Jump to content

Лампа AirBag


lmihailov

Recommended Posts

Здравейте,колеги!Пак ми светна индикацията на airbeg,първия път ,като я закачиха,показа грешка в шофьорската седалка,изтриха я и една година-без проблем.Преди седмица пак светна,при преместване на седалката,Иска ми се да го реша този проблем и да не се набутвам с 20е всеки път като светне.До сега открих,четейки форумите,че се слага съпротивление,или се запояват кабелите при буксата.Искам да зная,дали е възможно,да се върже лампата да светва и гасне примерно заедно с лампата за зареждане на батерията...Тука на прегледа,проверяващия лично гаси и пали за да се убеди.че проклетията е в изправност.Колата е А4 Б5  2000 г.Май трябва да сменя аватара......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз "реших" тоя проблем с закупуването на кабел :) като светне закачам,трия и това е:) А иначе  си местя седалката,когато колата не е на контакт/запалена/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен си свети още откакто съм я купил през 2007 год. Гледаха я, триха, писаха и какво ли още не - но продължава да си свети...

Накрая ми писна, извадих крушката и готово. Няма индикация за еър бег... :zustimm: Седем години я карам така и нямам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие не разбирате ли,че с това шега не бива?Седем години караш така и нямаш проблеми...А не ти ли минава през акъла,че недай си боже нещо се случи и еърбега не се отвори?А пък и ако ти си виновен съвсем ще загазиш...и как въобще минавате преглед???

Sent from my LT25i using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная как е в Бг.,но тук без изправна система за безопасност нема минаване.Идеалното за мен би било да реша проблема,запоих кабелите,купих си и кабел са диагностика,само нз. дали ще трие грешки или само чете :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги искам и аз да попитам за мнение, става въпрос за същия проблем с лампичката на еърбега. При мен проблема е,че не може да се изчисти грешката, изтрива се и след 2 секунди пак се появява. Пробвах с контактен спрей да напръскам буксата под шофьорската седалка, но няма резултат. Понеже колата е имала удар отпред човека от сервиза ми каза,че може би след смяна на еърбега (пък можеби и на целия волан,който трилъчев в момента) компютъра не го разпознава и заради това да свети постоянно. Какво ще ме посъветвате да сменя целия волан или само еърбега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и компютъра да се наложи да сменяш,така нареченият Steuerger?t,който е за еърбега.При мен поне това беше проблема.

Sent from my LT25i using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Щом сте пробвали да триете грешки,поне записа ли си номера и ?По номера на грешката ще се разбере къде е проблема,дали е във волана или седалката ,а може и модула да е сгънал.При мен има проблем с модула и като застудее(под 10 градуса) времето и лампата светва и не се трие дори с ресет на модула,но като се затопли всичко се оправя,предполагам има студена спойка някъде в модула,но не ми се занимава с майстори и вече втрора година карам така- зимата без бегове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера вече не го помня.,но беше свързано със съпротивлението на шофьорската седалка,изтрихме я и близо година не се появи,докато не дръпнах ръчката за вертикалното преместване .Купих си кабел,инсталирах диска и греда-кабела не влиза  :hilezh: .Така,че ще се ходи на сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелът влиза,но по-трудно.Просто трябва да поизрежеш пластмасата на самия кабел...и при мен беше така...

Sent from my LT25i using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,колега,ей сега ще ида да го тръкна на шмиргела,а тази програма позволява ли триене?VCDS-lite имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом сте пробвали да триете грешки,поне записа ли си номера и ?По номера на грешката ще се разбере къде е проблема,дали е във волана или седалката ,а може и модула да е сгънал.При мен има проблем с модула и като застудее(под 10 градуса) времето и лампата светва и не се трие дори с ресет на модула,но като се затопли всичко се оправя,предполагам има студена спойка някъде в модула,но не ми се занимава с майстори и вече втрора година карам така- зимата без бегове.

