Jump to content

A3 8P 2.0 TDI - нормален разход на гориво


baha

Recommended Posts

Колега, да не забравяме, че говорим за 2 различни автомобила (Голф 5 и А3). Независимо, че ползват обща платформа и двигатели, не всичко е 1:1. Моята по каталог не знам колко точно гори, но ако съдя по данните от няколко интернет сайта, разходът и е малко по-нисък от този на Голф-а.

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 201
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да колега принципно си прав.То и при голфа има блумотшън 1.9 който е малко по икономичен.Не зная коя година са ви колите.А относно разликата в градовете,и това,че нямало понятие като градски разход....само ще кажа че същите неща важат и за извън градското.За това се говори приблизително.С кои двигател си колега на 1.9тди.Моя е БКЦ.Аз мисля,че каталожните данни са минималното което гори двигателя,мисля е нормално разхода в реални условия да е по висок.Ама нета е пълен със собственице на ЕБАСИ КОЛИТЕ.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен колко е разходът по каталог на моята. Според данни от интернет разликата е от порядъка на ~0,3л на 100км в полза на Аудито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че лампата ми светва по- рано, просто отивам да зареждам когато имам 3- 5 литра в резервоара. 

 

Както казах и мун допълни, градското е много разтегливо понятие. Явно маршрутите са ми такива, каквито позволяват постигането на разход под 7/ 100км. С 3 врати съм, BKD мотор.

 

Поствам една снимка, на 2- рия постоянен брояч на борд компа, който отчита смесения разход и не е рестартиран скоро:

 

8166485W.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен смесения ми го дава 6.4.Не съм го барал от 1 година сигурно.Сега ми изниква въпроса как с горе долу един и същ разход,километрите са толкова различни.Струва ми се ,че в секи изминал пост променяш по малко цифричките.След още някои друг ще си доидат на място нещата.От 5.7 стигна 6.8 добре е.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

:hilezh:  Пак не се разбираме нещо... Кое не можа да сметнеш на 950- те км? Не се ли получава 5.7 разход??? 6.8 също го уточнихме. Считай, че те пращам и на ремонт ако искаш!  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

 

Ето ги и каталожните данни:

 

Fuel consumption combined:            5.5 l/100 km

Fuel consumption (urban):                7.2 l/100 km

Fuel consumption (extra-urban):       4.6 l/100 km                    


Кое е толкова странното?!?
 

Редактирано от baha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че по книжка е 7.2, и аз досега не съм виждал кола която да пада под каталожните данни. Това е странното.

 

Ако кажеш какъв ти е маршрута през деня, според мен ще е най-лесно и ще се сложи край на дискусията със странно ниския разход ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти пък сега ще разваляш легенди хихихихих :)По форумите постоянно се изкарва,че горят под заводските данни,а ако и сложиш и добавка направо почва да връща.А пък ако я и чипосаш на бензиностанцията ти плащат даже :)))Не знам къв е смисъла да се гледа разхода на най икономичните коли.Аз ако и тая кола гледах да я галя та да гори по малко направо трябва да слизам на колело.Не,че е лоша идея :))И колега като гледам кви са ти били показателите на дюзите,и говориш за лашкане от маховика май ти си за ремонт.Аз бях до тук.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Е извинявай, явно ми познаваш колата по -добре от мен. Даже ще те викна от запада, да дойдеш да ми я поддържаш на заплата!  :hilezh:   :flehan: Викаш дюзите са за коша, разхода направо да го вдигам нарочно по всякакви начини, че ме е срам пред "колегите"...  :steinigung:  Жалостиво е да си контра, още повече във подобен форум, но може би цялата ти раЛта е такава... :nixweiss:

 

@ owwyxw, маршрута ми е различен почти всеки ден, но казах, че избягвам трафика и пускам газта след ускорение, за да не набива излишно гориво. "Градското" ми е основно по улици като Черни връх, Малинова долина, Цариградско (преди ремонта) и подобни. Имам и по малко извънградско уикендите. Не я галя, карам си абсолютно нормално! Зимата на борда показваше 7.2- 7.6. 

 

Не смятам да се обяснявам повече на голфъри, все пак Голф е голяма раЛта. :magic:  

Ще кача снимка като приключи и тоя резервоар!

Редактирано от baha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 и пускам газта след ускорение, за да не набива излишно гориво. 

 

Не смятам да се обяснявам повече на голфъри, все пак Голф е голяма раЛта. :magic:  

 

 

 

и пускам газта след ускорение, за да не набива излишно гориво. "Градското" . 

