея от къде може да се намери или я е намерил ще съм благодарен да сподели.

Какво е това автоматично освобождаване на ръчната?? :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато спреш на светофара и дръпнеш ръчната, пускаш спирачката и тя държи.... като чукнеш газта колата тръгва  - сама освобождава ръчната, не е нужно да натискаш ти бутона

 

Не съм съгласен, че гасенето на сигнала спира автоматичното освобождаване на ръчната.. по скоро колата мисли, че си без колан (поради някакъв проблем с датчика за колана) и тогава гаси въпросната "екстра".

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато спреш на светофара и дръпнеш ръчната, пускаш спирачката и тя държи.... като чукнеш газта колата тръгва  - сама освобождава ръчната, не е нужно да натискаш ти бутона

 

Не съм съгласен, че гасенето на сигнала спира автоматичното освобождаване на ръчната.. по скоро колата мисли, че си без колан (поради някакъв проблем с датчика за колана) и тогава гаси въпросната "екстра".

:shocked: :shocked:  Това 4ф имат ли го??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.. :stupid: ,аз като екстра я знам,но мислех че трябва да пише като при БМВ /копче с ,,А''/ .Супер значи! Само ще видя при мен действа ли..,понеже ми е спряна сигнализацията за колана./звукова и светлинна/.. :blush:

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

А при отстранен проблем с датчика за колана откъде през VCDS се пуска наново сигнализацията плюс лампиона на таблото, това с цел при челосване да си бачи еърбега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си коригирам горния пост, затова тук:

 

За включване/изключване сигнализацията на колана с VCDS на Audi A6 3.0 TDI 2005-2006 г.:

 

1. Старт на програмата

2. Избираме 17 [instruments]

3. Избираме 07 [Coding]

4. Отваря се един прозорец с описани кодове, сменя се ПРЕДпоследната цифра в полето Software Coding с 1 за включване на сигнализация и с 0 за изключване. 

Изглеждаше така 2113003, смених го с 2113013

 

Защо не вземем да си направим една тема за кодиране и други такива благинки? По западните форуми масово имат такива теми...

Редактирано от Pagemakerboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...