Jump to content

Съвет при избор на оператор.


Recommended Posts

Трябва да преподписвам този месец и се чудя коя кукичка да захапя. До сега бях на Виваком, ама след като взех 4G карта и взех да губя обхват, получавам смс-и, че някой ме е търсил... Може и от телефона да е, но някак странно след като сложих новата карта и започна този проблем. Мтел май са зле вече, остава Теленор.. някой има ли впечатления за нет-а и обхвата при тях? Как е тая така рекламирана нова мрежа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 273
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От както Теленор си пуснаха 4G- то и на жената телефона взе да губи обхват. Сменихме сим картата и пак е кенеф. Аз съм на Ментел и съм доволен.

Sent from my K920 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виваком са пълни нещастници, и отиват на съд след даденият им срок от мен.

Няма да развивам теми какво що и да чета какво сте питали, но след като пуснаха 4г, 3г мрежата им не работи добре. Още по нахалното ще, че след обстойни тестове и наблюдения от техниците им, не са открити проблеми и едва ли не само аз съм проблемното лице.

Моля ако има някой с подобен проблем да пише, за да имам по доказуеми искове. Ще искам и лична информация за него, но това може да е само в негов плюс.

Освен това разговорите навсякъде на апаратите които има дори и само ползващи 2г, постоянно прекъсват, глъхнат и се разпадат.

На 3Г има интернет само когато е индекс Н+, 3G, 2Е. Когато е H интернет няма, а то по1ти постоянно е Н поради други причини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на Vivacom/Виваком... Супер недоволен съм! Каквото казаха колегите по-горе е в  пълна сила и при мен и то в сума ти градове, с няколко различни телефона. Даже разкарах единия си телефон като мислех, че е от устройството. Все още съм със стара карта, не съм вземал 4G. Оня ден пак ми звъняха да ми предлагат супер офертите си, казах им да дойдат и да ми направят свирчок! Вече едната ми карта(тази която я ползва приятелката) е прехвърлена към Теленор, никакви ядове. Другата ми карта която ползвам главно е до Февруари 2017г и вече все повече се надъхвам да не чакам крайния срок, а да ги напусна без да плащам неустойки. Ще ги занимавам с КЗП тия обитаци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво да се махнем от тях, но и от мтел има лоши отзиви за нет-а им. За Теленор никой нищо не казва... клиенти ли нямат не знам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, TiL написа:

И аз съм на Vivacom/Виваком... Супер недоволен съм! Каквото казаха колегите по-горе е в  пълна сила и при мен и то в сума ти градове, с няколко различни телефона. Даже разкарах единия си телефон като мислех, че е от устройството. Все още съм със стара карта, не съм вземал 4G. Оня ден пак ми звъняха да ми предлагат супер офертите си, казах им да дойдат и да ми направят свирчок! Вече едната ми карта(тази която я ползва приятелката) е прехвърлена към Теленор, никакви ядове. Другата ми карта която ползвам главно е до Февруари 2017г и вече все повече се надъхвам да не чакам крайния срок, а да ги напусна без да плащам неустойки. Ще ги занимавам с КЗП тия обитаци.

КЗП не са институция която има сила по случая! Кажи какъв проблема точно?

Мтел е ясен, нека не ги коментираме тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от теленорчетата.Не съм имал проблеми за които говорите. Единственият минус(според мен) е МНОГО бавният нет СЛЕД като свърши бързият.?

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на Теленор. Нета е перфектен. А за брутално бавния нет след изчерпването на лимита, колегата е прав. Става по бавен и от едно време аналоговите модеми. Но този проблем го решавам с доплащане на 3 лева (+ ДДС разбира се) за да ми пуснат още 300 МВ от бързия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tufata написа:

Виваком са пълни нещастници, и отиват на съд след даденият им срок от мен.

 

 

МалиииииЙЙЙ.

Туфляк, направо от монитора ми замириса на мускулна маса.:hilezh:

 

Сега към сериозните колеги: Момчета, не си мислете, че лесно ще се справите с мобилен оператор. Мене МТЕЛ ме направиха на маймуна за да си прехвърля номера към предплатената им услуга. Два месеца променяха срокове за прехвърляне, а после започнаха да нямат нови СИМ карти. Оплаках се подробно и аргументирано в КЗП, но се оказа, че Ментаците перфектно са замислили играта и не могат да бъдат спипани в нарушение. Освен това  според мен в КЗП има "ново попълнение", което е крайно некомпетентно и явно назначавано единствено и само с политически протекции. Уви, няма ги старите и нахъсани лелки и чичаци способни да пробият всяка стена! Аз само като видях, че ми отговаря "рязана карабина" ми стана пределно ясно на какъв хал е вече КЗП.:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, Audi_RS* said:

 До сега бях на Виваком, ама след като взех 4G карта и взех да губя обхват, получавам смс-и, че някой ме е търсил.

