Jump to content

Мнение за телевизори,като марка-качество


Recommended Posts

Не ми се рови...имаше го някъде... но по-бързо ще стигнеш до истината ако си отговориш на въпроса що Филипс са едни най-евтините телевизори в даден клас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 170
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

по-бързо ще стигнеш до истината ако си отговориш на въпроса що Филипс са едни най-евтините телевизори в даден клас...

 

Щото ниският им клас се прави в заводите на Vestel в Турция, както са и Тошиба ниския клас, както са и Нео-то на Техномаркет и БЕКО-то и Телефункена на Технополис. Затова в общи линии :Л)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за ниския има клас...а във всеки един клас са най-евтини в сравнение с другите топ-марки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не защитавам Филипс, даже имам леки разочарования предимно от допълнителните гъдели, не от основния хардуер, но кои са според теб "топ-марките" и на какво основание ги определяш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топ-марките в момента са LG и Самсунг. Те са инвоаторите и лидерите на пазара. След тях са Панасоник и до някъде Сони в по-високите класове, но и двете марки не произвеждат панели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм разбирач но си купих Сони 3д смарт модела не съм сигурен 50" ... взех и на Булсат HD приемника и СМЕЛО мога да твърдя че влизам в картината особенно на History, Dscovery и  National Geographic ... гледах 3 Филипса и 2 Самсунга :)  а си купих Сони :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • 1 year later...

От няколко часа се ровя за телевизор и след разучването се спрях на това Сони

https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SONY-KD-49XF8096-4K-Ultra-HD-LED/p/16141

Другото, което харесах, но моооже би ще дойде малко по-голямо за стаята е този Шарп

https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SHARP-LC-60UI7652E-4K-Ultra-HD-LED/p/14923?fbclid=IwAR0VJEdNVLRR2FW_JlPBmU1bhKCBgAflIC-_tIznjs08ICXWSHPOqYWmBGc

Това което им намерих като разлика, е че сонито е с по-хубава матрица (IPS), а Шарп-а има по-добра подсветка (Full\direct led, срещу Edge LED при Сони)

Утре ще се взима, всякакви мнения и препоръки са добре дошли :)

 

П.С. спрял съм се на тях, защото искам тв-то задължително да е с андроид тв.

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни Panasonic FX700  в момента е на промо цена.Доста по-добър от посочените линкове.

Редактирано от Raziell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво е толкова по-добър? Видях, че в технополис имат на същата цена на Сони-то, пак Сони 55 инча.

https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SONY-KD-55XF7596-4K-Ultra-HD-LED/p/16134

С IPS матрица и full/direct LED подсветка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко за панасоника:

Dynamic metadata has the potential the transform the HDR performance of this mid-range UHD set, and the design is a class above the budget norm.

FOR

  • 4K with HDR10+ !!! Има HDR +
  • Low input lag 
  • Slim metal frame design
  • Freeview Play
  • Соните може да e директ лед, но без local dimming е безполезно.Сони е една прехвалена марка нищо повече.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19/03/2015 at 3:50, Spunky написа:

Топ-марките в момента са LG и Самсунг. Те са инвоаторите и лидерите на пазара...

След 3 години ,продължава да е вярно...

 

Другото ,което ми прави впечатление, че много марки се рекламират като 4К и/или UHD, а реално са 2К...според резолюцията. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Raziell Сони-то е HRD10. Другите неща

-Low input lag 
-Slim metal frame design
-Freeview Play

все тая ... не виждам плюс.

Отностно самсунг и LG, за tizen-a не знам, четох не лоши мнения, но WebOS-а не искам да пипам. Имам приятел с LG 47'' 3Д телевизор на около 2 години, само се оплаква от софтуера. Ако самсунг бяха с андроид, най-вероятно щях да отнеса един.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ОС-а има лесен фикс - нещо подобно:

 

Да, ако е Built-in e по-яко, но ако вече си се нашил с някъф тъп OS, а телевизора иначе си е хубав, не е лошо решение....

 

На мен ми е чусно как се оправяте с опресняването на картината - всеки си го дава както му е кеф... В една статия четох, че не е добро решение да се взима тлеевизор под 100Hz през 2018/9, но гледам че само най-високия клас са 100-120Hz.... Тия по 60 толкова ли са зле? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, андроид боксовете са ясни като решение, но пък трябва да е съобразено с размерите ,резолюцията и видеокартата си мисля за да плейва 4К. Както и колегата се е ориентирал , back lit е по-добрият вариант, отколкото по рамката за ЛЕД подсветката. За честотата не знам, не ми е правило впечатление...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз се сдобих преди две седмици с едно Сони 49ХF8505 и съм много доволен от покупката.

Според мен най големите предимства са следните

-100Hz - само този модел 43 и 49 инчови са със такава реална честота /според служител в технополис/

-Android - много приятно работи приложението на Bulsat. Управляваш каналите и звука от адекватния за това бутон на дистанционното.

-4K - супер яка картина. Да при подходящ източник. Но наистина е велико.

-много прилична бързина при зареждане на приложения.

 

Според мен е много добър избор.

https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SONY-KD-49XF8505-4K-Ultra-HD-LED/p/16140

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е по-добър на хартия, с изключение на подсветката, матрицата е TN вместо IPS и 200лв отгоре като цена. Мисля, че и двамата не сме сбъркали с избора си :)

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чул за TN матрици при телевизорите....над 24-27" :)

Сони освен IPS използват xVA матрици на Самсунг (доскоро притежаваха половината фирма) и АУО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...