Jump to content

Audi A4 1,9 TDI vs. A6 2.5 (между 2002-2004)


Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам следния казус - A4 1,9 TDI vs. A6 2.5, модели около 2002-2004, ръчни скорости, дизел. Бюджет 6500-7000 лв. 

 

Изгледах сумати обяви и съм объркан. Кой от двата автомобила е по-добър от гледна точка на обслужване, разход, издръжливост, проходимост.. 

 

Салоните им ми изглеждат идентични, задниците почти на 100%, разлика само в предницата намирам. 

 

За мен е важно колата да е здрава (най-вече), да има нормален разход, място за багаж и да има известна проходимост (не до Черни връх, но до някоя планинска хижа.. ). Плюс е и да бъде след 2000 г., защото на набори съм се накарал.

 

Ако пък някой смята, че в този бюджет може да се вмести друг автомобил, ще се радвам на предложение/мнение :)

 

След дълго гледане отделих няколко обяви, ще ги сложа в мнението, някой ако иска да им хвърли едно око. 

 

Благодаря за помоща предварително. 

 

http://www.cars.bg/c920367

 

 

http://www.cars.bg/c867031

 

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11415635229060709&slink=82b0fn

 

 

http://www.cars.bg/c889168

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 94
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Двата автомобила много си приличат като визия, все пак А6 е по-просторната от двете.  Някои детаили в А4 я правят малко по-съвременно изглеждаща....ама малко :)

Дали А4 или А6 ....все тая според вкуса......    обаче 1.9 определено е много по-добре от 2.5.  Надеждност, поддръжка, разход.....

Не бързай и търси докато намериш възможно по-запазена кола. Във всичко, което е на реални под 300 000 км все още има хляб.

Друг е въпроса, че по всички обяви ще ти ги продават по на 120 000.....  Успех :)

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, не става въпрос за нея. има други обяви, на които им е махната навигацията, а на нейно място е сложен касетофон.. не че държа на навигация, но има ли конкретна причина да я свалят.. 

 

иначе всички обяви, на които звънях са перфектни колите - прави, здрави, не хопа, не лопа.. доверието ми към автокъщите е равно на 0... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е точно тая в Гоце Делчев е тотално укепазена. била си е  с голяма навигация. 2дин. и естествено е продадена отделно. На нейно място е сложен някакъв пълнеж, неснайно как свирещ. като се има в предвид колко е трудно пригаждането на заводския усилвател към конфекция.

Така че тази кола, няма никаква навигация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 определено е много по-добре от 2.5 поддръжка, разход вървеж поне според мен е доста по пъргав

 

Kaк е възможно според теб между два дизелови двигателя в еднакви купета от еднакви години да има разлика от половин литър обем, два цилиндъра, 50 коня и 100 нютонметра и по-пъргав да бъде по-слабия?

Това е възможно само ако ти имаш 1.9тди и си фантазираш яко :hilezh:

Редактирано от dhtj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си купуваш Бентли ок ама за кола 7К е напълни изилишно!

Това което са описали ако търсиш кола по тези критерии просто няма да намериш!!!

Винаги има компромиси въпроса е в читав сервиз да и провериш техническо състояние и скъпи агрегати ако всичко е ок

какво толкова че имало боядисвано??? Много хора боядисват колите си просто така за да  оправдаят суми по каското!

НЕ винаги говори за зверският удар пребоядисаната кола....мисля че излишно ще се вкараш в разходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен винаги ми било интересно това с боядисването. Моята не знам как ще я продам, като останаха 2-3 детайла небоядисани само. :) И това без да е срещала ни друга кола, ни стълб.

Иначе аз съм се дърпал с 2.5ТДИ(155к.с.), когато бях с помпа-дюза. Ами не беше по-пъргава моята.

По темата: харесай си на външен вид една кола и отивай на оглед. Всичките от линковете с обявите са идентични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво ми става вече като прочета че 1.9ТДИ е по-пъргав от 2.5ТДИ. 1.9ТДИ е двигател за Голф, А3 ... предмно за женски коли

....

 

По темата , колега а за А4 2.5 ТДИ 163 коня предно ръчка не си ли се заглеждал, 

 

http://www.cars.bg/c926626  малко над бюджета , но предполагам че и за 7 ще я даде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те станали без пари вече тез В6-ци с 2.5 мотор.

Няма как при напълно еднакви купета,кутии,задвижвания и различни мощности,но без допълнителни намеси,1.9 да нагъне 2.5 ,особено на доускорение навънка.

За старт може да го дръпне малкия мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то затова с парите за едно 1.9 човек може да си купи две 2.5 . и наистина 163 и 180 коня е доста по силен от 1.9  но ако гледаме 2.5 150 коня и 1.9 130 коня. просто няма база за сравнение.2.5 изостава. Нямам нито един от моторите, но доста често ми се налага да ги пробвам и настъпвам сериозно, и смятам че 130 ката е доста по-добре от 2.5 тръгва много по-рано още към 1600 оборота. а 150ката чак след 2200 и нагоре. да не говорим че 1.9 с чип е идеалната комбинация и става 170 коня. а 2.5 с чип си е ............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм 1.9 на А6, аз му давам газ то върви назад

 

Колега, гледам си от Горна Оряховица, заповядай по всяко време в Търново за сверка 1.9 <> 2.5 :bia:

Редактирано от netizen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 и А6 си е бюджетна, градска версия и не са едни за друг. Я изкарайте от града 1,9 и 2,5. На 150 1,9 е мъртъв вече, а 2,5 тогава тръгва. Какво сравняваме изобщо?

Към автора на темата - избора е много лесен като си уточниш за какво и къде ще ползваш колата. Ако ще е 1,9 по-добре да е в А4.

Ще ти пусна жокер - повече цилиндри, по-голям кеф

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли, кои мисли вицовете за блондинките?   Правилно, Брюнетките! В самотните вечери...Всеки които не може да си позволи 2.5 120kw,!!!  а дори и не е карал плюе! Защо ли?  Ами, много просто. По лесно е!!!  Аз,съм обиколил доста страни имено със 2.5 на а4 120kw   и никакви проблеми. От кола до кола има разлика,ако ти хареса дадена кола,не слушай псевдо разбирачи :hilezh: брой парата и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един познат с неговото а6 комби 2.5тди 180 с чип разправя че вдига към 250 км/ч. Спуква го от каране, но не знам какво е ремонтирал до момента. По няколко резервоара на седмица опрасква...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, гледам си от Горна Оряховица, заповядай по всяко време в Търново за сверка 1.9 2.5 :bia:

Да каже само кога и ще отскочим до Горна...

2.5тди в а6,само ако искаш куатро,автомат и т.н,но именно тогава получаваш неземните 150-180коня които трябва да теглят почти 2-ва тона кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах :) много и все интересни мнения, за което благодаря. 

 

1,9 ще е най-вече заради разхода 7,5 в града, докато 2.5 го дават 12, което си е бая.. 

намерих подходяща А4-ка, сега остава някой да препоръча и добър сервиз за преглед на автомобила в Костинброд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам къде си го прочел това 12/100... сиг си чел за 2.5ТДИ 180 Kуаттро Типтрониk, 2.5ТДИ на А4 163 предно ръчка около 8-8,5 . Моята е Аллроад 2.5ТДИ Kуаттро типрониk и по борд ми дава 11,1/100км  . Не искам да ти казвам че 2.5 е страхотня мотор но 90% от нещата във форума които пишат са просто хеит от хора които даже и не са се доближавали до 2.5 и са самовлюбени в своите 1.9тди 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...