Jump to content

DPF със или без?


Bilsan

Recommended Posts

  • Отговори 613
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

REDEX е от най евтините добавки за гориво в Англия. Цената му е £4 нормално но да кажем че на месец има няколко дена когато е на промоция и е само £2 . Аз ползвах една на Valvoline max life която е £14 . НО след като се реших да пробвам REDEX не открих никаква разлика освен цената. Само дето си мисля че тези добавки са за отвреме на време да ги ползваш ,а не за постоянно при всяко пълнене на резервоара. И тъй като чета насам натам стигам до заключението, че дизела в България е много лош и се чудя дали да не си взема няколко флакона добавка за там.

 

4 лири какъв флакон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за линкове а по горе дадох няколко примера със снимки и този който описва колегата е за 4 :) няма значение дали е 250 или 500 говоря за модела Redeх щото са няколко разновидности. А цената на 250ml е £4 но както казах два три дена в месеца са на половин цена така вземаш 500ml на цената на 250ml. Дори тази вечер открих че са пуснали нов специално за турбо дизели.

http://www.eurocarparts.com/mobile/ecp/p/car-accessories/engine-oils-and-car-fluids/car-additives/diesel-system-additives/?549772021&0&cc5_862

 

 

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след упгрейдването на софтуера на таблото и скоростната кутия на моя 4ф, при КРЕМАТОР реших да си спра и вихровите клапи. Бях изненадан от резултата скоростната кутия спря преритването между първа и втора скорост. Двигателя работи по тихо и разхода на колата (според мен ) падна с 1-2л/100 градско. Извънградско още не съм я карал.... Много съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да споделя за моята- от всичко което съм правил по нея откакто я взех - махане на ДПФ, спиране на ЕГР, флаш на скорости и двигател, най голям ефект за мен лично имаше махането на горния катализатор преди няколко седмици.

Ефектът беше поразителен- въпреки неистовите жеги, колата се чувства видимо по-мощна и по-пъргава, много по-рязко поема газта, отделно и разхода ми градско падна поне с 1л/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнах го при Ники в Илиянци- те работя заедно с Стефан.

 

Слага някаква специална тръба на  мястото на ката-вече каква, към него за повече детайли:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дизел се слага само права тръба, иначе бучи. Само на 1.9 и 2.0 се избушва, защото огъването на права тръба е доста скъпо и често собствениците го спестяват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горния катализатор е тапа най-страшна и има случаи след яко даване на газ да се стопи казанчето за Г12.

Аз също го махнах при Ники и съм доволен.

Няма смисъл от интервенции по колата-чипове,ДПФ и т.н ако се остави този катализатор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ве, тва с горния катализатор прозвуча все едно има и още един катализатор освен дпф-а, та се зачудих къде успяха да ги набутат, а и на мойта не го виждам втория  :hilezh:  Ще се махат тия тумори де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

имам въпроси относно статуса на DPF-а на моята колица.

1. Смятате ли че стойностите от 104 група са нормални за кола на 165000км.?

2. На група 105 какво би трябвало да значи тази последна стойност 67.5l ? Няма нищо за 105 група в label файловете (поне тези които имам).

 

Благодаря предварително за коментарите.

Колеги,

не разбрах стойността която виждам в 104 канал 1-вото поле (oil ash volume) - 0.28 в какви мерни единици е? 0.28 ml? 0.28 l?

Редактирано от trackersoft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш горен и ДПФ отдоле на колата, но може да те отърват от него в някой мол.

ДПФ-а при 2.0 ТДИ не е ли точно след турбината. Понеже се вижда, че има нещо като катализатор и регенерацията на тази кола преминава доста по-бързо от колкото примерно на Мазда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

не разбрах стойността която виждам в 104 канал 1-вото поле (oil ash volume) - 0.28 в какви мерни единици е? 0.28 ml? 0.28 l?

 

Със сигурност не е 0.28 мл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...