 

Не смятам да се обяснявам повече на голфъри, все пак Голф е голяма раЛта. :magic:  

 

 

 МУАХАХАХАХАХ Не се здаржах  :)))) То па щото А3 с 2 врати на 1 милион км.с прословутия 2.0ТДИ е БАсИ КОЛАТА АХХАХАХ От 5.7 през 6.8 до 7.2-7.6 Казах ти,че след някои друг пост ще си дойде всичко на мястото.Не се заяжда просто ми е забавно.Няма да ти спамя вече темата :)

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се колега :) Както казах вече няма да спамя темата.А и не мисля,че съм обидил някой :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Добре че нямам борд компютър за да не почна да говоря глупости и аз, гледайки го. Общо взето на кратко с пълен резервоар най-малкия ми пробег е около 650км, а максималния който съм достигал е около 820км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

София - Варна, разстоянието е ~ 450 километра, на 99% от времето, колата е на темпомат. Карах с максималната позволена скорост (почти винаги) и ето го разхода:

 

IMG_20150809_121412.jpg

 

(Колата е 8РА, 2.0TDI BKD и е автоматик - DSG. Чек енджина свети заради EGR-а (сдаде фронта). Очаквам го да пристигне от Германия, че в БГ много му искат).

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз такъв разход подяволите....  :hilezh: Вчера Сливен - София - 3 ма човека и климатик със скорост 130-140 ми даде 5.8л/100, след задръстването на влизане стана на 6.0л/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 140 км/ч и климатик, при мен е над 6/100. За това уточних маршрута :) . Карах по магистралата със 120, а от Ябланица до Белокопитово с 90 ( на GPS скорост). Темпомата си е благина и извън магистралата. Почти постоянно бях на него. На правите и равни участъци си правех експеримента да пусна моментен разход и да гася и пускам климатика. По наблюдения, разликата с него и без него е около 0,5/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Пламка, за DSG и клима ако си пускал разхода е супер! 

 

В отговор, на някои голфаджии, които сигурно все още им е чудно, как се постигат подобни разходи, прикачвам снимката, която казах че ще кача, като изкарам само градско, (кратки разстояния и тук таме задръствания заради ремонтите) с 1 резервоар и покажа, че съвсем спокойно може да се минат 800км като в резервоара останат 3- 4 литра гориво. 

 

8290723x.jpg

 

Както може да се досетите, през 90% от времето съм карал с ECON OFF (пуснат климатик). Докато заредих минах 816км и стрелката вече си беше над червеното деление.

 

По груби сметки разхода излиза около 7/ 100км. Аз съм доволен! Който не е, да сменя колата.  :hilezh:

 

п.с. средния на ФИС- а в момента е на преди малко запален и работещ на място двиг. и не се отнася към поста

Редактирано от baha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де.....резервоара не е ли предвиден така че при пълен до горе да минаваш определен км. Т.е. гарантирано минимално разстояние......?

Изпратено от моят LG-D855

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. На база на какво да го гарантират - на 1 тон товар или на 200 кг товар? На планинско шофиране или на извънградско шофиране? На 80 км/ч средна скорост или на 200 км/ч? С ремарке или без? С багажник с 2 колела отгоре или без? Със зимни гуми или с летни? При летни температури или при зимни?

 

Променливите са много...

 

Обемът на резервоара е спрямо купето, дори не спрямо двигателя. TDI, TFSI и атмосферните бензинови при A3 8P имат еднакъв обем резервоар, с който логично изминават съвсем различни отсечки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колата е  A3 Sportback 2006 2.0TDI BMM 140 HP  При мен нещата стоя по доста по интересен начин.Колата съм я карал само градско вече месец и ми показва 5.7/100 Като на моменти съм пускал и климатик.
   

 post-92061-0-79040500-1439817741_thumb.j
 
А общия пробег който ми остава  е 1150 километра, като съм минал 93.6км. 
 

 

 post-92061-0-91547100-1439817763_thumb.j

Редактирано от deox87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой ще ми обясни ли каква  е разликата между двата разхода ( 1 и 2 ) където си беше с малка цифра ? уж все среден, ама защо са по два ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 - среден за моментното пътуване (занулява се автоматично след 2 часа покой)

2 - среден за неограничен период назад (занулява се само ръчно или при загуба на захранване)

 

Т.е. например ако принципно карането ти е градско и имаш редовно разход 8/100, обаче тръгнеш за море, то разход 1 ще ти е примерно 5,5/100, а разход 2 - примерно 7,8. 

 

П.с. в инструкцията за потребители на автомобила е обяснено по-подробно и нагледно ;)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...