не съм записал грешката,но майстора ми каза , че е от волана проблема... и затова незнам какво да правя... смяна на волан или еърбег или да я закарам пак и да запиша този път грешката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,подкарах програмата,но като отида на  15 airbag ми изписва нещо от сорта на твърде много грешки в комуникацията....за VCDS 311 2N става дума.Или грешката е в задклавиатурното устройство.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Вие не разбирате ли,че с това шега не бива?Седем години караш така и нямаш проблеми...А не ти ли минава през акъла,че недай си боже нещо се случи и еърбега не се отвори?А пък и ако ти си виновен съвсем ще загазиш...и как въобще минавате преглед???

Sent from my LT25i using Tapatalk

колега те нови коли с по 15 еърбега прават по пътищата тройни аксели с двойни тулупи и не им се отваря нито един еърбег, а ти се тревожиш как ще мине човека преглед. Как ли - ами безпроблемно, като всеки друг...Пък ако недай се боже нещо се случи и еърбега не се отвори....едва ли ще му пука кой е виновен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги на мен ми светна лампата за airbega и я закачих на vag-coma и ми даде грешки : 01025-Trigger for on Board Diagnostic Lamp :Malfunction i 31-10 open or short to ground 

а колата е 1.8  125кс . 1995 с табло на фис с целия дисплеи и няма сензори на  седалките и на колана 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Имайте предвид че бега има живот на него си пише до кога, завода дава гаранция при инцидент, че ще е безпроблемно отварянето. Но на 15-20 годишни от отдавна е изтекал срока. И със слагане на 200 ома джамбазите си решават проблема с лампата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
Преди 4 часа, Frozen1 написа:

Някой....

Цитат

16785/P0401/001025 - Exhaust Gas Recirculation (EGR) System: Insufficient Flow Detected

Possible Symptoms

  • Malfunction Indicator Light (MIL) ON
  • Reduced Exhaust Gas Recirculation (EGR)
  • Reduced Power Output/Engine running rough
  • Increased Emissions

Possible Causes

  • Exhaust Gas Recirculation (EGR) Flow restricted/clogged
  • Exhaust Gas Recirculation (EGR) Valve stuck closed/leaking/faulty
  • Wiring and/or Connector(s) from/to Exhaust Gas Recirculation (EGR) Valve faulty
  • Exhaust Gas Recirculation (EGR) System faulty

Possible Solutions

  • Check/Clean Exhaust Gas Recirculation (EGR) System
  • Check/Replace Exhaust Gas Recirculation (EGR) Valve
  • Check Wiring and/or Connector(s) from/to Exhaust Gas Recirculation (EGR) Valve

Special Notes

When this fault is stored in a 2009-2012 NAR market 2.0L CR TDI (CBEA, CJAA, CKRA) VW Jetta/Golf (1K/AJ) or the NMS Passat (A3) chassis:


When this fault is stored in a 2009-2014 NAR market 2.0L CR TDI (CBEA or CJAA ) VW Jetta/Golf (1K/AJ)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NIKOблагодаря, обаче не е грешката за ЕГР, а онази за еърбег със същия номер

 

Чудя се възможно ли е ако крушката е с по-малка мощност да дава тази грешка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, с любезното съдействие на @CyberKing успях да реша проблема с грешка 01025 - Trigger for on Board Diagnostic Lamp, Malfunction

 

Когато си монтирах таблото с борд и четох кой пин на какво отговаря видях, че имаме по два пина съответно за ABS и Airbag. Водят се direct i inverted.

Странното бе, че имах сигнал за Airbag direct, но за ABS бе обратен.

 

Та се замислих дали не трябва да направя мост между тези два пина, но колегата ме светна, че го е замасил. Това е сигнал търсещ странични възглавници, които ако ги нямате се замасява.

 

Та, има решение на досадната грешка за бега. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да ползвам темата.Някой да помогне с инфо,къде се включва пасажерския airbag.Сменям таблото,а на старото бега липсва и съответно го няма и кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...