Превключи си телефона на 3г.

 

Аз имам виваком и мтел телефони. Виваком-а ми е 4Г, на мтел не съм сменял картата. Не мисля, че мтел имат по-добър обхват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, robobug написа:

Превключи си телефона на 3г.

 

Аз имам виваком и мтел телефони. Виваком-а ми е 4Г, на мтел не съм сменял картата. Не мисля, че мтел имат по-добър обхват.

Няма никакво значение дали е превключтен на 3Г или е на автоматичен режим. Проблема е когато е на Н, тогава интернет няма.

Покритието е отлично, проблема е съвсем друг, не е свързан със сигнала или неговото ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, tufata said:

Няма никакво значение дали е превключтен на 3Г или е на автоматичен режим. Проблема е когато е на Н, тогава интернет няма.

Покритието е отлично, проблема е съвсем друг, не е свързан със сигнала или неговото ниво.

Както сам отбелязваш проблема не е свързан с покритие. Затова трябва да накараш телефона при наличие на 4Г да мине на 3Г, което става само при ръчен режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да го карам? Той е в режим автоматичен. Ако го накарам на 3Г, го когато има 2Г мрежа някъде, няма да има интернет изобщо.

Нали за това е налично автоматичен в менюто?

Аз не разбирам от това и не знам каква разликата м/у Н и Н+, но факта е че на Н интернет няма, а то това е предимно постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. и аз минах към Vivacom от 3 месеца, с нов телефон от тях и програма с много добри условия с 4G интернет. При мен телефона излиза от мрежата, приятели ми казват че е изключен или извън обхват, а на мен ми пише само спешни повикавния. Най-странното че интернет имам през това време и то никак не лош като скорост, пробвах на ръчен режим избор на мрежа на 4G/3G.. режим, пробвах на ръчен режим избор на мрежа на 3G/2G... режим и при двата се случва едно също 1..2 пъти на седмица. Сега съм на автоматичен режим всичко да видя какво ще излезе. Аз си мислех, че проблема е новият телефон, ама като чета май проблема е в мрежата на Вивакомците. Само за информация при мен всичко се оправя след рестарт на телефона (Samsung A3 2016). Още не мога да си обясня цялата схема за да кажа дали съм доволен от смяната на оператора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Технология и хардуера са други при 3G и 4G. Самото превключване е доста сложно, защото се ползват различни протоколи и различни хардуери. При 3G имаш SGSN, който ти командва MS (разбирай телефона) и от там през GTPv1 ти праща сигнала към GGSN, който ти дава IP и ти прави билинга и рутирането на нета. При LTE имаш друг хардуер, протокола е GTPv2 и рутирането на трафика става по друг начин. Може да има момент когато си закачен на 2 хардуера и имаш 2 сесии към телекома. Ще ядат хурката тия, трябва всичко да мине на LTE за да ти е ок нета. Иначе телефона ако преминава от едното на другото в телекома се виждаш на 2 отделни места закачен и там вече с билинга и рутирането не знам как ги комбинират и как то отчитат сесиите. Принципно се прави с DIAMETER за real-time billing + ти правят едни xdr за всеки случай за офлайн или така наречения postpaid. Според мен новите сим карти може да се ебават с 3G и където няма LTE го ядеш здраво.

 

GTPv0 and GTPv1 are implemented using SGSNs and GGSNs. However, in GTPv2, the traditional SGSNs and GGSNs are replaced by three logical nodes—a serving gateway (SGW), a packet data network gateway (PGW), and a mobility management entity (MME).

7 hours ago, tufata said:

Защо да го карам? Той е в режим автоматичен. Ако го накарам на 3Г, го когато има 2Г мрежа някъде, няма да има интернет изобщо.

Нали за това е налично автоматичен в менюто?

Аз не разбирам от това и не знам каква разликата м/у Н и Н+, но факта е че на Н интернет няма, а то това е предимно постоянно.

H e 3G, 2G трябва да ти е Е (съкратено от EDGE). H+ ти е уж 4G съкратено от HSPA+

 

main-qimg-f7749f6f3c3308d68a099f5e2e176d

 

EDGE (Enhanced Data GSM Evolution)

GPRS and EDGE are both 2G technology but EDGE is significantly faster with a download speed of up to 384Kbps. EDGE is sometimes called a 2.5G network as it also has some characteristics of a 3G network but it doesn’t satisfy the specification.

