Jump to content

A3 8P 2.0 TDI - нормален разход на гориво


baha

Recommended Posts

  • Отговори 201
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Накрая ще ме нулирате и мен!!!   :hilezh:  :hilezh:  :hilezh: 

 

ssssl, Moonland имаше предвид, че разход 2 се нулира само ръчно, а не след 100 часа престой (както си писал).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормалния разход на 2.0 TDI BKD мотора наблюдаван в две коли от мен е между 6 и 7 литра дизел на 100 среден, градски от 7 до 10 в най-студената зима и най-горещ ден лятото, климатроника дърпа здраво, извънграда зависи много колко натискате газта, под 5.5 трудно поне при мен нормално ми е 5.8 - 6.2 извънграда!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да зависи и от ширината на гумите, защото в едно и също темпо шкодата е 195/65/15, а аудито 225/45/17 аудито даде 1 литър отгоре, а и от общото състояние на колата... но разход от порядъка на 6 - 7 не трябва да те притеснява, не е от най-икономичните мотора....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите наистина са фактор. Аз се чудех, защо на приятел голфа (петичка) със същия мотор го дават с 0,5/100 надолу, но после загледах, че той е с 15-ки. Гъзарията си има цена.  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец и половина взех колата с нови летни 18ки-225/40,но веднага сложих зимни 205/55/16.Моята е CBBB 170 к.с.,извънградско със 140 разхода е 5,5-6,градско от 7-9 в зависимост от карането.Предполагам лятото с 18ките разхода ще се увеличи с литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата с различен размер гуми не е толкова огромна! Освен всичко друго не е определящ цолажа/диаметъра, а ширината на гумата. 18-ките ти са 225, т.е. същата ширина като стандартни 17-ки. Разликата от 20мм на гума спрямо зимните ти не отговаря на литър на 100 повече, още повече, че зимните ти имат доста по-голямо съпротивление така или иначе и като гуми тежат повече от летни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, преувеличих с цифрите от 0,5/100, но все пак цолажа си оказва влияние (да, най-малкото заради 225 - 205 - 195).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18- ките са по- тежки, заедно с 18 гума, която също е по -тежка и по- големия диаметър ще се отрази едва осезаемо на вървеж и леко на разход, по- чувствително ако я натискаш повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям тема пиша тук,днес ми даде мн странен разход по борд и то само като е на място колата-качи сама до 15.0 и след това от 15 до 15.9,връща до 15.0 и пак качва до 15,9 и така само като е на място.В движение разхода пада до 8,5-9.и но спра ли на светофар и пак почва с сранните стойности.Иначе си дава норм разход реално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регенерация на DPF?

За моментен разход ли говорим или за разход на 100?

Ако е разход на 100 - нищо по-нормално от това прогресивно да нараства, когато седиш на едно място. Ако почакаш достатъчно дълго ще стане 99,9. колкото може да покаже борда. Но това, че се е връщал обратно надолу докато си седял на едно място е странно! Нормално е да пада като тръгнеш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема за единия разход и аз нещо започнах да се зачудвам и тия които са с 1.9 тди 105 коня могат ли да кажат колко им харчат реално колите ако е засичал понеже вече минах почти 2000 км и горе доло виждам колко харчи мойта.
Градско очаквах наистина по-малък разход но по това което сипвам в литри и гледам къде е стрелката и си нулирам дневния километраж да засеча и км и грубо ми се струва, че дава около 10 и малко отгоре може би 11, 11 и нещо. Въпроса е, че градското ми е паля студена кола минавам максимум 7-8 км и гася, а има и бая случай за по 2-3 км и пак гася и колата много рядко при тия минусови температури загрява до 90 градуса. Карам и в задръстване в пиковите часове понякога.(А в тоя разход имам и бая работа на място на колата докато чистя сняг, чакам някой или просто изчаквам 1-2 мин да не тръгвам веднага).

Та си мисля, че е нормално ама искам да чуя някое мнение макар, че разхода няма да се промени   :D :D

Иначе извънградско с поддържане на 140 (не средна 140 , а гледам да си стоя на толкова като има намалявания както и вдигане на малко повече при изпреварване) по бордови ми даде 5.6 (може би може да е дала малко повече ама борда да лъже) тоя разход ми се струва нормален.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Днес бях личен шофьор на жената. Имаше дело в Търговище. На отиване 6,6 литра на 100. Това при положение, че се поуспахме и тръгнахме с 30 мин. по-късно + от Витиня влезнах в снежна виелица и жената ме накара да падна от 140-150 на 90-100 че видимостта била малка и я е страх, и така до Български извор. От там, средна скорост 120-130 до Търново (и яко изпреварвания на тирове, на 10 тира се падаше по 1 кола сигурно). В Търново заяви, че закъсняваме за делото и трябва още да настъпя. Търново-Търговище със средно 140-150 и където дава за по-дълго160. Мисля разхода бе добър, при яката ръчка и нон стоп предавка на долу за тяга при изпреварване.

