Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Е ти си стигнал до най-добрата клавиатура без да четеш интервюта, какъв е проблема. Вие айфонистите викате не искам да имам право на избор, щото т'ва дето ми е дадено отгоре и ми е наложено е най-доброто, пък андроидаджиите викат тия па глей ги, ползват само квото им е казано. Тоя спор е тъп и безмислен, но е факт, че swiftkey е най-добрата клавиатура, просто трябва да й дадеш малко време да се самообучи и тогава става магията (както казвате в ios средите) :)

 

Искам също да допълня, че колкото пъти съм погледнал каква е оценката от потребителите на дадено приложение в плейстор-а винаги е било обективно, и не е кой знае какво да прочетеш под приложението 10 коментара да сдобиеш представа за какво иде реч...

Редактирано от becinko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, станал съм от 6 часа и пиша само това докато ми се получи :hilezh:

Ползвам ТЕЛЕФОНА си основно по предназначение (за комуникация) и пиша постоянно. Свикнал съм много. Мога и без да гледам, както и с лявата ръка, но е малко по-бавно. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи чесно как ще една да уча gestures за да напиша нещо една идея по-бързо :) Тоя същия SwiftKey ще работи на iOS може би по-бързо дори, даже вече работи, но още няма BG :)



Засекох си време, същото е с нормалната клавиатура :) Даже мога и по-бързо ако не правя видео като олиго с айсайт камерата хахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема никво учене на жестове :hilezh:

Ся ше ти разкрия номера на тая вълшебна клавиатура. Вместо да натискаш буква по буква, просто си плъзгаш пръстчето по тях и ако си уцелил правилните, клавиатурата ти показва точната дума. Гледай внимателно. Като свикнеш става бързо и е невъзможно да направиш правописна грешка.

Има и супер предикшън също, който свиква с начина ти на писане. Като напиша "какво" , клавиатурата може да добави "правиш" , без да има нужда да го пиша аз.

 

Доста е назад клавиатурата на епъл. От 3 години я ползвам тази. Жалко че вие ще можете чак след някой месец :hilezh:

Редактирано от dhtj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и супер предикшън също, който свиква с начина ти на писане. Като напиша "какво" , клавиатурата може да добави "правиш" , без да има нужда да го пиша аз.

 

Доста е назад клавиатурата на епъл. От 3 години я ползвам тази. Жалко че вие ще можете чак след някой месец :hilezh:

 

Hint: И епълската клавиатура си има същия самообучаващ предикшън. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който аз лично съм спрял щото не ме кефи нищо от сорта на Т9 още от Нокиа насам.....  :wall:

 

 

 

 

ps : Не съм ползвал друга клавиатура на iOS, никога не ми е минавало през акъла че е неудобна и трябва да и търся замЕнка  :nixweiss:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук специално ти си допринесъл за темата с цифром и словом две-три мнения, в които не видях нито един аргумент. В моите очи трупаш количествен post count и дотам. Да знаеш, не дават награда за най-много постове през месеца.

Без опити и квалификации - продуктите на Apple (по мое мнение) са силно надценени, въпреки наличието на алтернативи, масово собствениците на Apple продукти използват аргументи против Андроид, които отдавна са невалидни и нерелевантни (в повечето случаи датират отпреди 3-4 години, което в технологичния свят е равно на една вечност), в това число абсурдното "купил си си Андроид защото не можеш да си позволиш по-добро", което е най-досадно.

От друга страна ако всички си купуваха Андроид или Епъл не съществуваха, Гуугъл нямаше да изкарват толкова прогресивни продукти, така че едно е ясно със сигурност - от конкуренцията печелят и двете страни. Най-искрено се надявам N1995, zlobil и останалите милиони хардлайнери на марката да продължат да спонсорират сляпо технологичния напредък на Епъл, за да останат конкурентноспособни на Гуугъл по-дълго време, та да продължим да си купуваме с кеф тия кофти Андроид устройства :)

Виж, пич, нужно ли е да ти казвам точно през кой биологичен компонент ми е какво и как е в *твоите* очи? Не си ми мерилка за нищо друго, освен празнословие. Не си видял ясните аргументи, щото така ти изнася.