3G

Introduction of 3G network made video calling and seamless streaming of video possible, with download speed of up to 3.1Mbps.

UMTS

UMTS is the same thing as 3G network in both download and upload speed. The acronym itself stands for Universal Mobile Telecommunication Service and allows a download/upload speed of between 384Kbps to 2Mbps.

HSPA (High-Speed Packet Access)

It is based on the 3G network and an enhancement to 3G. Thus has a faster upload and download speed. It’s maximum speed can scale as high as 14Mbps. HSPA is sometimes called 3.5G.

HSPA+ (Evolved High-Speed Packet Access)

HSPA+ is an evolution HSPA(HSDPA&HSUPA). It is a 4G technology that allows download at a rate of up to 168Mbps.

4G LTE (Long Term Evolution)

LTE is a 4G communication standard that supports HD video streaming, download speed as high as 299.6Mbps.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, drob4o написа:

.. и аз минах към Vivacom от 3 месеца, с нов телефон от тях и програма с много добри условия с 4G интернет. При мен телефона излиза от мрежата, приятели ми казват че е изключен или извън обхват, а на мен ми пише само спешни повикавния. Най-странното че интернет имам през това време и то никак не лош като скорост, пробвах на ръчен режим избор на мрежа на 4G/3G.. режим, пробвах на ръчен режим избор на мрежа на 3G/2G... режим и при двата се случва едно също 1..2 пъти на седмица. Сега съм на автоматичен режим всичко да видя какво ще излезе. Аз си мислех, че проблема е новият телефон, ама като чета май проблема е в мрежата на Вивакомците. Само за информация при мен всичко се оправя след рестарт на телефона (Samsung A3 2016). Още не мога да си обясня цялата схема за да кажа дали съм доволен от смяната на оператора.

Това може би ти е от апарата. При мене проблема е доста по сложен.

До преди малко повече от месец, и аз бях доволен от тях, но след това вече няма оправия!

Отделно, офертите за цени са им супер смешни, като почнат с промоциите. Но това на страна... поне нека да покрият това което уж предлагат.

 

Преди 7 часа, sky написа:

H e 3G, 2G трябва да ти е Е (съкратено от EDGE). H+ ти е уж 4G съкратено от HSPA+
 

Не съм съгласен.

Преди да имат 4Г, също съм ползвал с индекс Н+, така че със сигурност това Н+ не е 4Г! Още повече това устройство за което точно имам проблем, не е 4Г нито пък картата.

Казвам ти го, защото реално това съм видял, а ти си показвал друго. Иначе от такъв вид мрежи не разбирам много!

Виваком казват, че проблеми нямат и прегледаха няколко пъти ако не ме лъжат, всичките им неща.

Според теб какъв може да е проблема? Картата отпада, понеже реално тя не служи за нищо повече освен да конфигурира устройството към клетката и от там системата на Виваком с даден код, които код е зададен в система им какво да има като услуга.

При положение, че телефонията работи, при индекс Н+ нещата също са наред, явно е добре.

Устройството е наред. Тоест проблема си е при тях. Какво да ги правя?

Те май реално нямат точка, по която да ги застъпя дори и съдебно, за това не съм завел още дело. Винаги ще се оправдаят.

Аз реално имам проблеми с други устройства на същия оператор, след постъпване на 4Г мрежи. Прекъсват разговори, чуват се лошо и тн. Дали просто, след смяна на софт и хард, старите им карти не работят добре, умишлено с цял някакъв вид печалба, то най-малкото да накарат клиентите да си купят 4Г пакет и тн? Казват... ооо то при 3Г е така, това е бавно вече, трябва да си купите 4Г и тн... а добре де но как така не беше до преди това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H+ е нещо като преход м/у 3G и 4G. Комбинация от различни модулации на  двата канала (up/down). Какъв точно е проблема, че не съм чел назад? LTE ползва друга технология за пренос на данни. Смяната на сим картата е свързана може би с ауторизацията им в системата, иначе за достъп до 4G мрежата ти трябва нов телефон, който да поддържа OFDMA. Ако нямаш нет на H може да е нещо на радио ниво поради това, че се смесват различни технологии за управление на дата каналите. При всички положения, проблема не е в телефона.

 

http://www.3gpp.org/technologies/keywords-acronyms/98-lte

 

http://www.3gpp.org/technologies/keywords-acronyms/99-hspa

 

http://www.4gamericas.org/en/resources/technology-education/hspa-and-hspa/

 

 

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дочух, че теленор напущали тестови 4г карти по нашия край, а знам, че тук уж нямат 4г. Явно са се жегнали нещо и може би ще си оправят бакиите ако има такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...