Jump to content

Китайски к03-029 стават ли за нещо?


Recommended Posts

Ето ви един преглед от братския китайски алиекспрес за темата от заглавието. Някой имал ли е реален допир с тези чудеса. Толкова ли са зле или карат колкото карат и т.н.

От чисто лбопитство е темата. Една таква турбина цяла до булгаристан излиза около 420-430 лева с все транспорта. Само картриджа е 300 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 105
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Разбира се, че стават. Ето някои от приложенията им:

 

Украса за шкафчето

Подпирачка за врата, гума на автомобил, друго МПС

Старо желязо

Ако си вземеш четири, прибавиш стъклен плот можеш да си направиш ефектна холна маса..

 

 

Пробвал съм, изкара 200км горе-долу. Чувал съм, че има и такива, които държат, но не съм ги виждал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си душманин и предполагам че оригиналната к03 ще издържи около 500 км. при теб.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих преди около година само картридж на един AJL. Човека си го беше взел за 300 лв, предполагам е от същото място. Досега е на 10-на хил. км и все още не харчи масло. Колко ще изкара никой не знае, но засега е добре, колата си върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изчакам моята да се окоти първо. само дето ме влече да я смъквам и правя с една идея по-голямо компресорно колело.



За тези съм чел по чуждите форуми добри отзиви. Но май са по-скъпи.

 

240 паунда са тези което е около 600 лева. Хич не е лошо като цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишат, че искат да им пратиш твоята, иначе таксуват 100 паунда повече. Може би само картридж също е вариант, ако не ти се занимава с пратки до Латвия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като официален вносител на Borg Warner се предполага че е истинска.

По същата логика ква е гаранцията че телевизор Philips от Техномаркет е истински ? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и гаранцията че Garett от Garett е истинска и тн.

 

Ако сам си правиш слагане и качване на турбината - 400лв по-малко или повече - не е болка. Като се скапе, ще си знаеш за напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да се насочиш към Немския ebay.de Има търговци, които предлагат такава стока с 2 години гаранция и са с почти 100% позитивен рейтинг от много хиляди продажби. Аз самия си купих преди 7-8 месеца К04 и ми пристигна за 5 дни до вратата. Изработката и баланса й са перфектни, разглобявал съм я и съм сравнявал част по част с оригинална К04.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Дай някое линкче към конкретния продавач! За К04-015 ли говориш? На какви пари ти стъпа да дойде до теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://stores.ebay.de/AutoPartsDepot/Turbolader-/_i.html?_fsub=4201617010&_sid=1120749820&_trksid=p4634.c0.m322

Моята купих от този, но има и други. Видях, че гаранцията е станала 1 година, но едва ли това е най-важното. Купих К04-023 защото от К04-015 няма особен смисъл /малка топла част/. Около 500 лв. ми излезе до вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е гаранцията, че "К03-29 от Реал" е "истинска"?

никаква....

бяхме големи приятели с шефчето и ми го наби с една китайска геометрия

несериозна работа!

връщах турбото с уговорката, че си искам оригиналната геометрия( която апропо си и работеше ) , всичко ок, взимам я ---> при майстора---> оказва се че отновоо съм с китаец

повече няма да казвам нищо

аааа,да...всичкото това ссъс съответното заплащане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Носих турбина в РеалТурбо за лек ъпгрейд. Обявиха ми 700лв за "нова", рециклирана. Според тях турбината беше с нов кертридж, и на практика нямала разлика с фабрично нова. Перката имаше луфт! Поисках да извадим нова, ама истински нова от кашона (1070лв) - нямаше нищо общо. Питам коя е баш "новата" - новата от кашона или новата с нов картридж.....дееба и мошениците.

 

ПП Кавички мога да сложа навсякъде, където съм написал "нова".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайска турбина не бих сложил никога, оригинална и рециклирана с качествени части (Мелет например) винаги е по-добър вариант от китайската игра на "тука има тука нема".  Особено при малките турбинки к03, к04..., където оборотите са прилични и се напичат зверски е просто лудост да се доверява човек на китаеца, колкото и да я балансираш, чугунът е лайно, частите са лайно, всичко е лайно в тази турбина. Самият факт, че що годе читавите частите(не ОЕМ, защото BW не предлагат части за ребилд на турбини) за пълен ребилд на една турбина струват:

- пълен комплект втулка с всичките пръстени, около 100-150лв в зависимост от вида

- нов компресор 100-150лв в зависимост от вида

- нова турбина 100-150лв в зависимост от вида

Говоря за цени на части Мелет или Интернешънъл с доста голяма отстъпка, което ме води на мисълта, че са близо до доставните.

Няма начин цяло турбо струващо 400-500лв да е читаво и да издържи, ако се мапне да бута коне. Да не говорим, че и самият дизайн на перките е далеч от оригинала, в който са вложени брутални пари за разработка и тестване, за да стане нещо накрая.

 

Това е мое мнение, не искам да го налагам на никой, всеки сам си решава. Имам познати, които карат с китайски турбини и ментета дюзи и са доволни, аз лично не бих рискувал. Ценя си времето, парите и комфорта да не се разправям с простотии в пъти повече от 200-300 лв, които ще спестя с части боклуци.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A!

E, понеже и моята информация е такава - затова поставих този въпрос така.

Но рибетата ме помислиха за "остроумен" и заотговаряха "остроумно"...

 

Хубаво е тези неща да ги има и написани. 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С китайски хибрид съм, вече трета година, след монтажа(сам си го правих) веднага чип при Келеша.

Дотук проблеми няма. Никакви.

 

Всъщност има, тавана ми увисна....., духалките на парното изФърлиха чувал дунапрен......, сега треперя....

И те така.

 

Чайните захитряха, забогатяха и от няколко години вече изнасят производство в африкански държави.....

Ако дотук "китайските боклуци" бяха китайски боклуци, смятайте какво става в бъдеще :hilezh: .

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не много, 6-8000 годишно. Но без галене, милване и прошка :hilezh: , затова и на бензиностанцията стискам очи и така плащам :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...