Няколко пъти те помолих да бъдеш конкретен и да дадеш ясни и систематизирани примери за преимуществата на Андроид, лишени от цветущата украса на лексикалната ти конструкция, но уви, от това, което виждам - прецизната комуникация не ти е сред силните страни. Аз дадох няколко примера, които са без аналог (прочети пак за екосистемата, интеграцията с десктоп ОС-а и бенефита всичко да ти е правено от един вендор), но не получих нито един отговор, нито от теб, нито от който да е фен на Андроид. Не получих и отговор дори за липсата на читав мейл клиент по дифолт в дроид, който може да записва изпратените мейли на IMAP сървъра, вместо да ги сторва само локално на телефона. Затова всички в дроид света ползвали Mail Droid или както и да се води там. И на това не получих никакъв отговор, а наистина щеше да ми е интересно някой от всичките тигри-скачачи на висок скок тук да обясни сериозно предимствата, според него и както той ги вижда. 

 

На твоите "доводи" за мапс, кирилица, Лондон и прочее ти казах, че са пълен фейк и не са верни (сори). Ако спрете да си сравнявате TDI-тата, совалките и прочее, и се фокусирате върху заглавието, може и да стане полезна тема. Сега е пълен таш*к и ти имаш вероятно 85% заслуга за това. Please, keep it simple & stick to the friendly atmosphere.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който аз лично съм спрял щото не ме кефи нищо от сорта на Т9 още от Нокиа насам..... :wall:

ps : Не съм ползвал друга клавиатура на iOS, никога не ми е минавало през акъла че е неудобна и трябва да и търся замЕнка :nixweiss:

Клавиатурата на ios е най- удобната за стандартно писане, да си натискаш всички копчета. Суифткей е друга бира, там е за хора дето искат да пишат бързо и точно. Иос клавиатурата е AFN, swiftkey e 4.2fsi. Здрав и надежден е афн-а ама фси-то е класи отгоре по продуктивност.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно ли намесихме и душегуб-а в темата за iphone vs android, май е неизбежно  :hilezh:

 

 

 

Сравнихме клавиатурите, да кажем че тука резултата е равен.  :schlaumeier:

 

 

Благодарим за клипчето. 

 

Някой сега ще направи ли клипче как ви работи back-up на устройството ? iCloud-a ала бала ? 

И тука ме тормози един въпрос....след като прекарате няколко часа за пълно "персонализиране" на устройството ви и недай си боже го изпуснете в локва как си връщате копие на старият телефон 1:1 ? 

 

:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да попитам как стои въпроса с нови ринг тонове при iOS? И как се слагат различни такива на групи контакти? За да го сравниме с функционалностите на Нокия с фенерче...????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alex: Ще ти издам една тайна - и да ми кажеш, най-много да си го преместя от единия крачол в другия в твоя чест. Не искам да навлизам в дискусия за екосистемата, защото лично за себе си не отчитам това като особен плюс. Ползвам ОС, различен от Android/Chrome OS на PC-тата. Да кажем също така, че платформата, на която работя на PC-то ми е далеч по-важна от тази, под която работят мобилните ми устройства. Сега не тръгвай да ми носиш от девет кладенци вода и да ми обясняваш предимствата на интеграцията и екосистемата...

Какво значи липса на читав мейл клиент в Андроид? Gmail клиента по кой параграф не се класира да отговори на изискванията ти? Mail Droid - за пръв път чувам за него?!

Вместо да ми спрягаш протрити лафове за тигри-олимпийци на троен скок и прочее бошлаф все в тоя ред на мисъл, вземи си мобилизирай умствения апарат да си формулираш по-ясно въпросите и да ги адресираш адекватно, ако искаш да получиш съответен отговор.

За Apple Maps мисля, че се изразих кристално ясно - твърдя, че вашите карти не поддържат навигиране с градски транспорт. Не съм тествал конкретно дали работи в Лондон, но с iPhone 4S и iOS седем-нещо-си в София не ще да ми каже как да стигна до НДК от точката, в която се намирам. В Лондон Google Maps ми казваше коя метро линия да хвана и на кой автобус да се прекача след това, за да стигна еди-къде-си.

Имена на някои улици, написани на кирилица, също не успява да ги намери Apple Maps, но това не е болка за умиране, така че все тая.

Sent from my All Series using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Apple Maps мисля, че се изразих кристално ясно - твърдя, че вашите карти не поддържат навигиране с градски транспорт. Не съм тествал конкретно дали работи в Лондон, но с iPhone 4S и iOS седем-нещо-си в София не ще да ми каже как да стигна до НДК от точката, в която се намирам. В Лондон Google Maps ми казваше коя метро линия да хвана и на кой автобус да се прекача след това, за да стигна еди-къде-си.

