Jump to content

Питане: 1.8T AEB с бобини от FSI


caracas

Recommended Posts

Добре, колеги, частите вече са избрани, включително и адаптерите. Но имам едно последно питане, а именно : 

 

Понеже има различна дължина на бобините, заедно с лулите, макар и да не повече от 1 см. Искам да избера такива, над които да мога да си върна декоративния пластмасов капак(кора) на мотора ? Има ли шанс това да се случи и кои номера да търся на бобините ? 

 

 Послепис: това ще пречи ли по някакъв начин - например кората да държи повече греене около бобините или няма значение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 172
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами колеги, да вдигна малко темата, смених бобините на моя AJL и не мога да кажа, че откривам някаква разлика с преди или ако има е минимална. Пробвах с различни свещи от оригналните за модела PFR6Q, около 100 лв комплекта, до медните по-студени с 1 единица NGK BRK7E (ама тези бяха гапнати на 0.75, моя грешка сигурно, защото бях карал 1000км с тях на старите бобини и ги оставих гапнати и сега сигурно е била по-скопена колата с тях, отколкото съм очаквал, върнах си оригиналните на 10 000 и мисля да карам временно с тях. Едно момче ми каза, че сигурно е хубаво да се видя по този повод с мапера, щом съм сменил бобините ? Вие какво ще кажете като оптимален вариант за свещи 1.8 Т с чип и газ около 200 коня и предстоящо слагане на К04-015 и саабски дюзи 360сс ? :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяна на бобините няма смисъл да ходиш пак при мапера. Почти нищо не си променил. К04 също не е кой знае какъв голям ъпгрейд и не изисква супер специални свещи и т.н. Може да си сложиш с едно число по-студени свещи и да си караш. Аз съм карал с оригиналните PFR6Q, после бях с Bosch, NGK BKR7E, NGK BKR6EIX и с всичките не видях някаква разлика в поведението на колата.

Вчера се наканих на сложа FSI бобините и свещи NKG BKR7EIX, които седяха в гаража от доста време. Разбира се, като знам колко пари съм дал, бях много доволен от резулатата :hilezh:, Вечерта като се прибирахме по магистралата с жена ми, която дели колите на сиви, червени и т.н., останах приятно изненадан от коментара й, че "колата нещо вървяла много мазно".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21 март 2017 г. at 18:25, robobug написа:

.......... Денсо vk20y................по-добрата свещ от иридиеви или платинени НГК.

С какво конкретно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как разбра пък нагласата ми каква е :), питам защото ми е любопитно и наистина нямам наблюдения върху споменатите цъкалки, а за "по-добра запалителна свещ" наистина не мога да формулирам конкретни въпроси, затова и попитах.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам, някой търсил ли е и съответно да е намирал решение за букси, които да имитират буксите на стоковите бобини? Идеята ми е да не режа буксите от оригиналната инсталация. Скъпите решения от този род ги видях, но някак си не ме устройват! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ъпгрейднах се и аз. Като покарам малко ще споделя отзиви.

https://goo.gl/photos/rmdunwGeCjyWBovL8

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мястото си е, но само привидно е комутатор. Спестих малко рязане на букси и снаждане на кабели,

https://goo.gl/photos/MvKGxqUSBjYVTAcS7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

https://www.olx.bg/ad/1h-buksa-za-bobina-audi-audi-folksvagen-vw-shkoda-skoda-seat-seat-ford-ID6Y4RP.html 

 

Случайно попаднах на обявата и реших, че ще допълни темата. Оригиналните сигурно са по-хубави, но да има алтернатива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята вече е на 25+ години, ама не изпитвам нужда да я сменям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.03.2017 г. at 17:25, robobug написа:

От няколко години карам с Денсо vk20y. За мен е по-добрата свещ от иридиеви или платинени НГК.

 

A каква е разликата между денсо vk20y и ik20 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ето какво се случи и при мен , използвах само оригинални части затова и не ми излезна евтина конверсията.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...