На прибиране реших да карам по правилата. 95 на темпомат до магистралата и там 120. ~5 на сто - на мен ми се нрави!

Говориме за 2.0TDI PD, BKD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие тия дизели направо ще ги изкарате,че само с въздух вървят.... :hilezh:.Иначе аз на моята бензинка от давна спрях да и гледам средният...вече само моментен за да не се уливам с настъпването....Но пълна до горе газова бутилка - 32 литра , минавам точно 325 километра...това е смесено градско и извънградско...И спирам да пиша,че пак ще идем в друга насока и спорове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До tony.daskalov и при мене е абсолютно същото на няколко пъти съм го ловил след палене и потегляне веднага като е самонулиран разход 1 тръгвам и след примерно 200 метра спирам на светофар и като при тебе гледам се качва от 15.0 до 15.9 бързичко и после като стигне 15.9 става пак 15 и така продължава докато тръгна. А на мене логиката ми е, че трябва да стане 16.0 после като мине 16.9 да стане 17 както беше написал Moonland ама не, явно така е програмиран да смята и при потегляне вече започва да пада бързо, а бордовия си смята бая точно според мене. Другото странно ми беше, че няма L/час ,а само L/100км и се чудех какви са тия моментни разходи на място от примерно 39.2, 11, 3.2 , 1.1 и т.н, а чак като прочетох една тема където беше описано, че на всеки 30 метра се сменя и това е L/100 км, а просто няма L/час чак тогава загрях и се загледах по внимателно, че наистина е така :D :D
ПС: Moonland понеже знам, че си с 1.9 ти засичал ли си твоя разход зимата градско колко е да направя някакво сравнение с мене. А ако си засичал и извънградско и магистрала и него ако може да кажеш.

ПС2: А до колегата venomcorp твойта пък ептен нищо не харчи 10/100 смесено и то на газ :D направо возене без пари (на 85 стотинки газ :D :D ) мойта градско си лупа 10 сигурно сега зимата, а 1 път я засичах магистрала и извънградско за 200 км по бордови от които 80 км магистрала с 140 (3000 оборота) и извънградско 90-100, а по завойте и населените места само намалявам според зависи 50-60-70 колко мога да влезна в завоя и даде 5.6/100 по бордовия което би трябвало да е нормално

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие тия дизели направо ще ги изкарате,че само с въздух вървят.... :hilezh:.Иначе аз на моята бензинка от давна спрях да и гледам средният...вече само моментен за да не се уливам с настъпването....Но пълна до горе газова бутилка - 32 литра , минавам точно 325 километра...това е смесено градско и извънградско...И спирам да пиша,че пак ще идем в друга насока и спорове.

Разхода е засечен по възможно най-точния начин. София - резервоара до горе, Търговище - на изхода от града на бензиностанцията, отново до горе. И като се прибрах, отново до горе. Междиното зареждане в Търговище го направих нарочно, тъй като вече за никъде не се бързаше и вече бях пешил да карам по правилник (само в населените места признавам не падах чак до 50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ти е екстра, предвид и че си с нов ЕГР, дросел, чист и полиран отвътре си е повече от добре при това натискане. Аз 6.6 го постигнах при 120 - 140 средна скорост Русе - Плевен и падане на средната скорост и изпреварване след Плевен към София. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги да спомена и аз моя разход с добавени снимки.Колата е ауди а3 спортбак 2007-ма 170 коня БМН мотор S-LINE.Преди час се върнах от София-Русе.На места София-Плевен карах доста агресивно.

post-94737-0-24199000-1429125056_thumb.j

post-94737-0-06258300-1429125081_thumb.j

post-94737-0-66298100-1429125133_thumb.j

post-94737-0-14099700-1429125152_thumb.j

post-94737-0-90420600-1429125168_thumb.j

Редактирано от todor1976
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам. Да не твърдиш, че си взел София - Плевен за час. Ако го твърдиш, малко се укроти с рибарските лафове.

Сега загледах трип компютъра. 3 часа е друго нещо.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам. Да не твърдиш, че си взел София - Плевен за час. Ако го твърдиш, малко се укроти с рибарските лафове.

Сега загледах трип компютъра. 3 часа е друго нещо.

Три часа е целия път София-Русе това което виждаш на дисплея.Комп 2 го изчисих на Джамбо-Плаза.Немога да ти кажа колко точно го взех София-Плевен,не беше и това целта за колко ще взема София -Плевен,а да видя как върви и колко гори на дълъг път при моя стил на каране.Колата я имам от 2,5 месеца и това ми е първото по  дългото пътуване.Мисля че във форума се пише и споделят впечатления,а не да изразяваш някакви крайни мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно колега,в тоя форум никой не е с лоши намерения!

И аз имам тоя мотор,да взема да лягам ли!

На мен ми гори 8/100 дизел,пълно-празно-пълно,на колонка и то за 50 хил.км.вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...