 

 

Казваш значи че Apple Maps-a в София не работи толкова добре колкото Google Maps-a в Лондон ? 

Сигурно и Аpple Maps-a в Павликени не работи толкова добре колкото Google Maps-a в Ню Йорк ? 

 

 

Екосистемата за тебе не е плюс....значи не я коментираме.... ок.

 

 

 

:flehan:  :flehan:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфф, какви глупости се пишат тука не е истина... Как работи (псевдо)мултитаскинга в iOS е добре описано тук за който има желание да чете, вместо да пише свободни съчинения: https://developer.apple.com/library/ios/documentation/iphone/conceptual/iPhoneOSProgrammingGuide/BackgroundExecution/BackgroundExecution.html.

В Android освен процеси има и сървиси, а сървисите, за разлика от процесите, които биват усърдно премествани от iOS в състояния background и suspended (за да не ви лагва въйфона и да се хвалите колко ви държи батерията!), остават резидентни и OS-а не ги закача.

 

 

Яко. Мутитаскинга ВИ, е по-добър от псевдо мултитаскинга НИ. :irre:  

 

Запознати сме с разликите. Проблема е, че са в полза на iOS и Windows.  :lol:

 

Даже съм 100% сигурен, че не за първи път ни подкарваш с тея същите полуистини.

 

Никак не е лошо, освен да го прочетеш и да разбираш кво значи. Иначе нема смисъл. 

 

 

И си много прав за едно нещо. Обичам да бъзикам андроид фенчетата за Амоледите на 10% brightness, които иначе не са никак лоши. И ако осмисляше нещата вместо да припадаш по думички като "процес", "сървис" и пр., без да влагаш смисъл, щеше да си обясниш някой неща. Като примерно смисъла на дуал-кор 64 бита vs куад-кор 32 бита, 1GB vs 3GB и т.н. Ама по-добре да пишем, че са "надценени". Да припаднем по кубрилионите ядра и рам. Споко, масово е. Не си сам. И други са объркани. Примерно на Галанта всеки 2-ри пост е кви яки китайчета има за без пари. И е напълно объркан, как може китайчето да е с 8-ядра, а ябълката с 2, пък да струва x4. Защото са надценени. Няма как иначе. 

 

Ето едно хубаво тестче. Хубаво е, защото хардуера е еднакъв, само ос-а е различен. Ако беше вместо WP, iOS, резултата щеше да e подобен.  ^_^

 

The hardware is the same -

it’s the software that’ll make the difference.

 

 

We’ve got both the HTC One M8 with Windows and the original HTC One M8 with Android in the house,

both of them from Verizon and both of them ready to do battle on a battery tip. The hardware is the same -

it’s the software that’ll make the difference. Below you’ll find both the battery quotes and the real-life

use drains as we test them.

Overnight we’ve charged both devices up to full, unplugging them this morning at the same time.

It'll be strange comparing the two directly as they've got their own battery read-out software,

but here's what we're seeing so far.

 

After 1 hour:

Windows HTC One: 100% battery, Estimated time remaining 1 day, 15 hours

Android HTC One: 98% battery, Estimated time remaining N/A

 

After 3 hours and 25 minutes:

Windows HTC One: 99% battery

Android HTC One: 93% battery

 

After 1 day, 2 hours, 41 minutes

Android HTC One: 68% battery

Windows HTC One: 81% battery

At this point we've started using the devices to take photos. Every time we've taken a photo on one device,

we also take a photo on the other, and always with the standard HTC-made camera app.

According to HTC’s own quotes on the matter, the battery is mean to last as follows:

Android HTC One M8

Usage Time: 12 hours

Standby Time: 12.2 days

Windows HTC One M8

Usage Time: 21 hours

Standby Time: 15.5 days

In other words, HTC sees Android as taking up more power when its in use than Windows Phone 8 does on their hardware.

Left to their own devices - standby without action - the devices are far more fairly matched up on the power grid.

 

http://bgr.com/2014/08/25/android-vs-windows-phone-htc-one-m8/

 

И още по-весело става нататък.

 

56% от андроид юзерите твърдят, че най-важното е battery life + 33% ease of use = 89%.  :hilezh:

 

Баси, само 11% ли ще да са гийковете, които са го взели зареди "истинският" мултитаскинг?  

