Jump to content

Audi Q7 II - 2014


Gecata

Recommended Posts

Здравейте колеги, имах възможност да разгледам и разцъкам новото Q7 в детайли и смея да твърдя, че колата е доста приятна. От Ауди твърдят, че са успели да смъкнат цели 300кг от теглото и резултатът е СЮВ с тегло на а6 4ф. Нямах възможност да покарам, защото гледах джипката на автомобилно изложение, но интериорно си е типично ауди с ергономичен и красив дизайн. Конкретната бройка беше цвят графит, 3.0тди, с-лайн с пакет ексклузив. Наистина екстериора е малко странен на пръв поглед, но колата вероятно ще стане хит благодарение на редицата нововъведения. По-късата каросерия не се е отразила на вътрешното пространство. Самото табло изглежда някак по-плитко, не знам дали от там са спестили някой сантиметър.

Имаше и втора бройка на изложението Q7 e-tron, която ще се появи края на 2015г, но самата хибридна технология не впечатлява с нищо ново. Имаше и макет на хибрида.

Това което прави впечатление при всички нови ВАГ автомобили е, че масово се набляга на табла с LCD display, вместо старите аналогови циферблати. И това е тенденция не само при ваг, а като че ли при повечето производители, включително и БМВ, които доскоро си държаха старата линия с оранжевото осветление.

Принципно мога да кача няколко аматьорски снимки от телефон ако имате интерес, но не смятам че е нужно - в гугъл има достатъчно.

Редактирано от johnny_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Не знам ама според мен q7-ка е най-добре и дебело изглеждащия джип, освен американските камиони. И в сравнение с европейските и азиатски марки винаги бих предпочел q7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих да я пробвам и накратко в момента Q7 е най-доброто в този клас. Х5ци, МЛи и Роувъри са далеч назад. Мислех, че 3.0 тди ще е слаб, но всъщност дърпа доста добре. На магистралата е тиха като А6, возията е много добра и е маневрена заради завиващите задни гуми. Външния вид е под въпрос, но пък отвътре е широко и удобно. Купето ми напомня за миниван (в добрия смисъл - който е карал голям ван знае колко е удобен). Стандартните седалки ми се сториха зле, но комфортните са ОК. От разхода не очаквайте чудеса, даде ми 12 с нормално каране.

Редактирано от msi200
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Задните седалки, за разлика от предишния модел, са много удобни за дълги преходи. Един от малкото актуални SUV с които бих тръгнал на дълъг път(над 800км) возейки се отзад без да се притеснявам за комфорта и дали няма да ми изтръпнат краката. Като комфорт и лег руум бих определил новата Q7 с една идея по-добре от актуалния MB GL. Единствения недостатък, според мен, е при подаване на повече газ(3.0тди), от багажника или по-точно под него(гърнетата) се чува едно доста силно (дразнещо според мен) свистене, което при нормално натискане на газта липсва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да е твхнологично измислена си остава недомислена като дизайн. Старата кю7 фейсова с ес пакет е с много по-агресивна и привлекателна визия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грозно е, може да е технологично, сигурен съм, сигурно, но е ръбесто и недоизмислено..

Казваш, предната катедрала, ала Варшава стайл http://media.snimka.bg/3319/012892634-big.jpg беше беше по добра? 

ПП: ПичуЙ, колата си има таргет и го гони.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чиче, казАх че не ми харесва.Ама точно понеже не съм им в таргет групата, може мнението ми да се скип-не в безкрайността :hilezh:

А снимката ти не се отваря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много технологично и минималистично е новото Ку7. Еуропа стайл е. Малка седалка с много настройки, вместо меко американско канапе. Ако се търси фешън дизайн, инфинити са царе в тоя клас, лично мнение.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 10 months later...

Вече две години го гледам "новото" Q7 и свикнах с дизайна, старото сега ми се струва ненужно тромаво, дълго и високо. Говорим само за дизайн. Технологично е ясно, че новото е по-добро. Имах миналата година като вариант и Ку7 (стария модел, фейслифта), но при наличието на новия модел няма шанс да си купя стария кораб. Да не погнете сега, на този етап нямам шансове да си купя и новото, само съображенията са от друг характер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎16‎.‎4‎.‎2017‎ г. at 22:34, asenovb написа:

По тази логика защо си купихте 4еф при наличие на 4джи? :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ако въпросът е към мен, отговорът е повече от очевиден - поради една или друга причина ми е скъпо да набия една торба пари в 4G :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.04.2017 г. at 9:15, AALEXANDROV написа:

Имах миналата година като вариант и Ку7 (стария модел, фейслифта), но при наличието на новия модел няма шанс да си купя стария кораб.

Интересно ми бе каква е била причината да се избере 4еф при наличие на нов модел, понеже от цитираното изречение излиза, че 4джи е трябвало да бъде Вашия избор, но щом е само от финансови съображения всичко е ясно и няма да питам друго :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...