Jump to content

Спрял съм се на AUDI A6 2.5 TDI


Recommended Posts

здр колеги имам въпрос след 2 месеца разглеждане из форуми и сякакви сайтове които съществуват се спрях на ауди а6 2.5 тди 180 коня кутията е автоматик какво е вашето мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, да не си гледал в Бг-мама форума, там само карат и не поддържат коли :), тук няма да чуеш много добри отзиви за Душегуб с Мултитрошляк.Всъщност напиши тези 2 думи в търсачката на форума и мисля, че ще се откажеш от комбинацията.

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как хора които не карат такива коли може да са такива хейтъри.Колега ти какво Ауди караш?Сигурно някакво извънземно което не се разваля въобще.Стига сте ги плюли тез "душегуби" !Всяка кола след определени километри и кофти подръжка става "душегуб" ! Сега към колегата мераклия-колата е хубава стига да попаднеш на добре подържан екземпляр,защото за мен кола не се плаши от километри а от немърлива подръжка.Като цяло колата си е с доста скъпа подръжка,широка и комфортна като возия.Аз съм със същата модификация и съм доволен.След покупката колата я вкарах в оторизиран сервиз,отстраниха и най-малкия проблем дори и в зародиш,платих си като пич и сега си карам и нямам проблеми дори и при -12 градуса.Кола и жена на късмет и на донакъсметване.Ако искаш такава кола,очите на 4 и си приготви около още 2000-3000 лв. за всеки случай.Успех с бъдещата покупка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай я тогава, ако ти харесва. Разбира се, трябва си обстоен преглед, защото двигателя не е от безпроблемните и е навъртял доста км вече. Колкото и да ти е близък човека, дори и той може да не знае за някой скрит проблем, така че си е редно да я видиш в сервиз преди покупка. Автомат с тоя мотор е супер комбинация, много приятно и мазно се кара (ако говориш за 5HP19, не мултитроник-а...).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вземаш колата от познат и е обслужена не би трябвало да имаш драми, но все пак имай предвид че това не е четирицилнидров модел дето се среща под път и над път. Обслужването с ремъци, масла и филтири си ходи на към 1000 лева. За валовете ако се наложи ще трябва да дадеш около 1000-2000 лева с трудът макар, че те лесно се проверяват а и не са толкова изненадващи колкото се пише из форума (просто масово хората си купуват най-евтината обява на милион километра и псоле се запсиват във форума да поплачат. Проблемите с помпата вървят около 400-1000 лева. По-големия проблем според мен е автомата - там грижите са трудно предвидими и струващи наистина много пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как хора които не карат такива коли може да са такива хейтъри.Колега ти какво Ауди караш?Сигурно някакво извънземно което не се разваля въобще.Стига сте ги плюли тез "душегуби" !Всяка кола след определени километри и кофти подръжка става "душегуб" ! Сега към колегата мераклия-колата е хубава стига да попаднеш на добре подържан екземпляр,защото за мен кола не се плаши от километри а от немърлива подръжка.Като цяло колата си е с доста скъпа подръжка,широка и комфортна като возия.Аз съм със същата модификация и съм доволен.След покупката колата я вкарах в оторизиран сервиз,отстраниха и най-малкия проблем дори и в зародиш,платих си като пич и сега си карам и нямам проблеми дори и при -12 градуса.Кола и жена на късмет и на донакъсметване.Ако искаш такава кола,очите на 4 и си приготви около още 2000-3000 лв. за всеки случай.Успех с бъдещата покупка :)

:gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз от около 1 година карам Allroad, да поддръжката е скъпа, но дори и след година си се кефя като я подкарам.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един месец карам А6 allroad 2,5ТДИ, близо 4000км никакви проблеми, перфектен като държане на пътя. дано продължа безаварийно да си го карам. в допълнение искам да кажа и учудващо нисък разход на гориво, около 7,5 л/100 като 90% е извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До автора на темата: Човек, има само един начин да разбереш дали няма да сбъркаш - като опиташ.

Всичко останало са приказки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така колега.дали ще е 1.9 или 2.5 работата си е на късмет едното проблем с дюзи има другото с валове.аз преди месец си взех такъв "душегуб" и засега съм доволен.освен нормалното обслужване друго не съм пипнал.даже като го взех само го покарах поогледах и даже не съм го закачал на ВАГ да го гледам чак след 2 седмици го закачих.така че колегата да не се чуди много много ако си е харесал нещо да скача с двата крака и какъвто му е късмета :)

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също като ходя да си купувам кола не си вземам ВАГ-а. Или ми харесва или не - те "кошовете" си личат от километри - не ти е нужен ВАГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Втора седмица съм собственик на ол роуд 2,5тди автоматик.смених масла ремъци,ангренаж 1150лв с труда.харесвам автомобила и ще дам още когато се наложи.след месец ще ходя за смяна на масло на скоростната кутия.между другото замених я за ауди а4 1,9тди пд 131кс замених я понеже ми беше нисичка за нашите улици пък ръждата беше тръгнала .може да я видите на mobile.bg ruse 2003г седан черна 8,600 обявена.миналата година я взех напълно съм я обслужил който я вземе няма да съжалява!ръждата е по левите две врати.та вземаш и подменяш всичко необходимо и караш а останалото си е късмет.ще споделя още занапред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От 4 месеца сам собственик на а6 2.5 180к.с автомат.вече 7000км сам навъртял и сам мн доволен от "душегуб-а" взимай е и смело на пред:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...