 

This is a big deal because research released by IDC earlier this year showed that battery life has become the single most important factor for people who are buying smartphones. In that survey, 56% of Android buyers, 49% of iPhone buyers and 53% of Windows Phone buyers said that battery life was a key reason they bought their particular device, whereas just which 33% of Android users, 39% of iPhone users and 38% of Windows Phone users said ease of use was a key reason.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай стига с тая екосистема де... Повече от ясно е че е нещо което при андроид няма аналог, по тоя параграф биете, ама нужно ли през 3 дена все тя да ви е довода, тука се явиха двама-трима назобани андроид фена и започнахте да се повтаряте. И резултата с клавиатурите не е реми, а си е 1:0 в полза на хемороида

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, скоро ще има и бг клавиатура и за нас хахах

More languages are in development, including Bulgarian, but we do not yet have a definitive timeline for its release.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е болна тема :). Дайлърът на AOSP е пълно недоразумение. Самсунгският е пример как корейците разбират екстрите на автомобила - от всичко по много, без да знаят защо е там.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cherepaha: Успокой размирената си душа. Това с 1GB RAM много ми напомня за онзи момент, в който Apple бяха на върха с Retina дисплеите, а после, след като загубиха преднината, излезе едно смехотворното становище, че човешкото око физически не различавало над еди-колко-си пиксела на квадратен инч! :D

Теста с батерията слабо ме интересува понеже след броени дни излиза Android L, който носи подобрения в тази област. Не очаквам да зареждам телефона по-малко от веднъж на ден. Единствено ме интересува да издържа като ходя на дълги преходи из планините, защото го ползвам за снимки.

Вече не знам кой по-нагоре повдигна въпроса за бекъпа с iCloud. Точка за Apple, не споря. Сега само да не започнете да го повтаряте във всеки пост...

Sent from my All Series using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Аз дадох няколко примера, които са без аналог (прочети пак за екосистемата, интеграцията с десктоп ОС-а и бенефита всичко да ти е правено от един вендор), но не получих нито един отговор, нито от теб, нито от който да е фен на Андроид. Не получих и отговор дори за липсата на читав мейл клиент по дифолт в дроид, който може да записва изпратените мейли на IMAP сървъра, вместо да ги сторва само локално на телефона. Затова всички в дроид света ползвали Mail Droid или както и да се води там. И на това не получих никакъв отговор, а наистина щеше да ми е интересно някой от всичките тигри-скачачи на висок скок тук да обясни сериозно предимствата, според него и както той ги вижда. 

Екосистемата си е плюс своеобразен, няма спор.

 

Аз лично съм щастлив с вградения мейл клиент но нямам твоите нужди. Основно ползвам хотмейл при когото съобщението така или иначе се пише на тяхната машина и съответно го чета, редактирам и дописвам отвсякъде. Ако толкова искаш да ги има на твоя ИМАП не може ли просто да си го пратиш до себе си и да го доредактираш там на каквото ти е удобно?

 

Някой сега ще направи ли клипче как ви работи back-up на устройството ? iCloud-a ала бала ? 

И тука ме тормози един въпрос....след като прекарате няколко часа за пълно "персонализиране" на устройството ви и недай си боже го изпуснете в локва как си връщате копие на старият телефон 1:1 ? 

 

 

Изтръскваш телефона от локвата, разглобяваш го, вадиш батерията, изсушаваш и си в джаза.  :hilezh:

 

Като се логнеш в Гмейла с твоя акаунт се синкват нещата които си разрешил. Приложенията които си купил/безплатни си ги изтегляш наново (има списък какво си имал). Ако искаш фул бекъп има Титаниум но не съм ползвал защото нямам какво толкова да къстъмизирам поне аз. За няколко рингтона и картинки мога и на ръка. Фоунбука мога да го експортна на vcf и си го пазя на файл и да го сендна по каквото и да е. Когато си купих С4 го заредих в самолета на прибиране с Power Bank и по време на полета си прехвърлих данните от С3 на С4 - синкна се фоунбука, лога на обажданията от началото (1 година каквото не бях изтрил), месиджите и не помня още какво. На слизане от самолета новия телефон вече беше моя телефон. Без приложенията и нещата които бяха на СД картата която просто трябваше да преместя. Музики, видео, снимки, данни..

Няма Дропбокс, всичко стана по време на полета. При аЙфон май няма така да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...